Poraďte prvé topánočky na širokú nôžku dieťaťa

saska121212
4. feb 2020

Ahojte maminky. Mam 11 mesačne dieťa, od 6 mesiacov sa vie postaviť na nohy, posledný mesiac sa postaví, stojí bez držania, posledné 4 dni robí svoje prvé kroky.
Potrebujeme už kupovať topánočky ? Mal zatiaľ len obyčajne papučky, ponožky. Nikdy nič iné. Stále sa postavil iba na špičky, už je to fajn, chodí na celej ploche nohy. Za jednu ruku prejde v pohode. Ale ma moc širokú nohu, keď mu dám nejaké topánočky skrčí prsty a neviem mu ju dať. Existuju topánočky pre široké nohy? Poradíte mi aké kúpiť a ak vôbec? Ďakujem krásne 🥰

domin85
4. feb 2020

co je to siroka noha? obkresli si jeho nozku vystretu na papier a tak pomeraj dlzku a sirku- niektore deti akoby reflexne krcia prsty v topanke aj ked im neni mala a naopak niektore sa nestazuju aj ked uz je davno mala... A podla tych hodnot potom hladaj topanocky. Ale je par znaciek, ktore su polobarefoot a pritom maju pevny opatok a su super aj pre malych chdocov a zaroven maju siroky priestor pre nozicku (ddstep napr, tusim aj little blue lamb, potom superfity mali dokonca moznost uzka bezna a siroka noha...)

margaretka_
4. feb 2020

Ak este nechodi po vonku, tak topanky nepotrebuje. Nas ma nohu dost tucnu, hrubu na vsetky strany. Dost skoro chodil, nic sme mu neobuli. V lete chodil vobku v ponozkach, na jesen obul jedine attipas, take ponozky s podrazkou a na zimu stonz 😀 na jar pojdem zas nieco obzriet, snad to bude lepšie 😀

ludmilka2407
4. feb 2020

Topanky treba ak normalne riadne chodi. A ano existuju aj na siroke nohy, hlavne barefoot, syn ma tiez siroke nozky a vysoky nart.

aimanka
6. sep 2021

@ludmilka2407 dobrý večer, môžem sa spýtať aké topánočky, aká značka, či konkrétne ste kupovali synčekovi? Dcérka má tiež širokú nôžku a vysoký nárt. Chcela by som barefooty na prvé kroky ale je toho trilion nie milión a ja sa v tom strácam

ludmilka2407
6. sep 2021

@aimanka na prve kroky su fajn celokozene, Freycoo ma napr.take...su na sirsiu nozku...prip.DD step maju barefoot rady, alebo Protetika barefoot

ivi175
6. sep 2021

@aimanka Dobry vecer, Froddo je super. Syn ma tiez hrubu nozku a vysoky nart. Sedia mu topanocky, aj papuce od nich.

aimanka
8. sep 2021

@ivi175 dobrý deň. A nevedela by ste mi prosím napísať konkrétne? Lebo je ich aj tak veľa a strácam sa v tom

ivi175
8. sep 2021

@aimanka Nakupujem na obuvstonozka.sk Naklikam si barefoot topanky a znacku froddo. Zatial synovi sedeli jarne topanocky, letne sandalky aj papucky. Chystam sa aj zimne.

aimanka
8. sep 2021

@ivi175 urobila som to isté, ibaže bez značky,vyhodilo mi iba froddo, lenže nikde neudavaju šírku chodidla. Alebo len ja nevidím 🙄

ivi175
9. sep 2021

@aimanka Da sa tam vybrat aj typ chodidla, ze siroke. Konkretne cm sa nedaju. Ale tak zase vyhoda eshop, do 14 dni sa daju vratit. Keby nahodou.