2 mesačné bábätko chrapčí

belleza
6. máj 2012

Môj malý predčasne narodený synček má 2 mesiace a niekedy chrapčí. Noštek má čistý, tak neviem aká je príčina chrapčania. Stretli ste sa s tým? Tento týždeň ideme lekárke tak uvidím čo nám povie.

adelaine
6. máj 2012

babatka mozu trpiet vrodenym stridorom, alebo ak to nema od narodenia, moze to byt sposobene aj tym, ze mu pri dojceni vbehne trosku mliecka do nosa a sliznica mierne opuchne...
tak ci tak, treba sa ukazat urcite pediatrovi...ine problemy nema? ak by ti zacal horsie dychat, alebo by si si vsimla ze mu modrie okolie pusinky alebo prsteky, treba riesit stav okamzite..

strapco13
6. máj 2012

@belleza chrapci stale od narodenia? alebo len niekedy? mas pocit ze chrapci v hrdielku alebo v nose?
ak je to len obcas a v nose..tak je mozne ze mu mliecko vbehlio do nosa ..skus vtedy preplachnut nostek /lkuknu moj clanok o toalte nosa

kacarina
6. máj 2012

nemusi to mat ziadnu zavaznu pricinu, ak nie je iny problem, mozu to byt jednoducho len nahromadene slinky, malym babätkam sa ich niekedy tvori proste viac a potom to v krku tak chrapci/chrci, nasi drobci tiez obcas take zvuky vydavaju a ked prehltnu, tak to prestane ...

strapco13
6. máj 2012

@belleza este moze to byt sposobene tym ze ma volne plajuce makke podnebie..z toho vyrastie

katrinka8
7. máj 2012

Ahojte, nasa mala tiez chrapcala z nicoho nic, my v panike sme si mysleli, ze nemoze dychat (prvykrat sme to zaculi v noci, v spanku, ked mala nejake 2 tyzdne), tak sme sli na pohotovost, a tam nam povedali, ze je to normalne pri takych malickyh detickach, ze sa este precistuju z porodu... Vraj to moze trvat cca tie dva mesiace...

katuska169
7. máj 2012

aj mne mala ta starsa chrapcala znicoho nic,to neni nic ono to prejde samo casom 😅

lucka1987
7. máj 2012

@belleza aj my sme chrapcali.. ani mi to vtedy tak neprislo, ale nakoniec sa ukazalo ze nam zatekali hlieny a mal sopliky nie v nosteku ale uplne vysoko.. kde ani odsavackou to dobre neslo... skus zvlhcovat vzduch a nosny roztok mu tam nakvapkaj.. libenar ci ako sa to vola pre detzicky je to... a skus aj odsat ci nahodou mu nieco nepojde..

januliku
7. máj 2012

@belleza Ahoj. Moja mala chrape viac ako manzel. Dychacie cesty ma vzdy ciste, ze to deticky normalne robia 😉 . Sople by si si urcite vsimla.

katren
7. máj 2012

@belleza nasi obidvaja tiez chrapcali, boli sme aj u ORL, ale vsetko ciste a vraj to nemali este nejaku klapku dobre vyvinutu a preto chrapcali 😉
skus sa vypytat k ORL a ten ti povie 😉

danusskaaa
7. máj 2012

aj moja chrapci a chrape dost silno. nostek vzdy vycistime takze soplikmi to nie je... vraj z toho vyrastie, lebo jej kukali dych. cesty a boli citucke. vraj sa jej prepasky v nose len tvaruju a formuju tak to moze byt aj tym

rebecca2006
8. máj 2012

možno máte skrytý reflux, u môjho synčeka s takto prejavoval- doslova krochkal 🙂

anna2808
25. júl 2019

@lucka1987 čo vam dali okrem Libenaru? Ked zatekali hlieny?

anna2808
25. júl 2019

@rebecca2006 Take niečo mi spominala dnes dr.ze to može mat moj syn mame 2 mesiace a zacal chrapčat 😏😥 a občas vygrcka mliecko troski, po kojeni občas zakašle ..mam to sledovat.

nikusiak9
25. júl 2019

@anna2808 kazde dieta po kojenie nieco vyvracia. Su to hlieny z mlieka ked chrapci dieta

anna2808
27. júl 2019

@nikusiak9 A mam s tym ist naspat alebo je to prirodzene či jak to mam nazvat

nikusiak9
27. júl 2019

@anna2808 je to klasika

anna2808
1. aug 2019

Dakujem Vám velmi pekne 🤗