Prsty do pusy u 2-ročného.

lucka_lucia
19. dec 2019

Viete mi prosím povedať prečo zrazu dvoj ročne dieťa dáva stále prsty do pusy ? Ale tak že vkuse a keď jej ich vyberám musím násilu a plače pri tom?

pribinak
19. dec 2019

Nevyberaj nasilu. Skor mu daj nieco do ruky, záujmy ho niecim, odved jeho pozornosť, ....
Ma uz stoličky?

miriam439
19. dec 2019

@lucka_lucia Nie, neviem ti odpovedať, ale máme taký istý problém. Buď je to zlozvyk alebo ho tam niečo bolí. Ale náš malý má už vyše troch rokov a teraz v poslednom čase to vidím u neho stále a nie len prsty, ale všetko možné obžúva a pchá do pusy. A potom často reve kvôli tomu, že si niečím v puse ublížil. A už si tam minule zavliekol infekciu, urobil sa mu tam puchier. Aj vysvetľujem, aj prosím, aj kričím... nič nepomáha.

tmtm
19. dec 2019

A ja sa chcem opýtať, že prečo mne dáva môj syn prsty do pusy pri zaspávani?Ma 1,5roka a robi to už dlho.

lucka_lucia
autor
19. dec 2019

@pribinak iba prvé ma .už ma napadlo že jej idú dalsie,ale ďasno má úplne normálne .

nikpa
19. dec 2019

@lucka_lucia mame ten istý problém, syn má 2 roky a zrazu si začal strkat prsty do úst, podľa mňa to robí len tak z nudy alebo proste keď je niečim zaujatý.

tmtm
19. dec 2019

A keď držím silno zavretu pusu tak je schopný mi ju rozdrapat.

lucka_lucia
autor
19. dec 2019

@miriam439 presne to isté . Mne hryze tričko alebo vankúš pri zaspávanie . A nič nepomáha . Ja si skôr myslím že bolesť alebo zuby lebo zlozvyk len tak zrazu?

nikpa
19. dec 2019

@lucka_lucia ja si myslím, že ak by to boli zuby mala by aj iné sprievodné javy ako slintanie, červené líca, zvýšená teplota, nervozita... Teda aspoň u nás to tak bolo keď išli zuby

lindusss2016
19. dec 2019

@nikpa ale prosim ta, mojim detom uz vysli takmer vsetky zuby a nikdy neslintali, nemali cervene licka a ani teplotu 😂 za to ruky v ustach nonstop

nikpa
19. dec 2019

@lindusss2016 šťastne to deti 😀

tinkatinus
19. dec 2019

@lucka_lucia a nejdu posledné zuby? Tie idú okolo 2 rokov nie?

lucka_lucia
autor
19. dec 2019

@tinkatinus práve to že neviem kedy idú .

lindusss2016
19. dec 2019

@nikpa tak neznsmena, ze ich to netrapi. Maly je na mne pricucnuty niekedy aj cele noci...

kolieskova232
20. dec 2019

@lucka_lucia aj ja si myslim, ze to je skor sposobene tym, ze jej pojdu zuby este zuby a ze z toho je mrzuta a dava si rucicky furt do ust

evalin88
20. dec 2019

@tmtm mozno je len zviknuty sa tym ukludnit, v zaciatkoch si mu to tiez nedovolila..?? Proste je to taky uspavaci ritual alebo reflex bohuzial. Ja mam napr ma hrudi znamienko a od malicka mi ho rypal pri zaspavani, niekolko krat odskrabol ze krvacalo, denne vysvetlujem ze nemoze lebo to boli, oducit ho tto nemozem, proste ho vzdy najde

svettii
20. dec 2019

To je podľa mňa iba také obdobie, skús tie ruky niečím zabaviť 🙂

zuzuliennka1
20. dec 2019

to su isto zuby 🙂 prejavovat sa to moze aj dlllho predtym, nez vobec nejaky zub najdes, je to normalne obdobie, aj nas 2r syn si dava semtam prsty do pusy, dozadu, tusim pojdu stolicky

tmtm
20. dec 2019

@evalin88 dovolila😏,stačilo, že mi pichol prst do pusy a hneď zaspal. No teraz to je už "nechutne" ma samozrejme dlhšie tie prsty a chce mi preripavat celé ústa.musim ho to dáko odnaučiť.