Poraďte mi vyriešiť problémy ohľadom deti

vikaoldrachova
1. aug 2014

Už dlhšie riešim problémy ohľadom mojich detí.
1. Mám syna Michaela. Rád hrá futbal a chodí aj na krúžok. Raz som bola pre neho na tréningu a tréner si ma zavolal že mi musí niečo povedať. Povedal mi je Michael je slabý hráč a že brzdí celý tím. On je väčšinu zápase na lavičke a hrá iba výnimočne. Bolo by vraj dobré kebyže na futbal nechodí. Neviem ako to mám oznámiť synovi. On futbal miluje, nepochopí to. Poznám ho a neniesol by to dobre.
2. Mám 2 deti majú 5 a 8 rokov. túžila som po tretom bábätku. Michael mi povedal že súrodenca nechce. Kebyže je to zasa sestra tak ju bude biť. Ja som však tehotná. Celá rodina to vie iba pred deťmi to tajíme. Už je to na mne vidno aj Michael sa ma pýtal že prečo som pribrala. Navyše to bude dievčatko. Ako mu to mám oznámiť?
3. Moja Mia bude nosiť okuliare. Má ich kúpené. Vraví že ich nechce že, sú nekvalitné. Pritom si ich sama vybrala. Viem že časom ich zničí. Neviem či ju mám donútiť nech nosí tie čo má alebo jej mám kúpiť nové. Ona sa ich ani nedotkne. Aké mi doporučujete? Potom poviem aké má.
4. Aký máte názor na meno Nela?

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@babulka82 viem že sú rozmaznané a aj že je to moja chyba tak syn vie že bude mať sestru 🙂 povedal že sa o ňu nebude starať ale to som mu hned zatrhla dcérka má okuliare aj ked sa neukáže lebo vraj je škaredá

slimstar
1. aug 2014

Naše obľúbené zemiakové placky, ktoré bude robiť muž. Sú výborné 😉 A ja nemusím variť 😉
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/535-oblo...

mawka
1. aug 2014

@kokazm velmi dcere fandim. je uzasna 🙂 a drzim palce, nech to dotiahne na CSIO 😵

babulka82
1. aug 2014

@fidka79 no lenže čo je dneska autorita? 😕 už dneska sama neviem čo robim dobre a čo zle. Muž mi neikedy vyčita že som prisna .

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@mawka kto napríklad? pretože tu mám kamarádku 🙂

babulka82
1. aug 2014

@vikaoldrachova neviem kolko ma chlapec rokov ale určite celu situaciu s babatkom pochopi ,pride mi to le n take "skušanie" mamičky kde su tie jeho hranice.
A dcerke povedz že je uričte kraasna aj v okuliarkoch.Nepoznam škarede dieta v okuliaroch a teda ani neokuliaroch. 🙂

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@babulka82 no prežil to ale nadšený neni

janka258
1. aug 2014

@vikaoldrachova jasné,je to tvoja voľba, ja uznávam iné hodnoty ako značkové handry a v tomto duchu si vychovávam aj svoje dieťa,ale v tvojom prípade nejde o to či im kúpiš značkové či nie, ide o to,že sa snažíš deťom dať všetko a bojíš sa ich a ich reakcie už teraz, tak čo bude o 10 rokov a opakujem, môže sa stať,že na to mať nebudete,tak potom čo?Rozmýšlala si aj nad touto variantou? Budeš si potom brať úvery, aby si pokryla životný štandard svojich detí?Treba myslieť aj dopredu, nie len na dnes.

saza007
1. aug 2014
vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@janka258 na to myslím ostáva nám aj na to kebyže stratíme prácu nedajbože domov 🙂

0silvia0
1. aug 2014

@vikaoldrachova nerieši tu tvoja "kamarátka" vozový park svojho manžela? 😎

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@saza007 to je kamarádka 🙂 ale už sme sa roky nevideli

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@0silvia0 vozový park svojho manžela???? to je čo zač

bajana
1. aug 2014

tak ak su rozmaznane, preco s tym nieco neurobis? alebo sa ti to zda v poriadku? alebo sa ti to takto paci a vyhovuje ti to?
a to este pred hodinou o sestre nevedel a teraz uz ano? fiha, konik je teda vsemocny, az sa toho desim.... 😅

bajana
1. aug 2014

@vikaoldrachova tak potom nemas co riesit....drz svoje deti v luxuse, zaplat synovi futbaloveho trenera alebo zalozte cele muzstvo a dcere kup aspon trojake okuliare, nech nechodi stale v tych istych 😉

