Prečo sa moje 10 mesačné dieťa stále budí?

linda144
4. máj 2015

Ahojte maminky, potrebovala by som poradit ohladom spanku mojho 10mesacneho syna. V poslednej dobe strasne zle v noci spi. Hladam pricinu preco je tomu tak. Zobudi sa aj 5-6x, v poslednej dobe s dost velkym placom. Uz som rozmyslala nad tymito pricinami:

-zuby??? uz ma osem zubkov, a nevidim, ze by mu teraz isli dalsie. Ani cez den nie je mrzuty, je vesely, prehra sa, nepcha si vsetko do pusy ako ked mu isli zubky.
-separacna uzkost??? tiez nemyslim, pretoze ked ho v noci vezmem na ruky, dokonca ma niekedy odtlaca a vypina sa mi na rukach.
-hlad, smad??? vylucujem. V noci sice kojim ale aj ked som mu dala v noci vypit um, alebo cajik nic sa nezmenilo. Aj tak sa zobudil.
-potreba byt na prsniku??? ponuknem, prilozim. Niekedy pocucka,niekedy vobec nechce.
-choroba??? nie,chvalabohu je zdravy.

Tak mi, prosim, vysvetlite niekto, preco sa stale budi. Ved takto zle nespal ani ked bol male babatko. Nepotrebujem vediet, co robit, ked sa zobudi,vzdy ho nejako uspim dalej. Skor ma zaujima pricina. PRECO sa budi tak casto, niekedy aj po hodine.
Dakujem.

timea7
25. jan 2016

@paris3 ja tiež vždy tvrdím, že správne riešenie je to, ktoré vyhovuje matke aj dieťaťu, ale nemožno zabúdať ani na otca 😉 . Ja som chodila ako živá mŕtvola, keď som si ho nechala v posteli, do rána som nespala a na druhý deň som zaspala sediac na koberci opretá a sedačku. A to tak, že som nepočula plakať dieťa z izby do izby a počul ho muž do pivnice....Ja som síce nebola naklonená spoločnému spaniu v jednej posteli, ale ani v druhej izbe. Určite nie od narodenia, ja som ho chcela vidieť hneď, ako sa zobudím, cítiť jeho vôňu, počuť jeho dych.

jarmilienka
27. jan 2016

@majuska77 Metoda sa vola Kazde dieta sa vie naucit spat a da sa najst pdf na nete, u nas funguje uz 3 tyzdne..konecne sa vsetci vyspime 🙂

jarmilienka
27. jan 2016

@luba41 nemozem potvrdit, ja som prestala kojit v noci, no cez den sa snazim to nejako dohnat, aby som nestratila mlieko a kojim aj 5x denne

majuska77
27. jan 2016

@jarmilienka no citala som to tak zbezne,len sa bojim ze to nevydrzim ten plac.

katuskatt
27. jan 2016

Nasa mala to mala tiez. Zobudila sa 8x za vecer,bez priciny. Ale bohuzial pricinu do teraz neviem. Trvalo to asi 3 mesiace. A potom nic. Tak ako to prislo aj to odislo. Asi mala len take obdobie. Odvtedy spi pekne celu noc.

lucia0309
27. jan 2016

@majuska77 moja znama pouzila metodu vyplakavania a maly prestal rozpravat, dokonca sa jej pritom aj viackrat povracal, odvtedy vsetkych odhovara od tejto metody,jej maly ju aj odvtedy ignoruje. Ale zaspi sam a nebudi sa. Len za aku cenu. Deti potrebuju narucie rodicov a lasku. Raz zo vsetkeho vyrastu...drzim palce

paris3
27. jan 2016

@lucia0309 absolutne suhlasim.... tu metodu som vyskusala 3 dni a moje dieta to zmenilo na nepoznanie.... a nie k lepsiemu ☹ v ziadnom pripade neodporucam skusat!

vevikkuric
28. jan 2016

ahojte ženy... riešime presne, presne toto isté...bobek má dnes rok aj mesiačik... Asi od 6mesiaca spánok katastrofaaaaaaaaaaaaa... nedá sa opísať slovami...hore aj 30x...rev, nie je možné ho ani zobrať na ruky, kopanie nohami...Sú dni (ako tieto), že už plačem s ním... Som neskutočne unavená, vyčerpaná a zúfalá... A to k malému vstáva aj môj úžasný manžel... Neviem si predstaviť ženy, ako to zvládate samé... Ja tieto problémy prikladám aj zubom...teraz mu začali vykúkať hneď 3kusy, slintá neskutočne, úplne všetko dáva do pusky a dudku ide roztrhať v zuboch... Verím, dúfam, že to čoskoro príde do normálu 😅

majuska77
28. jan 2016

@lucia0309 fu,no tak na toto ja nemam,radsej vydrzim niekolko mesiacov nespat ako by to malo poznacit moje dieta a jej vztah ku mne.

lucia0309
28. jan 2016

@majuska77 no deticky su citlive, urcite to nerobia narokom ze nespinkaju. Ta kniha mozno pomoze rodicom ale dietatu nie. Urcite je viac mamiciek so zlymi skusenostami. Citujem : Dieťa je teda v skutočnosti dlhodobo opakovane vystavené prežívaniu úzkosti z odlúčenia a výsledkom môže byť mimoriadna citlivosť na stres. Táto metóda je teda „výhrou“ z krátkodobého hľadiska, ale dôsledky tohto nácviku samostatného spánku dieťa a jeho okolie ponesie celý svoj život. Zdroj:https://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/neprespi-celu-noc-%e2%80%93-co%c2%a0teraz/comment-page-2/#comment-7507

mia265
28. feb 2016

@lucia0309 ježiši hrozné

jankaram
5. sep 2023

@linda144 Zdravím Vás. Viem, že je to už strašne dávno, ale nespomeniete si prosím čo bolo príčinou častého nočného budenia Vášho dieťaťa, resp. čo pomohlo, prípadne ako dlho to trvalo? Mám rovnaký problém s mojou dcérou. Trvá to už dosť dlho a popravde som si už na to asi aj zvykla, resp. neriešim to v prípade, že je takým dieťaťom. Ak to ale môže byť spôsobené niečím iným veľmi by ma mrzelo, keby som neodstránila príčinu. Dcéra je kojená, takmer výlučne. Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

levandulova111
8. nov 2023

@jankaram ahoj, koľko má mala? Vidím, že si písala v septembri, prešlo to?