Problém so spánkom polročného dieťatka

swojska
26. júl 2013

🙂 maly ma 6m,,,posledny mesiac zacal strasne vymyslat zo spanim v postielke..je to asi aj moja chyba, lebo kedze som videla ze tam cez den nechce byt, urobila som mu paradne letisko a vzdy pekne pri mne zahajal, chapem ze si na to zvykol, lenze teraz uz zacina liest a ja ho nemozem nehavat sameho alebo som vzdy prinom, ked uz videm ze chce spat, tak ho hladkam, pozerame sa na seba a maly zalomi..ale to trva niekedy aj pol tristvrte hodinu.

vlastne nic nestiham tym padom, uz dva tyzdbe sa neviem poriadne naobedovat, navarit, nic, v byte bordel.
skusam ho teda dat na oopbedny spanok do postielky, spievam mu hladkam ho, no ked sa vzdialim tak hned place,,,v podtate to zasa riesim uz skoro hodinu.
ja chapem ze chce byt s maminkou, ale takto sa neda fungovat, i ked si uvedomujem, ze som ho tak naucila, spat primne na letisku ☹ a teraz to chcem menit.
viem zesa mu to nepaci..chodievam aj svokre, ta mi vzdy navari, tak sa smojim malym muckame, tiez na zemi, na letisku.mam nanho cas arobim to rada, ale doma som sama.

isla som sa nanho pozriet a uz spi v postielke, ale vela slz tomu predchadza.
ja ho nenechavam moc plakat.
ake mate vy deticky?

macamac
26. júl 2013

@swojska tak pracuj doma s ním - nemáš nosič?
mnohé baby to tak robili, deti im zaspali v baby šatke a bol kľud 😉
proste asi máš v tomto také dieťa, ktoré potrebuje cítiť svoju maminu stále, blízko pri sebe 😉
neboj, prešli si tým mnohé a všetko sa raz skončí 🙂

zuzanocka
26. júl 2013

my sme si tak tiez dceru naucili spat pri nas.. najprv nam to nevadilo, ale ked uz prislo obdobie, ze nas jednoducho musela citit pri sebe stale.. a v noci sa budila aj 20x, ja uz som padala dole hubou, manzel sa tesil na sluzobne cesty, ze sa tam vyspi... mlada poputoval do svojej postielky a odvtedy prespala celu noc a pri obednajsom spanku ju stacilo polozit do postielky, zavret dvere a spala ako dudok...
my sme isli podla knihy "Kazde dieta sa vie naucit spat". Trvalo to asi 4-5 dni.

erienka
26. júl 2013

@zuzanocka a kolko mala, ked ste s tym zacali?

zuzanocka
26. júl 2013

@erienka asi 10-11 mesiacov

jadodka
26. júl 2013

Ako ja ked pocujem alebo citam o tejto knihe tak sa mi chlpy a vlasy jezia od zurivosti ze rodic dokaze nechat vyplakat svoje dieta a ono od unavy a zistenia ze aj tak si ho mamina nepostiska zaspi a jasan ze za 5dni pochopi ze nema zmysel dozadovat sa maminej naruce lebo aj tak nic z toho nebude....svagrina tuto knihu praktizovala u svojich deti,jedno si cmula palcek odvtedy,a druhy este teraz ma v noci plienku a place zo sna...a to uz ma 5,5roka....psychologicka jej to potvrdila,zial uz je neskoro robit napravu..a to len koli tomu aby mala viac casu na seba,domacnost a telku....

svetlusska
26. júl 2013

@swojska ahoj viem velmi dobre cim prechadzas. my sme mali a mame doma presne to iste. maly mi v postielke spat nechce a vlastne teraz sa ho tam aj bojim nechavat kedze uz sa postavi a bojim sa aby nezletel na hlavu. neda sa mi dat postielka az uplne dole. spi s nami v posteli, ale tak nastastie sa vacsinou iba posadi a zacne plakat, po posteli nelozi. ale aj tak ho chodim stale kontrolovat ci nahodou sa nezobudil a nevymysla nieco. skusila som ho naucit spinkat v postielke asi ked mal 7 alebo 8 mesiacov. za tyzden cca sa to naucil. samozrejme ze som ho nikdy nenechala revat o dusu. vzdy som prisla pohladklala, alebo vzala na ruky pomojkala a dala naspat. trvalo to sice chvilu ale tak aspon som ho nemusela kolisat, inac nam totiz nezaspal. zial potom mi to svokra zrusila kedze stacilo ze ho raz pokolisala ked sme boli u nej a koniec maly uz takto spinkat nechcel :( takze ak aj skusis maleho spinkat v postielke nedovol nikomu aby ti to zrusil lebo mozes zacat od zaciatku :(. ked som ho naucila na postielku asi na 5 den ked som ho tam polozila do 5 min spal 🙂 to som sa velmi tesila 🙂