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@bajana povedala som mu to 🙄 no to je zázrak

betunka39
1. aug 2014

V prvom rade podla prispevku sa bojis vlastnych deti.roxmyslas co bude ked budu v puberte?ked ti nadiktuju.ze chcu to a ono a ty mama ber peniaze a kup.lebo ta zbijem?Lebo k tomu to speje.nehnevaj sa ale bat sa malych deti?.Aky budu mat respekt ked vyrastu?K futbale.jednoducho mu to treba vysvetlit.ze pojde do ineho klubu.alebo mu najdite iny spkrt.Moj stredny syn chcel do klubu uz ako maly.bohuzial neboli moznosti.musel cakat.zacal hrat az neskor a je to v pkhode.
Ako mu povedat.ze cakate babo?Normalne si sadnut a vysvetlit.Aj moji mali problem.ked malo prist stvrte .ale nakoniec ho prijali s nadsenim.hned ked ho videli nemocnici.A o piatom.ani nehovorim.uz boli skoro dospeli a jednoducho som im to oznamila a neriesila.KZdy sa s tym vyspktiadal ako vedel.starsia dcera sa cele tehu mracila a teraz je to milacik.
Okiare u malej.jednoducho neries.vybrala si sama tak nech nosi.Jedine.ze ju niekde tlacia.alebo sa zle drzia na tvari.Moj syn mal isty cas problem.tak sme ich vymenili.ale teraz nosi aj tie druhe.Ale v piatich rokoch by si deti nrmali urcovat.ci su okuliare kvalitne slebo nie.Od toho su lekari a rodicia.Mozno som trocha tvrda.ale deti v tvojom veku.nemaju co rozkazovat.maju mat respekt pred tym co pivies.Da sa to fosiahnut peknym slovom a dodrziavanim pravidirl.ktore rodicia urcia.Lebo ked budu vacsie budu vam skakt pk hlave.Drzim palce .a cim skor zacat tym lepsie.lebo u vas je najvyssi cas.

janka258
1. aug 2014

Nemyslela som,že to niekedy napíšem,ale buď je toto vymyslená téma alebo obyčajné dievča si troška čuchlo k peniažkom o ktoré sa nepričinila ani centom a ani hodinou práce a teraz sa tu vyťahuje ako jej deti potrebujú značkové a náhodou má kamarátku s bohatým vozovým parkom...jáááááj,kde to žijeme.
@vikaoldrachova tak potom veselo nakupuj ďalej, troška preženiem,ale pevne dúfam,že potom tvoje dietky nebudú niekde v správach, že vraždili za značkové okuliarky,lebo mama na ne nemala. V lepšom prípade nebudeš obeť tej vraždy 😀 😀 😀 😀 😀

dendy1
1. aug 2014

@vikaoldrachova možno sa to bude zdať na prvé prečítanie tvrdé, ale súhlasím s @cawes. Trochu zaobalenejšie by som sa pokúsila priblížiť deťom ich problém.
2. V prvom rade oznámte deťom, že budú mať súrodenca. - možno to bude prekvapujúco v pohode a možno už nebude prvý problém futbal.
4. Nela je v pohode meno.
3. Skúste malej povedať že nebude môcť pozerať rozprávky ak nebude nosiť okuliare.
1. Ak nenájdete iný klub, kde by sa mohol viac zapojiť, prihlásilo by som ho na iný šport- plávanie, karate, džudo, prípadne basketbal.
Možno sa mu bude viac dariť a sám uprednostní iný šport.

vierava
1. aug 2014

tvoje detičky sú rozmaznané. Aj my máme viac penazí ale aby dcéra nebola rozmaznaná tak jej nekupujem Gucciho. Dcérke dačo zatrhni.

