Prepichovanie ušiek u lekárky verzus nastrelenie

janastanova
9. mar 2012

Chcela by som sa poradit od skusenych mamiciek. Chcem dat dcere nausnice, ma 3 mesiace a neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma variantami. U lekarky sa mi to zda drasticke a niekde v zlatnictve riskantne, ale mozno sa mylim. Velmi pekne dakujem za rady 🙂

emalujza
26. mar 2012

@dai tak to vam obom drzim palce.Hadam to bude ok a ziadna reakcia. Ked tak malej najprv nech s tym strojom len ukazu ako to tukne aby sa potom nezlakla.

kosodrevina
26. mar 2012

dali sme nastreliť v 5. mesiaci v nemocnici na plastickej chirurgii... trvalo to 3 sekundy, ušká nebolo treba vôbec ošetrovať... náušnice máme z chirurgickej ocele pozlátené priamo z chirurgie.... rodičia boli na prášky, malá herečka plačkala 15 sekúnd... 😎 som vďačná za taký hladký priebeh... rozhodla by som sa rovnako, aj keď keby to bolo úplne na mne, zrejme sme bez naušníc ... a dala by si ich potom sama 🙂 popri tom pearcingu na pupku a v obočí 🙂))))

emalujza
27. mar 2012

@dai hm, vsetko ma svoje pre a proti, je fakt, ze novorodeniatku nechce clovek ublizovat a kebyze ma nejaku reakciu hned do neho pchat Nurofen od bolesti, teploty....je to tazke. Vsetko ma svoj cas a asi aj kazda maminka citi ako to ma byt.

dai
27. mar 2012

@emalujza no prave - aj ked pravdu povediac, keby v porodnici nastrelovali tak by som dala a neriesila by som to - nejak som to mala od mamy ze ja som mala nausnice od porodnice, tak mi to prislo take prirodzene... az potom ako mi pediatricka zacala vsetky tie veci rozpravat, tak som tak nejak pripustila ze ma vlastne pravdu...

vaecsinou nastastie reakcie nie su ale keby bola nejaka infekcia tak by to nemuselo dopadnut pri novorodeniatku najlepsie☹ treba to premysliet...

malawienka
27. mar 2012

Ahojte, my sme nedavno krstili a mala dostala od kmotry nausnicky. Uz sa chystam, ze tam zajdem, ich nasadit, ale strasne sa toho bojim. Mne je zle ak vidim ako mojmu dietatu niekto sposobuje bolest. Boli sme preventivne na odber zo zily a to ma manzel skoro musel odniest z tej ambulancie. Mozu nastat horucky a ako dlho to vase dievcatko bolelo? Mam sa zasobit nurofenom? Najradsej by som to nechala az budu vacsie, ale to na to potom maju uz vela rozumu - to vidim na synovi.

sofia24
27. mar 2012

Ahojte,my sme tiež dali dcérke naušničky nastreliť,keď mala 6 mesiacov...neľutujem..aj keď sme mali obavu ako to bude zvládať,dcérka bola statočnejšia ako my rodičia 🙂 ....Nastrelenie bolo profesionálne,rýchle a som max. spokojná....dcérka si poplačkala len okamih a do 5 min. nebolo na nej vidieť,že sa aj také niečo udialo 🙂 Ranky sa hojili rýchlo a nebol žiaden problém ani s ich ošetrovaním,či s výmenou za už zlaté naušnice 🙂

mirasierra
27. mar 2012

dame mi niekto tip kde nechat v BA nastrelit nausnicky prosim???

bubinecko
28. mar 2012

Ja mam 5 mesacnu dcerku a minuly tyzden sme dali prepichnut pani doktorka jej to pekne umrtvila trocha poplakala ale dali sme cajik a bolo dobre aj ona povedala ze to placu nie od bolesti ale preto ze jej drzia rucicky a hlavicku. Tiez som chcela dat nastrelit ale kamoskinej malej sa to po nastreleni zapalilo a ze jej to skaredo hnisalo tak som si dala poradit a dobre som spravila mame to za sebou a sme obe spokojne 😀 😀

frangipani
24. sep 2013

mamicky, dali ste niektora prepichovat uska 11-12mes dietaku? my sme jej este nedali a teraz by sme chceli k prvemu rocku ale akosi sa obavam, ze ako na to bude reagovat, teda nie na to prestrelenie ale na samotne nausky, ci si to bude moc chytat a pod. neviem si to vobec predstavit...

sokolik1
18. dec 2013

@vendulka80
ahoj ako ste dopadli? dali ste ich znova nastrelit? povodne dierky uplne zarastli, tie co mla nizko?

sokolik1
18. dec 2013

@sofia24 prosim vas kde vam santrelovali uska?

uzabytobolo
18. dec 2013

my sme dali mlej nastreliť v klenotníctve ako polročnej, odhodlávala som sa na to 4 mesiace - výsledok? za pár sekúnd bolo po tom a malá ani brvou nepohla, ale mne by sa krvi nedorezal, tak som sa bála 🙂

nicicka
18. dec 2013

my sme dali nastrelit a urcite nelutujem, mala troska zamrncala, ale to sa asi viac zlakla zvuku nastrelovacej pistole, ako ju to bolelo, lebo ked sme vysli od doktorky tak uz bola ok, mala mala 6 mesiacov a prepichovala to ORL lekarka...