@zuzanocka ked tak citam tvoj prispevok skoro sa v nom teraz aj nachadzame. maly tiez zaspi len ked som pri nom ja a manzel. akonahle odide prec hotovo rev. maleho este kojim takze ja tam byt musim ale manzel len kvoli tomu ze maly inac nezaspi. v noci sa sice budi ale tak ak mu dam prsnik tak spi. akurat to uspavanie vecer a cez den je hruza.knihu co uvadzas poznam, tak ak sa to nebude uz dat vydrzat tak to urcite skusim, len musim mat pevne nervy.

skybaby
26. júl 2013

Moja mladšia 21 mesiacov zaspava sama, odmalička. Ona je celkovo absolútne samostatná. Staršia dcéra ma vyše 3 a pol roka a musím si ísť s ňou lahnut aj poobede aj večer. Trvá asi polhodinu kým zaspi. Občas mi to lezie na nervy, ale ona ma potrebuje, chce sa mojkat a objimat pri zaspavani, tak jej to doprajem 😉
Moja rada je vydržať, naobeduj sa ked je ešte hore. My obedujeme vsetky spolu a upratuj ked je doma muž 😉

zuzanocka
26. júl 2013

@jadodka nenechava sa predsa vyplakat dieta, az kym nezaspi od unavy 😕 a aj sme ju postiskali, aj pohladkali, aj si posedeli pri nej.. vzdyodisli..a VZDY sa aj vratili, ked bolo treba. by ma zaujimalo, co s tymi demi stvarala ta tvoja svagrina.. z toho, ze sa dieta vyreve..sa asi nemoze pocikavat v 5,5 roku..
tiez som clovek, tiez sa potrebujem vyspat, aby som mohla fungovat (napriklad sa venovat druhej dcere, ktora bola v tom case prvacka) a ked uz som v zufalstve rozmyslala aj nad takymi vecami, ze mi ju niekto uriekol (a to v take veci neverim! 😀), vyskusala som knihu.. a za 4 dni sme spali v pohode vsetci.

svetlusska
26. júl 2013

@jadodka no myslim ze nechat dieta vyplakat nema zmysel, teda ak reve o dusu. ked som skusala maleho naucit na postielku samozrejme ze plakal ale vzdy som prisla pohladkala, vzala na ruky a pomojkala, pohladkala znova a ked som videla ze zaspinkava som este chvilu ostala pokym nezaspal. revat az do unavy by som ho nenechala.

zuzanocka
26. júl 2013

@svetlusska ono totizto mala spavala pri nas (tak sme si ju naucili, priznavam sa bez natlaku 😀) ale spala tak, ze nohy mala na mne a na manzelovi hlavu napriklad 🙂 ked nas necitila, budila sa so strasnym revom... skutocne aj 20x za noc.. to sa uz nedalo fyzicky zvladat.. keby spala aspon cez den..ale ledva som ju uspala (leziac pri nej!), ked som sa pohla, uz bola hore... 🙄

miku1
26. júl 2013

@swojska Ja som mala doma presne to isté. Mala odmalička v postielke byť nechcela. Spala s nami na posteli, a keď sa už vedela pretáčať, tak som ju dávala cez deň spať do kočiara na balkón, prípadne spala v kočiari v izbe. Keď mala asi tak rok, a zabrala pomaly celú manželskú posteľ ako sa na nej vedela rozvaliť, tak som to vyriešila tak, že som jej odmontovala z postielky jednu bočnicu, manželskú posteľ sme posunuli k postielke a bolo vyriešené. Ona ležala v postielke, ja som sa k nej pritúlila, takto zaspala, a ja som sa potom posunula normálne na svoju časť postele. Spalo sa nám znovu super🙂 Problém mojej staršej dcéry bol ten, že v postielke vždy "rotovala", takže sa večne budila na to, že narazila do mreží, a keď tam tie mreže z jednej strany ubudli, tak sa max. trošku prevalila z nôžkami na moju posteľ a kľudne pokračovala v spánku ďalej. Keď sa zobudila na kojenie, tak som sa jednoducho znovu vtisla k nej do postielky, nakojila ju a bolo. Teraz už spí asi 4 mesiace sama v detskej na svojej posteli a je maximálne spokojná.

