Prechod na látkové plienky počas denného a nočného spánku

le4
22. feb 2014

Ahojte, prvy den skusam latkove plienky, mam popolini aj stvorce, no poobede som to vzdala, lebo syncek sa mi zobudill na pocikanu plienku a cely den sa mu nejako rozbil spanok, takze som sa ani najest nestihla. Nikde som sa poriadne nedocitala, co mam ocakavat pri prechode z jednorazovych na latkove. Maly vie cikat dvakrat do 10-tich minut. Mam stay-dry vlozky, ale netusim, ako ich vkladat a ci vobec pomahaju (a v akej miere)? Ako ste sa vysporiadali so spanim pri latkovych plienkach a celym tym prechodom (ak ste zacinali s jednorazovymi) a ako sa vam zmenil rezim dna? Dakujem za rady!

le4
autor
22. feb 2014

Este by som dodala, ze vzdy, ked mu dam latkovu plienku, sa do nej akurat pocika a strasne place a je teraz cely den nepokojny, nehovoriac o mne, vobec mi nespal poriadne... Nechali ste dieta sa vycikat bez plienky, je nejake "pravidlo", kedy take cca 3-mesacne babtka zvycajne cikaju? Minule som pri prebalovani cakala, ale som sa nedockala... Vdaka

ivet1371
23. feb 2014

ja sa ti čudujem ked si nezačala od začiatku že teraz ideš.ja som rada že su pampersky.prve dve deti mali latkove a syn mal stale problem s pipikom.tak naštastie už začali jednorazovky a bol potom už pokoj

behulka
27. feb 2014

@le4 skús napísať do tejto skupiny, určite niekto poradí s osobnými skúsenosťami: https://www.modrykonik.sk/group/1818/
Detičky zvyčajne cikajú po zobudení, počas papania, či tesne po ňom.

mimikas
27. feb 2014

@le4 skus plienky zo Stay dry vrstvou a davat bambusove vkladacny, tie saju viac.

le4
autor
3. mar 2014

@behulka
@mimikas
Dakujem vam, tieto rady som potrebovala, kedy babo cika, a co mi treba do plienky 🙂

le4
autor
3. mar 2014

@ivet1371 maly ma praveze lepsiu pokozku s latkovymi, aj ked to nie je zle ani s pampers. Ide mi skor o zdravie (neplodnost u chlapcov - mozny suvis s prehrievanim a chemikalie- k zlozeniu jendorazoviek sa clovek nedostane), aby som nevyrabala tolko odpadu a moze sa to aj financne vyplatit, najma pri viacerych detoch.

mimikas
3. mar 2014

@le4 ja som maleho latkovala az do neakych 14 mesiacov a nemal ani raz zaparenu ritku a aj ekzem sa nam velmi zlepsil od kedy sme latkovali, takze treba len vyskusat co vam sadne o financiach ani nehovorim, uvidis dost velky rozdiel v prnazenke 🙂