Prebúdzanie sa 6 mesačného synčeka v noci

bielikova
9. nov 2012

Moj pol rocny syn zaspava celkom bezproblemovo, avsak problem nastane vzdy do hodiny od jeho zaspatia..
zobudi sa a place dost pridem ku nemu a pohladkam ho a na ruky vezmem a sa upokoji a takto to robi velakrat do noci... poradte mi co mam robit aby som odstranila jeho plac v noci ktoremu neviem pripisat dovod, prestavam kojit mozno aj tym a ci mam pri nom uplatnovat metodu 3,5,7,10... z knihy kazde dieta sa vie naucit spat ???? ....

jankaferancova
9. nov 2012

@bielikova Ahoj mamina a nejdu mu nahodou zubky?Moze to byt aj tym,ze ked ho prestavas kojit,ze ta potrebuje viac citit pri sebe.Pozri mu na dasna,nemusia mu ist zubky hned,ale moze mat bolave dasenka,cervene,zdurene a to ho budi zo spanku.skus mu natriet nejakou mastickou,my sme mali doma Kamistat,aj ked nemozem povedat,ze by nejak extra pomahal,ale ja som sem tam dala aj preventivne sirup Nurofen od bolesti pred spankom a bolo dobre.Este ma napadlo,ci sa nejak moc nenapapa,ked ide spinkat,ci ho neboli brusko...neviem pricin moze byt vela,o kt.ani nemusis mat tusenia,pripadne place tak bez priciny,jednoducho ma take obdobie,ktore musis vydrzat.Moze sa mu taktiez snivat nieco zle,ak sa niecoho cez den zlakol,pripadne mal okolo seba vela podnetov.Existuju aj homeopaticke cipky myslim,ze sa volaju Viburcol,pouzivaju sa pri viacerych druhoch nepokoja u deti,tak mozes vyskusat aj tie,iste sa ucinok nedostavi hned v prvu noc,ale tak za pokus to stoji.drzim palce 😉

gaby21
9. nov 2012

@bielikova Ja nie som zastancom vyplakania, verim, ze ked babatko place, ma na to svoj dovod, bud ho nieco boli, alebo chce byt jednoducho v tvojej blizkosti, nikdy by som nenechala svoje deti len tak plakat v posteli 😖

bielikova
autor
9. nov 2012

No zuby nam idu ma uz 3 a ide mu 4 horny
Mal velke problemy ked mu siel ten 3 teploty a tak ....mozu to byt zubky ale kazdy vecer to robi ..
a cez den je fajnneplacka hra s je dobrunky len toto zaaspi a sme hore do hodinky a viburcol mam inak nam lieky vobec nurofen ani masticky nezabrali pri zubkoch museli sme zrazat teplotu studenými zabalmi ... tak myslim, že homeopatika nam nepomozu moc .. neviem co s nim.. ja verim, ze ma potrebuje mat pri sebe al ekd aj dojdem a pohladkam ho tak reve dalej povetsine ze ho tam ide roztraht od jedu ...

jankaferancova
9. nov 2012

@bielikova inak tu metodu by som este radsej nechala tak,ak to bude trvat dlhsiu dobu,tak to uz skor potom skusit,teraz su urcite na pricine zubky,prajem vela sily a trpezlivosti

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova taketo male babo neplace bezdovodne, kedze ti nevie povedat dovod, tak najlepsie je mu proste vyhoviet a utisit ho. Caste nocne budenie je od siesteho mesiaca absolutne normalne, nic vynimocne. Najprv zuby, potom separacna uzkost atd. Mama je tu na to, aby dieta upokojila a pomohla mu prejst narocnym obdobim. Raz sa ti to vrati, uvidis 🙂
Neuznavam metodu 3-5-7... ak chces mat rezignovane, ale naoko spokojne dieta, nech sa paci, Ja verim tomu, ze deti nam raz oplatia, co sme do nich investovali. Ked to uplne prezeniem, tak mozno aj my raz budeme tak stari, ze uz nebudeme ani vediet, co nas boli a mozno to ani nebudeme vediet povedat. Ale vzdy nam bude prijemnejsie, ak nas niekto pohladi, ako ked sa bude na nas chodit pozerat v pravidelnych intervaloch, aby sme uz konecne stichli.
Je to velmi kontroverzna metoda, su mamy, ktore si ju nevedia vynachvalit a su take, ktore o nej nemozu ani pocut 🙂 takze jednozacnu odpoved asi nedostanes 😉

bielikova
autor
9. nov 2012

ale cez den je fajn ...
ja neviem ci su to zuby neviem to s istotou tvrdit a to do roka takto bude ??

