Psíkovia a bábätko v domácnosti

matikeks
28. feb 2014

Ahojte .. Urcite su tu mamicky ktore maju doma babatko a k tomu aj psika/psikov .. ja osobne mam doma dvoch nemeckych ovciakov a tak trochu mam obavy ako prijmu dieta .. psi su vycviceny a respektuju ma ale fena je na mne od mala neskutocne zavisla .. a nemyslim zeby sa to dalo oducit do toho porodu .. skusala som ju to odnaucit dva roky a bezvysledne .. proste ja som jej ''MAMA'' a bezomna by neprezila ani 2 dni ... ak budem mat babo tak to by bolo ako by som mala rovno dve deti .. a bojim sa ze fena bude brat babo ako nejakeho konkurenta alebo ''votrelca'' a robila by mu zle. urcite neublizila pretoze s malymi detmi je v kontakte skoro vzdy ale predsa len je to ine lebo zisti ze sa budem venovat viac babatku ako jej a urcite nebude chapat ze preco je ona na druhej kolaji ... Mate aj vy nieco podobne doma alebo ako ste riesili situaciu ''Babatko a Pes'' ??

miku1
1. mar 2014

@matikeks Naši mali psíka, ten bol strašne žiarlivý na deti v rodine. Keď som po pôrode bola u našich, a zdržali sme sa tam pár mesiacov, lebo sme prerábali nový byt, tak sa situácia úplne zmenila....Malú od samého začiatku bral ako člena rodiny, strážil ju, úplne ju zbožňoval. Ale keď prišli bratove deti, tak bol v strehu. Švagriná s bratom mali tiež dvoch psov, a dve ti, a keď išla s deťmi von, mohla nechať kočiar kľudne bez dozoru, lebo ty psy strážili to bábo ako oko v hlave. 🙂 To ako sa bude chovať tá tvoja fena, zistíš až po pôrode. U nás sa osvedčilo klasicky hneď nechať bábo psíkovi ovoňať, a hlavne ho nevyhadzovať z izby, a podobne. Takže keď som prebaľovala malú, spokojne ležal, alebo sedel pri jej hlavičke a ovoniaval si ju, prípadne sa k nej pritúlil a čakal kým skončím. 🙂

saska.t
1. mar 2014

@matikeks mam Doma tiez 2 psacie zavislacky,prvy tyzden boli urazene a nekomunikovali so mnou ked sme malu priviezli,obchadzali ju z daleka, v dnesne dobe su s malou najväcsie kamosky,pred 6 mes. sme doniesli druhu dcerku z nemocnice a tu prijali uplne bez problemov 😉
Ak mas psi dobre vychovane,nikdy si nic nedovolia a ty musis samozrejme zo zaciatku dozerat,casom si zvyknu a budu to respektovat,takze tohoto by som s nebala...

bosoriak
1. mar 2014

@matikeks Riesila som to za pochodu. Prisli sme z porodnice, dali psovi dieta onuchat. Onuchal, nejavil zaujem. Akurat nejavil zaujem ani o mna. Neposluchala, ale absolutne, nereagovala na povely, ani vonku, ani vnutri a jedneho pekneho vecera ma uhryzla, ked som sa k nej naciahla. Tak dostala vyprask, asi pat minut som ju drzala hore bruchom, aby sme si vysvetlili, ze 4 dni mojej nepritomnosti nic nezmenili na pravidlach. 🙂 Takze u nas sa ziarlivost prejavila skor na moju osobu.

Myslim si, ze pes moze fungovat v rodine, ale vzdy a vylucne na spodnej priecke v hierarchii. Takze odporucam sa vykaslat na akekolvek pripravy, ani na dieta sa pripravit neda. To myslim v dobrom. Ked dieta pride, potom to riesit. NO je uz dost velky pes, dvaja su vlastne svorka, takze opatrnost je namieste. V prvom rade dohlad nad dietatom, v druhom rade dohlad nad tym, aby dostavali primeranu davku pozornosti. Aby sa ti nestalo, ze si dvaja vytvoria novu svorku (neviem, ako to nazvat), to moze byt dost nebezpecne.

Kazdopadne - venovat sa novorodeniatku (sama uvidis) znamena nakojit (pes moze lezat pri nohach), vykocikovat (pes moze ist na prechadzku), okupat (pes lezi v kupelni), prebalovat (pes moze stale lezat pri vas).. Chapes, vobec sa nemusia citit odstrceni. Ale stale treba ratat s tym, ze je to pes a do jeho hlavy nevidis. Takze zasadne by som nenechavala psa sameho s dietatom, kym nebude mat dieta tak 5 rokov. 🙂

Vela stastia!

