Polročná slečna bez spánku

jankajamka
14. feb 2023

Ahojky mame pol ročnú slečnu ktorá nechce cez deň spať aj keď bude unavena proste není šanca vždy je do 10 minút hore cez noc spi vstávam len raz ale to len na nakojim a spi ďalej večer chodí spať cca 7 naje sa a hned si uz hlada svoju polohu a zaspi ráno vstáva cca7 myslíte že by bola možnosť ze ten denný spánok nepotrebuje alebo ju skúsiť vystaviť a dat spať aspoň na obed ? Ako to máte vy s drobcami?

A ďalšia pomoc odmieta mi čaje a aj vodu začali sme skúšať stravu a ma niekedy problém sa vyprázdniť co by ste mi poradili?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu 🥰🥰

pribinak
14. feb 2023

@jankajamka robiť riedky prikrm, ideálne polievočku. Dávať take typy zeleniny ako je cuketa, tekvica, hrasok, menej mrkva a ryža. Pridať pár kvapiek oleja

mimi3008
14. feb 2023

@jankajamka K tomu spanku, nezda sa mi realne, zeby polrocne dieta nepotrebovalo spat cez den...ale radu pre teba nemam, ze ako, lebo nepises, kde spi, ako spi (v postielke, posteli, nosici?), ani ako zaspava (kocikovanim, nosenim, kojenim, cumlikom, iba lezanim?)

jankamiskova
14. feb 2023

@jankajamka k tým prikrmom by som poradila deň začať s ovocím ...ja zvyknem namixovať jabĺčka s troškou vody a zmiešam s pomletymi ovsenými vločkami (meliem ich na smoothy mixéri)...na obed dávam zeleninku tiež takéto kašovito - tekutú stravu ( s mäskom, zltkom alebo červenou sosovickou) ...za týmito pokrmami nedávam nevyhnutne tekutiny...keďže sú samé osebe tekute ...vodu dávam v prípade, ze papká kvaskovy chlebík s maslom...Tak cca 15 min po jedle.....a k spánku....asi bude mudra 🙂 tak sa to hovorí, keď deti cez deň nechcú spať.. že ho proste nepotrebujú.....No výborný pomocník je satka či nosič....v ňom po pár krokoch dieťa spí sladko 🙂

svetlonos
14. feb 2023

@jankajamka ahoj,
k spanku: lezala/spala som s malym, ak sa prebral po 10 minutach, dokojila som a spal dalej. Takto niekedy aj 3x pocas spanku poobede. Keby nekojim pri tom prebudzani, nezaspal by, skusala som. Bola to velka vyhoda, spal mi takto aj 2,5 hodiny ten druhy spanok. Prvy 45 min. Kamoska nekojila, tej spaval 2x po 30 minut denne.
Vyskusaj to dokrmenie a nosic bol uzasna pomoc tiez. Velakrat ho v nom uspaval mm, ked mal volno ci dovolenku. A veru trvalo to aj polhodinu kym zaspal. niekedy sme to odhadli a vedeli ho z nosica polozit na postel, inokedy sa prebudil. Codila som tak aj von. Maly v nosici a ja kocar tlacila, ked zaspal, prelozila som ho.
Test tvrdeho spanku: zdvihnes malej rúčku a pustis. Ked padne a mala sa ani nepohne, mozes prekladat z nosica 😁
Dalsi kamos chodil pravidelne urcitu dobu o polnoci s malym autom v autosedacke - inak nezaspal 😂 ale to uz bol extrem 😁
Drzim palce.

deti95060810
14. feb 2023

tak to spinká krááásne... moje deti takto nespali ani v roku....
ja by som denný spánok moc nenútila - hlavná vec že spí v noci.
syn v 3 m nespal aj celý deň a v noci každé 2 hod. hore...pohroma.

zorkahorka
14. feb 2023

Ako dlho to trva s tym dennym spankom? Moj syn mal asi mesiac obdobie,ze na obed spal 20 min, potom som ho este poobede kocikovsla,aby pospal aspon hodinu...
Alebo uz ide spat velmi preunaveny?

beata_k
14. feb 2023

Tak male dieta urcite potrebuje spanok. Vyvija sa mu centralna nervova sustsva. Podla mna spi malo lebo je preunavena. Mozog nie je oddychnuty.

jankajamka
autor
14. feb 2023

@mimi3008 cez deň vždy spala v našej posteli v noci v postieľke zaspavala kojenim

jankajamka
autor
14. feb 2023

@jankamiskova môžeme vločky?

jankajamka
autor
14. feb 2023

@zorkahorka toto obdobie nám prebieha druhý týždeň nepomáha ani kocikovanie bude keď otvorím kočík tak veľké oči alebo keď a ze zaspí a ideme dnu dám ju do postele tak za 15 minút je hore

mimi3008
14. feb 2023

@jankajamka a preco ked zaspi v kociku, ides dnu a prekladas ju do postele?

zorkahorka
14. feb 2023

@jankajamka nechaj ju spať v kociku. Byvas v byte alebo v dome? Ja som maleho nechavala bud v garazi, alebo von pod oknom...

angel993
14. feb 2023

@jankajamka moje deti v kočíku spali iba keď sa hýbal, skús keď zaspí voziť ju, snáď pospi dlhšie

jankajamka
autor
15. feb 2023

@mimi3008 to ju mam nechať vonku v tej zime ?

jankajamka
autor
15. feb 2023
jankamiskova
15. feb 2023

@jankajamka pravdaže môže...nam pani doktorka už na 5mes kontrole odporučila pridávať do ovocných či zeleninových prikrmov tieto veci: ovsené vločky, varene pšeno, cestoviny bezvajecne či ryžu...vsetko výživné veci ...mne sunajsikovnejdie tie vločky, lebo ich netreba variť🙂 no občas robím aj pšeno...no vločky sú na metabolizmus skvelé...

jankamiskova
15. feb 2023

@jankamiskova no je pravda, ze my jeme príkrmy od ukonceneho 4.mes...kedze bol len 3 mes kojeny

zorkahorka
15. feb 2023

@jankajamka no samozrejme,ze ju mozes nechat vonku! Ved nie je minus 20. Vonku sa detom spi najlepsie. Riadne zababus, do ust cumel,aby sa zbytocne nenadychalo chladneho vzduchu a zabezpec,aby do kocika nefukalo. Ja som detom vzdy z deky vytvorila pred tvarou taky stit

mimi3008
15. feb 2023

@jankajamka Samozrejme, ved von je cez den tak do minus 5. Ja mam synov narodenych koncom augusta a v polke oktobra, takze cez zimu boli niekolkomesacne babatka a odkocikovala som s nimi kilometre. Ved boli poriadne naobliekani. Pod overalom niekolko vrstiev, vo fusaku, prekryti boli este dekou, na to ten neprefukavy kryt z kociara...a kocikovali sme aj 2 hodiny. Ak sa mi zdalo, ze uz je moc zima (vyhoda, ze byvame v dome), vytiahla som kocik do zadnej chodby, kde nekurime, odkryla deku, fusak a este dospali. Prekladat tak male babatko pocas spanku, uz mi jasne, preco sa tak budi....

jankajamka
autor
15. feb 2023

@jankamiskova vyborne to som nevedela tak dnes má brokolicku idem pridať tie vločky ďakujem