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova to ti tu nepovie nikto. Kazde dieta je ine, moze to byt do roka, moze to byt dlhsie, ale v zasade nebude to takto stale. Najpravdepodobnejsie to bude tak, ze sa budu striedat horsie obdobia s dobrymi. Detom idu zuby do dvoch-troch rokov, ale u vas mozno vyjdu aj skor, kedze ma uz styri zuby v siestich mesiacoch (to je fakt vela a rychlo, takze sa mu ani necudujem. A ano, deti pri bolestiach zubov doslova vrieskaju v noci.)

bielikova
autor
9. nov 2012

no je to asi tak, že kazdy si najde svoj system to je pravda... ale skor mam pocit ze ma potrebuje zvolavat a kontrolovat a ze ma strach byt sam aj ked urcite aj zuby to budu ja som sa snazila ho tak ukladat do obeda v tom istom case do postele ale nedari sa mi ho tam dat a ze zaspi sam musim byt pri nom alebo na prsniku a potom prelozit a tak vseiak.. poobede tiez spava v tu istu hodinku ale to chodime von takze je v kociary a tam nemame vobec problem a vecer tiez chodi v tu istu hodinku ale robi toto ze zaspinka kludne sam a do hodinky sa to zacina 🙂 takze je to taky kruh u nas inak je celkom fajn cez den neplace a urcite mozno aj to ze mu predcasne tie zubky idu ja neviem ...

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova som presvedcena, ze to robia tie zubky. uvidis, ono sa to zase na nejaky cas ustali a ked pojdu dalsie, tak sa znova ohlasi. Ked ti pekne sam zaspi, ked ho vecer ulozis, tak to mozes byt stastna (inak ta vyplakavacia metoda sa pouziva na zaspavanie vecerne, takze vlastne nemas velky dovod ju ani skusat). Pri tych zuboch je typicke aj to, ze cez den je vsetko relativne ok a noci su narocne. Naozaj sa nesprava nijako nestandardne 😉

bielikova
autor
9. nov 2012

no tak to si ma ukludnila bo on zaspava fajn som ho zo par krat nechala vyplakat ale zaspava fajn celkom povetsine tak ze sa napije mliecka z flaseoci mu padaju ale este si stihne odgrgnut (bo ja od zaciatku mam kombinovane krmenie aj kojenie aj flasa bo si pytal vela jest od sameho zaciatku aspon podla mna ) no len som zvedava kedy to pomynie bo ten druhy vrchny zubok uz vidno bilele bodky tak coskoro je vonku .... ja som sa prave to chcela opytat ze ci sa ta metoda aplikuje na zaspavanie alebo na toto budenie ze co mam ho nechat plakat ci k nemu ist a tak bo ja ho aj na ruky zacinam brat ked zacne plakat ...bo neviem ci si este odgrgnut nechce alebo co ...inak je pekne nauceny ze poobede uz o 14 spi ked ho este len obliekam do kociara takze to je v pohode... inak velmi pekne dakujem za odpovede uz vopred

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova ta metoda je fakt na nacvicovanie samostatneho zaspavania, ale to nie je vas problem. Ked place po zaspani, ja by som ho zobrala na ruky, upokojila a potom dala znova spat. Aspon tak to robim ja so synom a uz som si na to zvykla, su noci rozne: priserne, zle, normalne, dobre i vynikajuce 😀 Neboj nic, ked ten zubok vykukne, budete mat chvilku pokoj 😉 ALe treba sa fakt pripravit na to, ze druhy polrok v zivote babatka je velmi narocny a pre tento vek su typicke "zle"noci... Prajem vela trpezlivosti!

