Použitie rektárnej rúrky u dvojtýždňového bábätka

masenkamedvedova
2. mar 2018

Ahojte mamičky. Mám dvojtýždňové bábätko synčeka, je na UM Hami od narodenia. Mame problém s kakanim. Podávam mu do každej fľaše espumisan, pije cajik pre spokojne bruško. Aj masirujeme zaberá len rektarna rurka. Trošku mu ňou pomôžem a potom sa vykaka. Len neviem či je to bezpečné stále kakať pomocou rúrky?Kaká 2-3 krát denne. Mlieko mu meniť nechcem už som musela zmeniť Nutrilon nakoľko z neho mal kŕče a kakal tvrdo. Rada by som pocula názor na tú rurku hlavne ak ste ju tiež museli používať. Nám sa inak nedá 😧

meandbaby
4. mar 2018

@nelinka2009 ja pediatra nemam.Som dospela.😉

nelinka2009
4. mar 2018

@meandbaby tak potom nechapem ako sa mozes vobec vyjadrit k tejto teme.

nelinka2009
4. mar 2018

@meandbaby si robis srandu??? Nejaky clanok???

oira
4. mar 2018

Ja mam teda uz 4,5 rocneho, ale na toto si spominam. My sme rurku pouzivali do 6 mesiacov. Pravda je, ze nie vzdy ale urcite kazdy druhy krat! Mlieko som tiez menila - Nutrilon, Babylove, nakoniec az Beba sadla. Aj ked pouzijes rurku, predtym masiruj brusko, cvic s nozickami.. aby pochopil ze musi tlacit. Hold to su chlapci. A naozaj nam tiez pomohli kvapky Biogaia do mliecka. Drzim palce, ono sa to najneskor s prikrmami podda

meandbaby
5. mar 2018

@nelinka2009 nechajme to uz tak. Ty mas svoju skusenost, ja mam svoje informacie. Autorka sama pise, ze "bez rurky to uz nejde" takze tak.Respektujem tvoju skusenost a vyvracat ti ju nejdem.Aj lekari maju na toto rozdielne nazory.
Moj nazor bol jeden z jedinych a bolo tam prispevkov ako tvoj, tak myslim, ze ak sa autorka bude riadit statistikou,co sa.jedine asi da tu na MK robit, nakolko nazory nas vsetkych su neoveritelne, moj nazor ju vobec neohrozi na psychike, takze mozes byt v "klidku".maj sa pekne.

meandbaby
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelinka2009
5. mar 2018

@xxxxxnnnnn
@meandbaby samozrejme, ze to nejde ved maly je malicky... Na ro ta rurka je, lebo bez nej to nejde. Ja som v klude, len ma zaraza, ze sa vyjadruje niekto, kto nema ani len osobnu skusenost... Nielen, ze netusis co to je ta rurka, hlavne nevirs, ake to je mat v noci doma dieta s kolikou.

meandbaby
5. mar 2018

@nelinka2009 ja mam osobnu skusenost. Som si z teba utiahla, lebo si mi povedala, ze mam sa opytat svojho pediatra.Moja dcera ma pediatra a js mam lekara pre dospelych. Som z lekarskej rodiny, takze nieco o tom viem a plus moja dcera mala dost tazke koliky a zvladli sme to bez rurky. Kazdy lekar vsak, ako som ti pisala, ma na to iny nazor. Vedecke studie si mozme pozriet, ale muslim si, ze na tejto urovni, na kt sa bavime, nie je na to ani priestor a je to bezpredmetne.uz posledny komentar z mojej strany.Necham ti posledne slovo.