Opakované afty v puse 4 ročnej dcérky

dasa0402
24. máj 2012

dobry den chcela by som sa poradit . Mam 4 rocnu dcerku a stale sa jej robia afty v puse . je to pre nu velmi bolestive a nevieme si uz dat s tym radi. cistim jej to s gencialkou a davam pikovit sirup . dakujem

nibiru
24. máj 2012

@dasa0402 hlavne prisun vytaminu B bekomplex mne pomaha velmi bilinny roztok bukofit aj dcerke zabral dezinfikuje aj lieci komplet ustnu dutinu.

vefi89
24. máj 2012

@nibiru čo je to za roztok? 😅

anjelicek26
24. máj 2012

@dasa0402 - afty su predovsetkym prejav velmi oslabenej imunity, sla by som k lekarovi, nech jej vezmu krv. Lebo takto budes stale liecit len symptomy a nie pravu pricinu.

dasa0402
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 prave ze neviem ved teraz jej davam aj imuror to je akurat na imunitu.

anjelicek26
24. máj 2012

@dasa0402 - ale boli ste u lekara? Viete, ake ma hodnoty? Alebo jej to davas "len tak"? Skus sa spojit s vasou pediatrickou, nech spravi testy, kludne moze mat aj nejaku pliagu v tele, o ktorej neviete a robi pasivne sarapatu a takto sa prejavuje.

nibiru
24. máj 2012

@vefi89 kupiš ho v lekarni stoji cca 2€ je to čisto bilinny roztok obsahuje šalviu,matu a este dake bilinky nechuti sice najlepsie ale vytieranie velmi pomaha stahuje zapali mne pomohol ked sa mi dasna zapalovali v tehotenstve aj na afty a dcere sa neustale vracala žabka toto jedine jej pomohlo a odvtedy ju nemala.

dasa0402
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 ten imunor jej predpisal alergoloch lebo je alergicka na pele a travi a stale kaslala tak jej dal toto . musim to nejako riesit . tak velmi ju boli pusa

gabinocka
24. máj 2012

imunoglucan, vitamin B, vyplachovat roztokom Corsodyl 😉

filmuska_01
24. máj 2012

ahoj, my riesime to iste,po prekonani akutnej aftoznej stoamtitidy,u z niekolko rokov ma dcerka ten problem pri kazdom prechladnuti a pod.
Podla imunolog am a vsetky hodnoty v poriadku akurat bunkova imunita bola na hranici normy, nasadili jej imunor, na pol roka bolo dobre, potom sa objavili znovu.
Striekam jej do lokalne tantum verde, inak by pocas choroby nechcela pit a jest,ma to vacsinou vnutri pusinky , na dasnach.
Na hojenie davam pit vlazny repikovy cajik, ma hojive a utisujuce ucinky.
Poradit ti teda neviem, ani pediatricka, ani imunolog, skonstatuju , ze to ma suvis s imunitou a bodka...Infekcia je v tele a ked sa organizmus oslabi ,tak sa prejavi znovu.

anjelicek26
24. máj 2012

@dasa0402 - ti verim, ved to je bolestive aj pre dospeleho 😖

dasa0402
autor
24. máj 2012

@gabinocka a ten vitamin B davat priamo na ten aft alebo ako je lepsie?

vefi89
24. máj 2012

@nibiru Ďakujem! mne sa vždy pred chorobou spraví soor v ústach a tiež už som bola nešťastná, že ako naň.. Vyskúšam 😉

dasa0402
autor
24. máj 2012

@filmuska_01 ved prave to kolko krat idem s nou ku lekarke tak mi len povie ze je to infekcia ze jej mam kupit pikovit sirup a cistit s gencialkou.

dasa0402
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 pojdem do lekarne a nieco je tam na to musim kupit snad jej to aspon trocha ulavi ☹

graceful9
24. máj 2012

@anjelicek26 ja keď som bola menšia a aj teraz, tak stále mávam,,,ale keď som bola malá tak doktorka povedala, že je to z toho, že pchám všetko do úst 😠 mne predpísala herbadent, používam doteraz a funguje, len neviem, od akého veku sa môže,,, @dasa0402

mita9
24. máj 2012

@dasa0402 aj ja som mala strasne vela aft a bol to nakoniec jeden z priznakov celiakie. ako som zacala drzat bezlepkovu dietu, nemala som ani jednu aftu

filmuska_01
24. máj 2012

@dasa0402
ako to tantum verde ked striekas dezinfikuje to a zaroven tlmi bolest,je tam taka zlozka. ale nieje to riesenei len potlacenie symptomov.
Co este pomaha je taky olejcek z konope z lekarne , stipe ale krasne hoji, dcerka to vsak nevydrzi.
A nedavaj papat nic kysle ani mliecne, zhorsi to priebeh.

gabinocka
24. máj 2012

@dasa0402 b vitamin je tabletka...B-komplex..ked maju deti afty davam 1x denne B-komplex forte alebo obycajny 2x denne

katarina_k11
24. máj 2012

Ja som mavala casto afty a mne na dlho pomohli homeopatika Borax 5CH (3 x denne 5 globul) a lokalne som si na to davala Mundisal gel. Zubarka mi radila aj vyssi prisun vitaminu B - take prechodne B-komplex. Tak isto som postupovala, ked syncek v 4 rokoch mal aft v pusine.

katecameron
24. máj 2012

no nam akurat pred par dnami alergologicka na afty povedala ze ma cmulat biogaia 1mesiac

filmuska_01
24. máj 2012

@gabinocka
@dasa0402
b komplex je teraz aj vo forme kvapiek pre malych od firmy Generica.

u nas to vsak zlepsenie neprinieslo,ani cmulacie probiotika..

dasa0402
autor
24. máj 2012

ahojte dievcata bola som dnes u pediatricky a ona vravela ze tie afty sa moze robit aj s toho ked dieta je chudokrvne. Tak musime ist na rozbor krvi a tak uvidime .

libka1
24. máj 2012

@dasa0402 tak hadam budete vediet na co ste po tom rozbore... tiez si myslim ze to moze suvisiet s oslabenou imunitou...

edita84
24. máj 2012

@dasa0402 pýtaj sa k alergologičke lebo afty sú z oslabenej imunity moja ich mala ked mala rok.

pepa30
28. máj 2012

@dasa0402 Ahoj, my sme mávali afty od druhého roka,malý mával velmi bolestívé afty aj s vysokou teplotou . Bola som u našej pediatričky robila mu kvné vyšetrenia všetko bolo v poriadku. Poslala nas imunoalergologičke ta nam dala len sirup na podporu imunity. Ked bral sirup afty sa stratili, akonáhle sme sirup dobrali afty sa objavili zvnou, alergologicka nám zvýšila dávky sirupu čo nieje riešenie len potláčanie problému. Nakoniec sme navštívili homeopatičku a musím povedat že malý nemal rok aftu, predtým mával každý týžden. Nám na afty nepomáhal ani b-komplex ani pikovit proste nič.

pepa30
28. máj 2012

A
@dasa0402 ešte jedna vec. Imunoalergologička nám robila dalšie vyšetrenia aj na imunitu aj na alergie a povedla že imunitu má v uplnom poriadku takže neviem či je o oslabenej imunite.

nercia
26. okt 2012

môj 4 ročný syn mal počas tohto roka štyrikrát afty - dávakla som mu taku vodičku z lekárne + B-complex. On má oslabenú imunitu aj je alergik (ale len takí slabý)