Predspánková rutina skoro dvojročným dieťaťom

22. máj 2022

Pekný večer, môžete sa prosím podeliť o vaše pred spánkove rutiny s deťmi. Malý ma skoro 2 roky stále zle zaspáva, akoby sa nevedel ukľudniť. Snažím sa pol hodinku pred spánkom aby mal kľudne aktivity, pozeráme knižky a podobne, ale nepomáha. Budem rada ak sa podelíte o skúsenosti ďakujem

amonet
22. máj 2022

kupel, umyt zuby, mlieko, precitam rozpravku, povrti sa vybere plysaka a spi

beata_k
22. máj 2022

Pol hodina je malo na ukludnenie po celom dni. Skusala si dlhsi kludovy rezim?

ailiba
22. máj 2022

Dame tatkovi papa, mliecko, zaspievam mu, pohladkam ho a necham ho spinkat so zaznutou lampickou. Niekedy si este rozprava, ale v klude zaspinka. Ono je niekedy tazko radit. Ved aj dospeli sme rozny. Niekto hned zaspi a niekomu to trva dlhsie.

viestta
22. máj 2022

Od šiestej sa už diali len večerné rituály. Večera, hygiena, posteľ, rozprávka. Zvykol zaspať pred ôsmou.

ailiba
22. máj 2022

Este ma napadlo, nechodi spavat skoro? Mozno este nie je taky unaveny.

patka06
22. máj 2022

Musíš nájsť ten správny čas na zaspávanie /vekom sa mení/ , ktorý dieťatku vyhovuje.
Večerný "ukľudňovací" rituál minimálne hodinu, sprcha /tá moju dcéru vždy prebrala/ chvíľu sa v kľude pohrala, prečítať rozprávku, pritom sa ju hladkala, škrabkala na chrbátiku ...a pod. potom prešla do svojej postele. Rozsvietila som jemné svetlo, dala pusu a odišla z izby ... do 10-15 minút spala.
Dvojročná zaspávala cca 21.00

autor
22. máj 2022

Večeru máme o 18 tej, okolo pol 19 tej kúpeľ (každý druhý deň), a potom už sme spolu v izbičke sa hráme v kludne on väčšinou momentálne s autíčkami alebo si listuje knižky. Čítať nechce. Proste stále listuje a nechce počúvať čo čítam 😁. Okolo pol 20sa ho spýtam či chce už spinkať ak áno nech si lahne. Väčšinou si lahne nakojim ho. A potom začne kopať nožičkami a stavať sa hrať 🤷. Chodíme takto skoro lebo o šiestej už vstáva. Myslíte že je to už veľa spánku naňho? V noci sa budí aj 5 krát. A keď sú ťažšie noci vidno na ňom že je unavený

autor
22. máj 2022

A dávam ho takto skoro spať ak preto lebo vidno že je unavený

tinkavvv
22. máj 2022

A cez den spi kolko a kedy?
A kupel nechces kazdy den? Ved je velky, je teplo a mal by rutinu rovnaku.

autor
22. máj 2022

@tinkavvv nieže nechcem každý deň. Ale začali sme ho kúpať každý druhý deň kvôli tomu práve, že vraj niektoré deti to nabudí, tak že vyskúšame či to neplatí na nášho. Ale nemá to vplyv. Ale asi začnem znova každý deň, možno sa zmenil 🤷cez deň spinká medzi hodinou a hodinou a pol

snehulak77
22. máj 2022

No, ja napíšem možno opak ako baby, ale čítala som, že nie každému dieťatku vyhovuje pokojný režim pred spánkom. Niektoré sa musí vyjasit. Bola som prekvapená, ale keď náš nevie zaspať, tak sa začneme smiať, steklit. Potom ho už steklim len keď leží a po chvíľke dám noštek na noštek a vtedy sa usmieva a už zavrie ocka. Po chodím nostekom po tvaricke, dám pusinky a zväčša už z toho smiechu a úsmevu prejde do spánku. A teda ešte pomáha aj napr príjemná hudba. Ako kedy. A niekedy nič 🙈Veľa zdaru 💪💪💪

ivangeline
23. máj 2022

Ani u nas vzdy. Zaspava do hoduny niekedy. Umyt,pyzamo,modlit,rozpravky,rozhovor, pomojkat..a potom pssst...pssst....... a mame zapnutu hudbu v pozadi a zatemnene..Oblubena deka a plysak..a mlieko vo flasi..

ailiba
23. máj 2022

Podla mna je to skoro.... Mojho syna ukladam o 21:30 a vstava o 7:30. Skus ho davat neskor spat, pripadne bude vstavat neskor. Mozno proste nie je ranny typ.

jjanulienka
23. máj 2022

A nezaspi ti rýchlejšie tie dni kedy sa kúpe? Ja som si všimla na malej, že keď som ju náhodou niekedy neumyla (asi tri krát od narodenia 😅) tak sa v noci mrvila ako keby nevedela, že to je nočný spanok keďže nemala kupel