lili_mia
1. aug 2014

@vikaoldrachova Podľa mňa máte v rodine nejaký problém. Je mi to jasné aj z toho, že sa bojíš synovej reakcie ohľadom futbalu, aj mladšej dcéry. To máš ako s profesionálnym športovcom. Tréner mu povie, že ho na daný zápas nenasadí a basta. Myslíš, že jeho trápi, čo si hráč myslí? Sú dve možnosti. Môže sa hnevať na celý svet, alebo na sebe zapracuje, aby trénerovi dokázal, že na to má. Ohľadom syna by som sa spýtala, či je naozaj slabý a ako. Či kondične, či koordinácia, či problém v komunikácii v tíme (nie je tímový hráč) a či sa na niečom z toho dá zapracovať. A podľa toho by som sa rozhodla. Ak je problém s tímovosťou, je to vážne, zrejme sa u vás doma deje niečo, s čím má problém vyrovnať sa a odráža sa to na komunikácii s okolím (vyhrážky, že bude sestru biť atd.) Ak kondične, nech Ti vysvetlí ako na neho doma dohliadnúť a na rovinu synovi povedať .. musíš cvičiť, inak odídeš z tímu. Ak sa urazí, to je už jeho problém, s ktorým sa musí naučiť vyrovnať. Pri dospievaní a v dospelosti mu veľa ľudí povie že je debil sráč, slaboch a musí to vedieť spracovať a nie robiť zle ostatným.
A robíš veľmi zle, že si mu nepovedala o tehotenstve. Zrejme má tušenie a ked mu zrazu povieš, nooo mal si pravdu, si predstav že Ti toto spraví sestra, brat.

A Mia a jej okuliare. Proste smola, sama si ich vybrala, bude ich nosiť a basta. To len skúša, kde máš hranice. Môže byť, že naozaj zmenila názor. Ale predstav si to inak. Bude dospelá, zarábať, nakupovať. Kúpi si šaty, povedzme aj za 50€, pretože na to má. Raz oblečenie a potom už vôbec, pretože sa jej znepáčili. Musíš ju naučiť, že bude mať to, čo si vybrala, preto nech vyberá uvážlivo. Chápem, má 5 rokov, ale musíš. Inak Ti ako 8 ročná možno zahlási, že chce iphone a ak jej ho nedáte, všade bude hovoriť ako ju týrate. A to je light verzia, počula som o deťoch, čo aj otca nahlásili za sexuálne zneužívanie, bo nedostali, čo chceli.

dadulko1
1. aug 2014

@vikaoldrachova ty si podaj ruku s diapavuch, vlastne asi by to nebolo možné, keď ste jedna a tá istá osoba

mawka
1. aug 2014

@dadulko1 suhlasim s tebou a este jeden ci dva nicky tu behali takto asi mesiac dozadu a naozaj, ze sa vsetko napadne podoba.

dadulko1
1. aug 2014

@mawka hej hej, je ich viacej, len sa mi nechce hľadať, nápadne v každej téme spomína značkové veci, to bude nejaká chudera (chudák), čo nakupuje v čiňakoch, žije v chatrči, a internet má len cez nejaký "výhodný paušál z orangeu"

saza007
1. aug 2014

@vikaoldrachova a to tvoje deti budu mat rovnake mena ako kamaratkine? Mia a Nela? 😝 😝

https://www.modrykonik.sk/blog/majkalaborcova/ to ste si asi velmi blizke. Ona sa vraj snazi, tak bude chlapcek, mozno mu da meno Michael 😅 😝

dilino
1. aug 2014

v prečitani tvojho problemu ja mam v tom chaos neviem čo mam prve riešiť aby môj syn bil dcerku ktora sa ma narodiť to čo je za nezmysel okuliare nosi hoci kto aj male deti a že nema na to aby hral futbal tak svet sa nezruti ja nechapem ved to je chaos čo si tam pisala neide sa v tom vyznať toľko problemov najprv syn Michael potom dalšie dve deti no prepač ale niede sa mi v tom vyznať a v polovici tvojho problemu som sa stratila určite nielen ja ale aj ostatne mamičky a že tajiš pred detmi že si tehotna och bože a čo nevidia či su načisto slepy bože radšej zober rozum do hrsti a rieš problemy a nie či ten bude reagovať tak alebo onak to je čo nechapem a určite mi viac mamičiek da za pravdu.

dadulko1
1. aug 2014

@saza007 nejak nám zakladateľka tejto témy stíchla, asi zakladá nový nik, a vymýšľa deťom nové mená, a samozrejme aj nejakú značkovú tému

saza007
1. aug 2014

@dadulko1 uz som zahliadla novy nick 😀

vierava
1. aug 2014

@dadulko1 pripadá mi divná asi máš pravdu 😀

vierava
1. aug 2014

@saza007 asi sa jej tie mená páčia 🙂 😀