emma2310
18. dec 2013

aj my sme nastrelovali a netrvalo to viac ako 5 minut a vsetko bolo v poriadku plakala iba tych 5 minut ked som jej musela silno drzat hlavu viac nie

emma2310
18. dec 2013

este k tomu ako tu niektory pisu ze sterilne prostredie u lekara samozrejme ze nemas ist nastrelit do nejakeho tetovacieho salonu my sme boli u kozmeticky ona to robila v salone a tiez bolo vsetko sterilne aj nausnice aj ona sa umyla predtym ako to urobila

vendulka80
23. dec 2013

@sokolik1 ahoj, no nakoniec sme ich nedali nanovo prepichnuť. Povodne dierky este stale vidno aj ked su uz zrastene ale nemam ich dat prepichovat. Pretoze ten kanalik nie je celkom uzavrety a ked by sa urobila druha dierka, mohlo by to narobit problemy. Takze casu dost 🙂

karabashka
29. dec 2013

@janastanova ahoj, ja hovorím z vlastnej - mojej skúsenosti, ako 16 a 17 rocná som si dávala nastrelovat dalsie dierky na nausnice v zlatníctve a vobec ale vobec som to necitila..ani stipanie, ani prestrelenie..proste nic...keby som mala dceru radsej prestrelenie ako prepichnutie - môj nazor..

sono2
29. dec 2013

Ja že som si ako dieťa strhávala náušnice tak mi potom nastrelili.

biankina_mamka
5. jan 2014

Ahojte ja som malej davala prepichovat uska na plastickej chirurgii a plakala skor preto ze ju drzali ako koli prepichnutiu... mala vtedy 3mesiace a ani si to potom neuvedomovala a pekne sa jej zahojilo rychlo... a hlavne ich ma pekne rovnako 🙂

33kacora33
6. jan 2014

jednoznače nastrelenie... vlastna skusenost... bola som nadmieru spokojna 🙂

dedikatessa
6. jan 2014

aj ja som za nastrelenie mala nemala ziadne problemy a bolo to raz dva som rada ze som pockala

eunomia
9. jan 2014

Ja som dala malej nastrelit u dr, za asi 16 eur aj s docasnymi nausnickami, cca pred 6 t. Som spokojna ale tiez som vahala ci vobec dam.

bella959
6. feb 2014

prosím vás, a ktorý dr. nastreľuje? najlepšie v Trnave, prípadne v Bratislave

veronika1616
13. júl 2014

Ahojte chcem vas poprosit o radu. Chceme dat dcerke nastrelit uska neviete mi poradit kde v trnave nastreluju 6 mesacnym dwtom? Dakujem..

sisu1ka
13. júl 2014

Ja som mala presne túto dilemu, nastreliť alebo prepichnúť a rozhodla som sa pre nastrelenie ked mala asi 5 mesiacov v tetovacom salone, trvalo to pár sekund asi minutku plakala a ked sme išli domov už sa smiala z kočíka. Určite nelutujem, rýchlo sa to zahojilo, vôbec to potom nebolelo, trošku trvalo kým si zvykla, že má niečo v ušku.
@veronika1616 skus kozmetické štúdiá a tetovacie salony

gitushka
13. júl 2014

Ja som bola s prvou dcerou v salone s druhou u doktorky. Rozdiel v bolesti podla mna ziadny poplakali si lebo sa zlakli ale hned som ich nakojila a bolo po placi. Jediny rozdiel bol v cene - u doktorky 10€ za prepichnutie v salone sme mali za 10€ nausnicky aj nastrelenie.

silvika001
5. feb 2015

Nastrelovanie naušníc

Mám dlhoročné skúsenosti s nastreľovaním náušníc, zákrok vždy vykonávame na objednávku. V každom prípade zvlášť dbám na to, aby zákrok nebol pre bábätko ani rodičov stresujúci, aby ho ľahko zvládli.

Nastreľovanie náušníc je hygienicky čistá, rýchla a bezbolestná metóda, náušničky sú vyrobené z chirurgickej ocele (chirurgická oceľ nevyvoláva alergie) a sterilne zabalené.Viac info na t.č.0905 927 980

alysea
5. feb 2015

Ja som dala dcerke nastrelit,u nas to robi lekar na ORL a nemala ziadny problem, plackala len kvoli drzaniu,pri nastreleni nebola ziadna zmena intenzity placu a hned ako som si ju zobrala bola ticho.Ja som spokojna.

violaceus
22. dec 2015

Určite nastreliť, dala som prepichnuť, ale viac by som to neurobila :(

nezaabutka
23. nov 2016

Ja som za prepichnutie... druhej dcerke som dala nastrelit a po 6.tyzdnoch, ked sme uz isli menit za zlate, som zistila ze pod tymi docasnymi nausnicami ma hnis v dierke a museli sme nausky vybrat a hojit framykoinom. Teraz po dvoch tyzdnoch jej neviem dat uz ziadne, ani ocelove ani zlate nausky do usiek... a mozeme zase odznova :((