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova a este poznamka mimo temy: ak chces niekomu priamo odpovedat, tak musis kliknut na "Odpovedz" pod jeho rekaciou, lebo inak nebude vediet, ze na neho reagujes. Alebo napises @ a hned za tym meno (mena), na koho chces reagovat

bielikova
autor
9. nov 2012

@hradnapani ja viem ze to takto funguje vsak si piseme len my dve tak som tomu neprikladala vyznam ty mas ako stare dieta ???, a preco je druhy polrok pre babatka narocnejsi v spani ....?? ako jasne ze zaspi sem tam aj zle nie vzdy je pravidlom, ze pekne zaspinka ale to by som vedela ukocirovat v pohode skor toto ja ho zoberem na ruky ale potom ked kazdu hodinu sa to opakuje tak sa ani nevyspim ... a je pravda aspon zatial musim si zaklopat nezvlada ten druhy zubok tak zle ako ten prvy vrchny (40 teploty a non stop plac) takze je to lepsie .... tak asi netreba aplikovat metodu na toto to proste je asi niekde inde problem ....

bielikova
autor
9. nov 2012

@jankaferancova no dufam, ze to bude lepsie bo najviac ma sralo ze neviem co mu je aj ked si myslim, ze to uplne celkom zubky niesu mozno je to aj stravou bo uz papa kadeco alebo neviem cim strach

bielikova
autor
9. nov 2012

@gaby21 ja verim a suhlasim s tvojim nazorom an ja to zas nejako extra nezastavam ale myslim si aj opak, ze dieta a myslim, ze moj syn je toho prikladom velmi rychlo vyuzije situaciu a vie co robit ked treba 🙂 takze ja zas nechcem celkom byt jeho otrokom musi sa naucit urcitym veciam a verim ze cim skor sa zacne tym skor pominu problemi ...

sante81
9. nov 2012

@bielikova ja mam o 2 mes mladsiu, a včera som ju nosila na rukách 5 hod, do 1 v noci bola hore, revala, bola ticho len na rukách, idu nam zubky a mala som uz 3 nočnu. polozím plače. nie si v tom sama, akurát ja mam ráno oči, ako keby som celu noc zvárala

bielikova
autor
9. nov 2012

@sante81 a uz ma zubok vonku ? ci to jej idu len prve alebo dalsie ? bo zevraj su najhorsie horne a ocne ja nevim ...ale verim ti ze je to tazke bo viem my sme si vytrpeli tiez take noci podobne skrz zuby

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova moj syn ma dnes presne 1,5 roka a 16 zubov vonku 🙂 Uprimne povedane, tie obavane ocne zuby oplakal najmenej. V druhom polroku dieta prechadza intenzivnym motorickym vyvojom (sedenie, lezenie, stvornozkovanie, statie, chodenie) zacina sa rozvazovat jazyk, a mozog to musi nejako spracovat. Do toho sa deru zuby. Okolo osmeho mesiaca zacina separacna uzkost, uvedomuje si, ze mama je tu a moze sa aj na chvilu stratit z dohladu a toto tiez musia tie male hlavky nejako spracovat. Budenie kazdu hodinu poznam velmi doverne, o mojom spanku sa nedalo hovorit ani zdaleka. Ale zlepsilo sa to a zlepsuje stale.

bielikova
autor
9. nov 2012

@hradnapani tak to gratulujeme 🙂 a zelame vela zdravicka a vravis ze sa to zlepsuje ked mal pol roka bolo to asi horsie tak to ti verim aj ked neznasam to aź tak najhorsie ale verim ze to bude lepsie bo najhorsie je to ze clovek tomu malemu stvoreniu az tak nerozumie a potom vznika chaos 🙂 😀 a kedy vam sli zubky a ko ste to znasali ?

hradnapani
9. nov 2012

@bielikova vdaka 🙂 tak prve zuby sa mu zacali tlacit od styroch mesiacov, prvy vykukol v piatich a odvtedy bojujeme 😀 Moj syn ich fakt tazko zvladal, oplakal takto po nociach kazdy jeden, najhorsie boli stolicky. Teraz mam pocit, ze ide posledna sada stoliciek, tak to uz nejako pretrpime. Obcas sme si pomohli nurofenom, potom sme presli na viburcol, ale to len tak sporadicky, chcem aby sa s tym popasoval sam s mojou pomocou. A este mu ako sprievodny znak isli vodnate sople, takze aj to bola celkom parada 🙂

bielikova
autor
9. nov 2012

@hradnapani no tak to verim .... nam vobec liecky nepomohli len tie studene zabaly ked mal teploty a davala som mu aj viburccol a to vobec nepomohlo na neho asi neplati noc len si to vytriept a my s nim ☹