svetlusska
26. júl 2013

@zuzanocka noo na mna tiez nikto netlacil aby maly spal pri nas 🙂 ved je to pohodlne :D nas maly nastastie tak zatial nespava ale vzdy si skontroluje ci sme tam obaja pred tym ako zaspi. ked zaspi mozme ist prec :D

svetlusska
26. júl 2013

@swojska este dam radu ak mas manzela doma skus si navarit vecer den vopred a najes sa nejak za pochodu na druhy den. ja som to tak robila. a poriadok to som riesila cez vikend ked bol manzel doma, dostal maleho do kocika sli na prechadzku a ja som zatial poupratovala.

svetlusska
26. júl 2013

@jadodka este ak mozem. celkom nechapem tvoju svagrinu ze jej srdce netrhalo ked jej dieta revalo vo vedlajsej izbe a ona sedela pri telke alebo pri pc...

terezka1947
26. júl 2013

....ja tiez nechapem niektore zeny...najprv kazdy chce babo a ked ho ma,tak sa ho snazi odlozit niekam 😒
nemyslim,ze male dieta treba nechat vyplakat.....a zbonujem,ked tu niekto napise,ze polrocne dieta uz cvici s rodicmi...ja chapem,ze dieta treba vychovavat a urcovat mu denny harmonogram,zvyky,atd...ale primerane veku a potrebam
mojmu sa spanok zmenil po kazdom ockovani,zubku,teplote..vzdy nieco ine,nove....ale snazia som sa mu byt na blizku vzdy,ked ma potreboval...
@swojska ja ta chapem,clovek ma niekedy naozaj dost vsetkeho...ale naozaj si tym presla kazda z nas...
moj ma musel vzdy vidiet...kamoska ma prvu dceru "samostatnu",nemala s nou nikdy s nicim problemy...druha?stale si vyzaduje jej pritomnost a mojkanie...ma tiez pol roka....neboj,to obdobie tiez prejde...a co sa zaspavania tyka,moj ma 21 mesiacov,uz zaspaval aj sam a teraz zaspava s nami..bud manzel alebo ja ho vecer chodime uspavat...mojka sa s nami,bozkava nas-najkrajsia cast dna 😀 po pohodine ok,spinka a sup do postielky...
moj osobny nazor je,ze kazde dieta je ine,niektore naozaj potrebuje citit svoju mamicku...

jadodka
26. júl 2013

@svetlusska no ona mi tvrdila ze 3x prisla,utisila a viac do izby nesla...a zeake to je fajn,sa naucili obaja sami buvat,knihu mi dala pri prvom synovi...zaklopala som si na celo,lebo toto by som svojmu dietatu ja osobne nikdy neurobila,moje deti su vymodlene,starsi spaval s nami na letisku do svojich5rokov a ani mne ani mm to absolutne neprekazalo,drobik ma teraz dva rocky a spi stale so mnou a nieje nic krajsie na svete ako jeho vona a rucicky ked ma zo sna pohladka 🙂 .deti nam rychlo vyrastu a veru potom sa uz nebudu chciet tak tulit ako sa teraz este chcu,tak si to uzivajme pokial to ide.apropo....my tiez niekedy uspavame aj hodinu,a to tam niekedy zapichnem aj ja 😎,ale povacsine zaspinka tak do 15minut....niekomu moze kniha pomoct,nieto si zas uzije starosti aj slasti rodicovstva bez knihy,ja osobne by som sa neriadila podla knizky,to je moj nazor,ale som rada ak niekomu kniha pomohla a je spokojny...tisic ludi,tisic chuti....ospravedlnte pravopis,pisem z mobilu

