Aké mám kúpiť prvé čižmy pre ročného?

paulinafabryova
12. sep 2019

Ahojte mamičky ktoré prvé čižmy treba kúpiť? V decembri 6 mame rok a začne určite aj chodiť a veľmi sa mi ľúbia lattante píšu že sú kvalitne protišmykové s prírodnej koze či sú v hodné svokra hovorí že ortopedické tak neviem..ďakujem veľmi pekne za radu

lula313
12. sep 2019

Na prvé kroky by som volila barefoot obuv(nie ortopedicke), ani s takouto tvrdou podrážkou. Ďalšia vec je, že tiež som bola nedočkava, kupovala topánky skôr a dcéra začala chodit až v 13 mesiacoch (stvornozkovala, sedela v 6 mesiaci a popri nabytku chodila od 7 mesiacov)+ mam 2 kamosky, ktorým chlapci jeden začal chodit v 17 mesiacoch a druhý v 18tich, takze sa ti môže stať, že buď kúpiš teraz zlu veľkosť, alebo ti ešte vôbec nebude chodit a zbytočne bude mat v kociku stlacenu nohu v takejto tvrdej obuvi, čiže odporucam pockat a na prvé topánky ist do detskej obuvi, kde ti nôžku zmerajú, zhodnotia šírku nozicky(dcerka má úzku a tiež som si myslela, že má širokú 🤦🏽‍♀️) a môže mat tvoje dieťa aj vysoký nart a takúto obuv neobuje.

leniel
12. sep 2019

tiež budeme mať rok v decembri, ale ak aj bude začínať chodiť, isto nie po vonku, vonku bude v kočíku/fusaku, v nosici, alebo v sánkach, čiže riešim len capačky zateplené, mäkkučké, barefoot, kožené.

lubik87
13. sep 2019

Zbytocne vyhodené peniaze 🙂 takéto čačky kup ked.bude mat aspon 2/3 a pevný krok....

evkamotka
13. sep 2019

Isla by som do dd step, rak, protetika. Tie by boli nepremokave, so zvysenou spickou atd. Tieto vyzeraju tak do kocika. Su nepremokave?

flientica
13. sep 2019

Hlavne este pockaj, nenahli sa, nevies este na isto kedy ti zacne aj takto po vonku behat, tak isto uz moze mat potom zase inu nozku a hlavne topanky treba vyskusat 🙂

evkamotka
13. sep 2019

@flientica veru, topanky treba vyskusat. Mne sa takto jedny pacili a maly v nich captal, potkynal sa, suchal spicky. Vzala som uplne ine co mu pekne pasli na nohu

monismie
13. sep 2019

osobne si myslim, ze pri prvych takychto pevnejsich topanockach, hlavne na zimu, je dolezitejsia skor ta funkcnost ako to ako vyzeraju 🙂 pozeram akoze na obrazok ale musis si uvedomit aj to, ze take male deticky este nemaju taku istotu takze by mali proste este citit kde stupaju a ako stupaju

lupcup
13. sep 2019

Ja som na tom tak isto ako ty s malym, tiež už mi chodi pri nábytku a je takisto stary. Chcela som nejake super pekne zimné topánky. V bazári je plno nových nenosených takých malých veľkosti. Takze odpoved je, že Vobec to deti nevynosia , bud len capacky alebo normalne pevne topánky ak by už naozaj chcel tak chodiť. Ja investujem do kvalitného overalu s nepremokavými capackami spolu