Problémový spánok 1,5-ročnej dcérky

matka0087
10. feb 2023

Ahojte mamky potrebujem poradiť inak sa zbláznim. Dcérka má rok a pol. Do teraz zo zaspavanim problém nemala až pokiaľ sme neprišli do nového prostredia. Od vtedy čo sme inde a dcérka je bez otca trápime sa a trvá to už týždeň. Ja sa nesťažujem ale chcem pomôcť dcérke. Snažíme sa uspávať na rukách,hojdať,spievať, hladkať ale trvá to až príliš dlho aj nato keď je dcérka veľmi unavená ... Minule sme boli hore do 4 rána a nevedeli sme si dať rady. Bola na rukách ležala aj na mne ale stále bola nervózna. V noci sa mi budí s hrozným plačom,pri tom si začne škrabať hlavičku,a trhať si vlásky. Aj keď sa veľmi snažím ju upokojiť no niekedy to nejde nijako ... :( Ja už som zúfalá,unavená,chrbtica ma strašne bolí pretože sa stále pýta len na ruky 😓😓 neviem čo s tým spánkom robiť je nervózna aj cez deň aj cez deň si niekedy poplače ale najhoršie to je v noci 😓😓... Zaspí mi až okolo 22:00 pretože skôr ani pánovi nechce ísť spinkať potom sa mi zobudí tak za hodinu až dve a sme hore až do vtedy pokiaľ sa poriadne nevyplače ... Neviem fakt čo mám robiť či s tým ísť k doktorke alebo ja neviem 😓 snažím sa ako môžem ale už som tiež vyčerpana a až mne je zle keď vidím že moje dieťa neustále plače a neviem jej pomôcť... 😓Jedine čo zaspí tak mne na hrudi,alebo pri mne v posteli ale aj to až po nejakých 4 hodinách 😓😓😓 prosím poraďte mi čo mám robiť 😭 za každú radu budem vďačná ❤️🙏🏼

veto2
10. feb 2023

Možno je to že ste zmenili prostredie. Časom sa to upravi

54tinka54
11. feb 2023

@matka0087 nespáva veľa cez deň?
A tiež to môže byť 18 mesačná spánková regresia, to by ale nemalo trvať dlhšie ako 2 týždne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matka0087
autor
11. feb 2023

@elizabet173 ráno mi vstane o 7:00-7:30 cca ... Dáme raňajky pohrame sa potom okolo tej 9:00-9:30 ide znova bubať lebo je unavená ... Spí hodinku zobudí sa dáme desiatu,neskôr obed ... Okolo 12:00-12:30 ide znova bubať spinká do tej 15:00 zobudí sa a funguje niekedy aj do 21:30 ... Ale ten plač ktorí má je takí hororový až sa ja bojím ... Minule pozerala do okna a začala plakať na živé raty ... Až ja som zaspať nemohla ...

54tinka54
11. feb 2023

@matka0087 to prespí aj 4 hodiny cez deň? To sa mi zdá nejak veľa na jej vek, ja by som hľadala príčinu tam.
Môj 1,5 ročný vstáva okolo 6:30, cca 11:30-13:30 spánok, okolo 19:30 ho ukladáme večer, max do pol hodiny zaspí. V noci prespí celú noc (až na pár výnimiek ako zuby, spln..). Takto fungujeme už zopár mesiacov.

juliet86
11. feb 2023

co presne sa odohralo vo vasom zivote vo vasej rodine predtym?

matka0087
autor
11. feb 2023

@54tinka54 nie nie nespinka mi štyri hodiny ale maximálne dve niekedy len hodinu a pol ... Idú jej zadné stoličky ale aj sopliky ma .. možno aj preto .. alebo zmena prostredia je medzi detičkami nová sme totiž v centre pre mamičky s deťmi... Tak asi preto

54tinka54
11. feb 2023

@matka0087 aha, no lebo si to napísala tak, že doobeda spí hodinu a poobede 12-15:00.. to by bolo ozaj veľa na jej vek a potom nečudo že nevie večer zaspať alebo že zle spí v noci.
Ale určite to môže byť aj zubkami či zmenou prostredia.
Držím palce, nech sa vám situácia čo najskôr zlepší 🍀