Pribralo vaše bábo iba 300 g?

8. aug 2023

Mamky idem sa vás opýtať, pribralo niekomu bábätko v siedmom mesiaci len 300g? Dnes sme boli pri lekárke, vážila synceka a len 300g pribral. Mne sa zdá veľmi malo. Lekárka povedala, že čo cakam, pozná celu rodinu a všetci sme chudučki, vysokí. Prikrmy mame zavedené 2x denne. Od dnes začíname aj večerným prikrkom. Synčeka kojím kedy si vypýta. No ale Aj tak sa mi to nezdá nejako. Ide o predčasne narodené dieťatko v 29tt.

selena_luna
8. aug 2023

Ak si pediatricka nerobi starosti, nerob si ich ani ty. Ona vahu dietata vidi v casovej krivke a hodnoti podla nej. Nemaj obavy.

pribinak
8. aug 2023

Ale však bábätko už nebude tak prudko priberať ako prvé mesiace. To je nirmalne. Veď by v roku vážilo 20 kíl. Navyše genetika nepustí.
Tučne dieťa neznamená automaticky super zdravé
Môj mal v roku ledva 8.5 kg a bol riadne donosene bábätko
10 mesačný nie chodil, ale behal

deti95060810
8. aug 2023

pribralo? čo by som ja zato dala...
mne jedna dcéra chudla, alebo v lepšom prípade stála na váhe.... to bol boj.
v súčasnosti má 13 r a pomaly jej začnem obmedzovať jedenie....
inak neznášam lekárov keď mi na moju otázku ohľadom zdravia odpovedajú že čo čakám.... vždy mám na mysli odpoveď - pomoc.

lienka175
8. aug 2023

v 7. mesiaci je to už úplne v poriadku, nemôže predsa stále priberať 1kg za mesiac 🙂 moji mali obaja v polroku cez 8 kg a v roku 10kg, čiže za 6 mesiacov pribrali 2kg

jarnajar
8. aug 2023

Ved to je úplne super a úplne bežný prírastok na daný vek. Nemôže stále priberať kilo mesačne ako na začiatku. Ako by potom vyzeral v roku? 🙂

anavixy
8. aug 2023

Tebe sa to nezda na zaklade coho? Tabuliek? Malo papa, malo sa dojci? Ked lekarka povedala, ze je to ok, nevidim dovod aby sa to tebe napriek tomu nezdalo… kazde dieta pribera inak a ani nie kazdy mesiac rovnako a ked normalne papa, je normalne aktivne, vesele, spokojne, neries.

valeriakadarova
8. aug 2023

My sme mali teraz poradňu a dcéra (10m) pribrala za dva mesiace 400g. Prišlo mi to málo, ale zas neriešim lebo spapá všetko čo jej dám 🙂

autor
8. aug 2023

Dakujem a máte pravdu nemôže priberať veľa a naraz 🤦‍♀️🙄
@valeriakadarova a čo jej dávaš papať? Koľko toho cca spapa denne?

valeriakadarova
8. aug 2023

Naša papá všetko: mlieko, zeleninu, maso, ovocie, cestoviny, ryzu, chlebik, jogurt atď. Má 2x250ml mlieka a potom obed cca 250-300g kedy ako sa mi podarí, ovocná výživa tiež okolo 200-250g a ešte počas dňa chrumky, placky, jogurt, chlebík - toto zvykne mať ako olovrant. V noci už dávno nepije mlieko 🙂

pininka1
8. aug 2023

Naša priberala za mesiac 120g, našťastie aj naša lekárka mala takú dcéru tak nás nenutila do žiadnych iných riešení, celkovo je dcérka chudá a vysoká a zje aj chladničku. Syn napr co mesiac do 1kg do roka, potom už toľko nie. Je to rôzne.

autor
8. aug 2023

Dakujem veľmi pekne 😘

kostickatina
5. okt 2023

@valeriakadarova nasa bude mat 9m a my vychadza zeza 2m pribrala tsk 450g.ale od 7m je vkuse v pohybe. Uz sa stavia na nohy zacina stvornozkovat. Plazi sa jak o zivot. V 7m na poradni za 2 mesiace pribrala 365g a dr povedala že to je malo ale nejak neriesila. Ale od 5m sme zacinali s prikrmom. A ide o to to aj nastavit.
Jberiem to tak, ze hlavne pribwra. Ona zje tak 150g prikrmu na obed. A to sme sa k takej davke dopracovali. Az teraz a mlirko pije 4x rano. Pri prvom zaspavani. Lebo zaspava pri cecku. Potom pri druhom spanku a večer. Tsk som zvedava co teraz povie doktorka.

valeriakadarova
5. okt 2023

@kostickatina my máme tiež 10.9. Poradňu, tiež som zvedavá, že koľko pribrala ale neriešim keďže malá papá a je v pohode, má rok a 7,2kg (vážená pred mesiacom)....

kostickatina
6. okt 2023

@valeriakadarova no nasa tiez pribera aj papa. Tak som zvedava.