terezka1947
26. júl 2013

@swojska a este som zabudla....aj ja som manzela cakala,kedy uz pride konecne domov...na rukach maleho a totalne K.O....uplakana a vysilena....ale aj to prejde,ver tomu,ze ano....budes mat aj upratane,aj navarene,aj stihnes kadeco...ale teraz je to o mojkani 😉 ....budes spominat 😉 o chvilu 😉

hajajanka
26. júl 2013

@swojska Ja to riesim teraz, len sme o rok starsi ako tvoje dietko. Hlavne vecer je problem so zaspavanim, lebo vyzaduje, aby som bola pri nej. Mame teraz take maminkovske obdobie. Ale po skusenosti po prvom dietati viem, ze v zivote dietatka su take vlny - raz je toto, potom tamto. Hodinove uspavanie by pre mna nebolo az take tragicke, so synom som musela lezat aj dve hodiny 😒
Vecer si s malou lahnem a pockam, kym zaspi. Cez obed k nej pridem, ked ma vola. Pohladkam, ulozim do lahu a odidem. Toto opakujem niekolkokrat, kym nezaspi. Toto nebude trvat donekonecna, takze to tak aj beriem.
Poriadok ries, ked manzel pride z roboty, prip. nech ho poriesi on. Aj my sme si presli vselicim - ranajky o 13:00 hod., sprcha o 16:00 alebo pyzamo cely den, bordel v byte ako v tanku... Vsetko raz pominie 😉

mirka_d
26. júl 2013

@swojska ahoj,mam 15 mesacneho synceka,ktory nespaval aj cele noci,takze viem,cim prechadzas; ja narovinu priznavam a vobec sa za to nehanbim 🙂, ze maly spava takmer od narodenia s nami v posteli; sam zaspal zatial len 2x
- vzdy ho musim uspat,teraz zaspi aj za par minut,ked bol mensi,trvalo to aj pol hodiny
- tvoje dietatko potrebuje tvoju blizkost,musi ta citit,je jednoducho tak "nastavene" - aj mne trvalo,kym som to pochopila a prijala fakt,ze jednoducho nebudem mat tip top upratane,kazdy den navarene a jest budem utrzkovito,ked bude chvila casu 🙂
- takze ako baby pisu - upratovala som len cez vikend,ked bol muz doma a zehlila tiez tak
- varila som na 2 dni,vecer som si prichystala suroviny,na druhy den uz len postavila na sporak; zlozitejsie jedla som varila len cez vikend
- najdolezitejsie posolstvo: vsetko sa postupne ustali a bude to lepsie,tak ako bude dietatko rast - ani ja som bola skepticka,ked mal maly pol roka,lebo som bola unavena 🙂 ale dnes viem,ze je to tak

euka210
26. júl 2013

daj dole bocnicu a postielku prisunte k posteliam, ak sa da...my tak mame od 7m, ked sa zacal pretacat. Je na letisku, ale aj v postielke z 3stran chraneny a z tej jednej sme davali stoceny paplon alebo deku a nevygulal sa.

katka0905
26. júl 2013

@swojska moja dcerka nespava ani nespavala v postielke... ale s nami - mame trojpostel. Ked bola mensia, tak som ju mala oblozenu vankusmi (tu postel) cez denny spanok, ak by nahodou niekam zacala liezt, ale ani raz sa to nestalo. Normalne pekne pokojne spinka. V noci sa raz budi na dojcenie. Uspavam na prsniku. Neviem, mne to tak vyhovuje, a vyplakat by som isto nenechala, u dietata z toho mozu vzniknut podvedome traumy, ktore ho ovplyvnuju aj v dospelom veku.

