Po kom majú vaše deti oči?

Pekné popoludnie všetkým. 🙂 Po kom majú vaše dietky oči?môj muž má zelené,ja takú neindetifikovateľnú farbu,niečo medzi hnedou a zelenou,ale viac tmavšie...juuuuj potešila by som sa,keby naša maličká mala po ňom také krásne zelené,je tmavý,tak mu svieta tie očiská 🙂 prvá vec,čo ma na ňom zaujala... x-)
emilia25
25. okt 2013
vsetci moji 3 synovia maju hnede oci po svojom krasnom oteckovi ja mam zeleno take vseliake.
zuuzika
25. okt 2013
@raffaella co sa tyka zelenej farby tak tie sa vyfarbaju najdlhsie,az do puberty. Moj syn mal do troch rokov hnede s troskou takej tmavej zelenej a teraz mu viac a viac zelenaju...
evikhav81autor
25. okt 2013
@kazunomyia @hradnapani jéj,to je super,ďakujem....už sme to s drahým skúšali,ten test,ale vyšli nám hnedé očká,lebo viacerí z rodiny majú hnedé,ale čo tam po farbe,hlavne,nech sú zdravé,no nie???? 😉
rory88
25. okt 2013
@zuuzika na tom nieco bude lebo ja som ako dieta mala take viacmenej hnede a teraz mam cele zelene len pri zrenici hnede
mackoxxx
25. okt 2013
@evikhav81 ja mám hnedé, mm krásne zelené a naše deti majú jedno hnedé a druhé modré. A obe sú naše 😃 😃 😃 😃
dada200
25. okt 2013
Ja mám originál farbu vlasov tmavohnedú, oči tmavohnedé, manžel má svetlohnedé vlasy, oči zelenohnedé a máme dcérku (6r.) blondínku s nádhernými svetlomodrými očami 😉
dobi382
25. okt 2013
Takže ahojte ženulky,moje dieta ma zvláštne znaky x-) 🙂 vlásky čisto blond.Kedže ani manžel a ani ja niesme blond neviem pokom to dieta je 😃 očká po tatinovi ale pozor jedno očko ma napol zelené po prapra dedovi
cerez
25. okt 2013
Ja mám zelenohnedé a manžel zvláštna modrozelená. Dcéra má modré a syn má po mne zelenohnedé. Do roka mal krásne modré oči. V priebehu ďalšieho roka sa mu zmenila.
lenka268
25. okt 2013
Ja mam hnede, manzel ma tiez hnede ale iba vnutro zrenicky, okolo zrenicky zelene. Je to pekne a maly to ma takisto po nom zeleno hnede 🙂
graceful9
25. okt 2013
@evikhav81 po mne nádherné modré. hoci jej otec má hnedé oči....ale v našej rodine máme asi geneticky dané oči, lebi aj ja aj brat máme modré oči po mame aj keď otec má hnedé a mama má po staj....a tá boh vie po kom :-p aj keď ja mám hnedé fliačky po otcovi v oku 🙂
kikaski
25. okt 2013
po susedovi 😃 ale fakt neviem, lebo moja dcéra má úplne svetlo modré oči a ja mám tmavo hnedé, až čierne a muž taký mix zelenej a hnedej....
dejnas
25. okt 2013
po oboch 😉 všetci sme - síce recesívni - ale modrookí 🙂
tretulka
25. okt 2013
po mne, modre 🙂, mm ma hnede oci, tak som chcela aby malo aspon jedno dietko tmave oci, nepodarilo sa 🙂
miku1
25. okt 2013
@evikhav81 Staršia po mne hnedé, mladšia po manželovi modré 🙂
effkaa
25. okt 2013
nas maly je cely dedko 🙂 aj vlasy, aj oci...
simonka3
25. okt 2013
Ja mam hnede oci a dcerka ma krasne modre po manzelovi
vroni
26. okt 2013
Nase dieta ma oci po postarovi 😃 Ja mam sive, muz take jantarovohnede, stari rodicia boli traja modrooki, moj otec zelenooky. A mame ciernooke dieta (taka uplne tmava hneda). Uvidime, co sa nakombinuje pri druhom,,,
norikk
26. okt 2013
nas ma po svokre, alebo mojom otcovi.... : ) ja mam zelen,manzel hnede, a maly modre 😃 ....s muzom sme hnedovlasi, maly je plavovlasy...zas po svokre...
titkovamiriam
26. okt 2013
Všetci traja su modrooký po mame 🙂
nanulik
27. okt 2013
ja hnede, mm hnede, maly hadam aj do zelena mu idu 😃 ale asi po mojom otcovi lebo ten ma hnedozelene....btw. aj s vlasmi to mame vesele ja hnede, mm skoro az cierne a maly spinavy blond 😃 ale to asi po svokre
sigma510
20. jan 2014
Mne jedna pani ktorá študovala genetiku vysvetlovala podľa čoho sa dedí farba očí, či je to ozaj tak neviem, nejako som to bližšie neskúmala, ale ona aj manžel majú tmavo-hnedé oči a deti sú modrooké, to isté sa stalo aj môjmu bratrancovi 🙂 Je to vraj tak že hnedookí ľudia nesú genetickú informáciu Aa a modrookí aa, pričom veľké A je informácia pre hnedú farbu očí a malé a pre modrú farbu očí. Pokiaľ sú dvaja hnedookí partneri čiže Aa+Aa a prevážia u detí malé áčka, vznikne aa, čiže modrooké dieťa. A vraj je vylúčené, aby dvaja modrookí (čiže aa+aa) mali hnedooké dieťa, pretože ani jeden z rodičov nenesie informáciu veľkého A čiže hnedých očí. Možno je to tak laicky vysvetlené a je to inak ale takto to bolo podané mne, a vlastne keď tak rozmýšlam, že mali hnedookí rodičia modrooké deti s tým sa stretám často, ale žeby modrookí rodičia mali hnedooké dieťa, s tým som sa asi ešte nestretla.
kuwait
21. jan 2014
moj muz ma tmavohnede a ja modre (baby blue sa tej farbe hovori a niekedy su tyrkysove inokedy tmavomodre a ked som unavena su zelene) a syn ma raz zelenohnede inokedy sa mu to zelene meni na cervene a moj otec mal tiez menavu farbu.Je tu este niekto kto ma menavu farbu oci?

Začni písať odpoveď...

Odošli