sabina1975
1. mar 2014

@matikeks ahoj mam dvoch psov psa a sucku a s tou bol problem od mala bola na mne zavisla dokonca ked rodila tak som musela odbehnut na wc a ona s napoli porodenym stenatom sla za mnou tak v momente ako som zistila ze som tehu som ju zacala pomaly oducat odo mna 1, uz som jej nedovolila so mnou spat 2,prestala som ju mojkat pri telke proste nemohla sediet s nami na gauci boli to drobnosti ale ona si za tych 9mesiacov zvykla ze nie je mojou prioritou a ked sme malu priniesli domov tak sme ju s vajickom dali na zem a psy ju onuchali oblyzali jej rucku a bola nasa takto to robili este asi tyzden najma sucka kazde rano prisla skontrolovat to nove cudo a teraz v pohode ak dam malu (4 mesiace) do kresielka tak ju strazi a hlavne sme nikdy na nich nekricali ze fuj nesmies a podobne len sme davali pozor ked ju nuchali ziadne velke halo sme nerobili a oni ju pekne prijali

hatapkagb
1. mar 2014

@matikeks Ahoj to iste som mala aj ja ked som bola tehotna pred 6rokmi,ako bude reagovat nas psik,mame shih-tzu.Tiez pocuva len mna,vkuse chodi za mnou aj ked len idem na wc,odniest pradlo hore do izby,stale za mnou chodi,ale ked sme prisli z porodnice domov,velmi som sa bala,ale poviem ti bol uzasnyked som ju mala v kosiku prutenom na gauci ked spinkala nas havino lezal pri kosiku hlavu si polozil na kosik a cakal kedy sa zobudi,ked bola hore v izbe v postielke a zobudila sa havino bol ako prvy pri nej,su najlepsi kamarati,hraju sa od malicka,ano vzdy som sa bala ci neublizi malej ale naopak skor ona ho potiahla za chlpy a tak,ale musis dat trochu lasky aj psikom ak ich mas rada,nekric na nich,oni si zvyknu ze je tam dietatko,chodievaj s kocikom aj so psikmi von budu len radi,nezabudni na nich.Nevedia hovorit,ale citia lasku nasu.Neboj sa bude dobre,zvladnete to,ja cakam druhe teraz a tiez som zvedava ako bude reagovat ze zase nejaka mala otrava ma bude tahat za chlpy 😀 😀

brckava36
1. mar 2014

@sabina1975 Ako sa ti podarilo odnaucit psika napr. spat s vami v posteli? Ja mam kavaliera, je strasne pritulny, ale dost pusta chlpy, tak by som ho tiez rada odnaucila taketo veci, ale neviem, ako na to. On vo svojej budke nespava vobec, ani cez den, stale chce byt na posteli.

sabina1975
1. mar 2014

@brckava36 zakazdym ked chcela vyskocit na gauc alebo ist s nami do postele tak som ju zastavila u nas fungovalo "dole"niekedy som to povedala aj 1000x za hodinu

maria1989
2. mar 2014

@brckava36 ako sa môj pes sám odnaučil spať v posteli: do 7 rokov spal s nami, raz pod nami posteľ praskla, ale tak, že až na zem, odvtedy spí v iných izbách 😀 tak skúste obetovať 1 posteľ, možno to vyjde i vám... ale poviem ti, tiež mi vadilo, že spal s nami, lebo je veľký, a teraz mi to je ľúto 😢

everex
2. mar 2014

Mala som psika uz 2 roky bala som sa aky bude pes no ked prisla mala takto si ju od zaciatku strazil,neskor ho tahala tak sa vzdial,teraz uz vie ze nemoze tahat skubat rano ho pekne odnesie ku dveram nech ho dam von..su uplni kamosi

janulka57
3. mar 2014

ahoj aj my máme doma dvoch psíkov, sú to síce také oriešky a tiež som nevedela ako príjmu malú ale v pohode. Skôr som z nich bola prekvapená. Tá staršia malú prijala pomaly ako svoje dieťa, tá mladšia zaregistrovala, že v dome je niekto nový a pomerne dôležitejší ako ona. Kopírovala to, čo robila tá staršia. Vždy keď malú dávam spať, idú s nami a ľahnú si pred postieľku a spia. Keď sa mi malá zobudí prídu a dovtedy sa vrtia, kým nejdem k malej. Jediný kto s tým má problémy sú svokrovci, ale tí sú mi v podstate ukradnutí 😀

matikeks
autor
3. mar 2014

ja mam trosku vacsich psikov ale poslednu dobu ich casto beriem so sebou nech su casto s babatkami ci ku sesternici alebo u nas v UK pokial su psi cviceny a maju zakladnu poslusnost mozme priniest do jedneho centra k detom a dokonca postihnutym a tie deti mojich psov tahaju za usi chvost a tvaria sa v pohode nespozorovala som ziadne agresivne prejavy tak pevne verim ze tak v phoode vezmu aj nase babo 😝

denike
6. mar 2014

Ja mam 9 rocnu labradorku a 3 mesacneho synceka a myslim, ze to ide.. dolezite je sa na psika nevykaslat a nevenovat vsetku pozornost len babatku. ked hodim na maleho mily hlasok, hned je pri mne s loptickou, tak v jednej ruke mam dieta a druhou sa hram so psom.. jednoducho, tiez je sucastou mojho zivota, ktory sa sice dost narodenim dietatka zmenil, ale rozhodne stale patri "do rodiny". prechadzky s kocikom a psikom su narocne, ale vydrzim, verim, ze budu velki kamarati, ked bude syncek vacsi.

bastika
6. mar 2014

@everex ako u nás 😀

denike
6. mar 2014

my travime cas takto.. naco je nam velky by, ked sme vsetci na jednom metri stvorcovom 🙂