jajatko
26. júl 2013

ja toto mám už od narodenia malej, veľmi zle spáva, hlavne keď ju nechám osamote. stále chce aby som bola pri nej, vtedy prespí aj 3 hodiny vkuse. keď bola menšia (od narodenia do pol roka) som ju nosievala v šatke alebo manduce a tam zaspala, aj vonku keď som s ňou bola napríklad v obchode si veselo spala, no potom sa začala budiť na zvuky a a poriešila som to tak, že doobedný spánok som s ňou išla von a spala v kočíku a poobedný spánok som ju uložila do postele a zatiaľ som si AKOŽE porobila čo treba, no stihla som veľmi málo, lebo každú chvíľku som odbehovala k nej, lebo mrnčala a potrebovala, aby som ju hladkala. už som bola zúfalá, bordel ako v tanku, ja som bola nervozna.. tiež som sa nestíhala ani najesť, proste nič a popravde aj teraz je to tak, ale už som to prestala riešiť, keď je bordel tak je bordel, niekedy mám riad v drese od obeda do večera. lebo nie som stroj a ked chcem aby to dieta malo detstvo a aby som sa s nim zahrala a nieco ho naucila, isla von atd, tak sa neda vsetko stihnut.. zapajam ju do kazdej cinosti od prania po vesanie, od upratovania, vysavania, umyvania chodi za mnou, alebo si ju dam na chrbat do manducy a upratujeme spolu, spievame, tancujeme. je to velmi tazke ked sme na to same. udrzovat celu domacnost a zariadit vsetko tak, aby nikto nebol hladny a spinavy..niekedy som tak strasne vycerpana, ze si zelam, aby mala spala aspon 1 hodinu bez mrnkania. casto som si vsak lahla k nej a spala poobede s nou. dnes v noci napriklad bola hore od polnoci do stvrt na 4 (hrali sme sa a citali..) do spania ju nemozem nutit ale tiez si casto vobec neviem rady a velakrat som si uz aj poplakala co som bola zufala a vycerpana..
musime to zvladnut 🙂 mna povzbudzuje to, ze sa obetujem pre svoje dieta lebo chcem a milujem ho a ze nie som mama, ktora uprednostni umyvanie chladnicky pred pohranim sa s deculom..obcas som si zelala nech sa tu do rana zjavi zazracna pani, ktora mi bude prat, varit, zehlit, upratovat..no potom by to nebola uz moja domacnost..robime co sa da, pre svojich milovanych ale nie sme stroje, tak hlavu hore k dalsim pruserom 😉

jajatko
26. júl 2013

@zuzanocka prosím vás, je to táto kniha o ktorej ste písali?
http://www.abcknihy.sk/Kniha/kazde-dieta-moze-d...
ďakujem 🙂

jankaba1
26. júl 2013

suhlasim:proste asi máš také dieťa, ktoré potrebuje cítiť svoju maminu stále, blízko pri sebe
neboj, prešli si tým mnohé a všetko sa raz skončí.
Moja mala ma 20m, sice ju kojim -ale od 6m. tiez spi s nami. A co, ved z toho vyrastie.
Syn ma 13r., tiez spaval s nami cca do 2,5r...a oducil sa.

zuzanocka
26. júl 2013

@terezka1947 nikam som predsa svoje dieta neodkladala 😕 napisala som, ako to u nas bolo, co nam pomohlo.
Detom sa venujem na 110% a ziadnu traumu neutrpeli.
Nebudem sa tu dohadovat, ci je kniha vhodna alebo nie, ano, kazde je ine, ako pises. A viem, ze aj tie nase su lubene, milovane, zboznovane, aj napriek tomu, ze sme sa aj my potrebovali vyspat a jedna dcerka si 4-5 dni trocha poplakala. 😉

@jajatko neotvorim to cez mobil, pozrem neskor cez pocitac a pripadne vam napisem sukromnu spravu.

terezka1947
26. júl 2013

@zuzanocka ale ved ja som ti nic nepisala 😕
a ani o tebe to nebolo,az teraz som si vlastne precitala,co si pisala ty 🙂
vies,ja sa nepasujem do ulohy "poradcu"na vsetko 😀 kdeze 😀
mozno ten moj prispevok tam vyznel,ale napisala som iba moj nazor
kazde dieta je ine,kazde potrebuje nieco ine a aj na kazde nieco ine plati....takze urcite ste super rodicia aj vy 😉

zuzanocka
26. júl 2013

@terezka1947 v pohode, ved sa nic nedeje. Tiez nie som vedma 😀 ale skusenost napisem 😉

11vlasta11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
swojska
autor
26. júl 2013

@macamac nosic mam nosim ho vnom 60 percent aj doma aj vonku lebo ani kocik nema rad 🙂

jajatko
27. júl 2013

@zuzanocka ďakujem 😉