Psík a bábätko

candiss
24. mar 2013

Chcela som sa opýtať na vaše skúsenosti a zážitky ak ste alebo boli majiteľom psíka a do vášho života prišlo bábätko .. Ako ste si s touto situáciou poradili ? Nebol psík žiarlivý ? Prijal bábätko ako člena rodiny ? .. Ja mám doma 1 a pol ročnú slečnu Zlatého retrivera a cez leto sa nám narodí babätko .. mala by som ju na to nejako dopredu pripraviť ? .. Ona je strašne zlatá poslušná , nikdy nikomu neublížila je to taká mazna-maznavá :D ..

sissy27
24. mar 2013

@candiss mali sme 10ročného jazvečíka egoistu, nemal rád deti, iných psov, ani šťeňatá, len fenky a nalepšie hárajúce 😀 ale nebol absolútne žiadny problém, keď som z pôrodnice priniesla malú, neboli žiadne špeciálne prípravy, proste tam bola... neviem, či cítil podľa pachu, že je to "člen svorky", ale nikdy jej neublížil, párkrát zavrčal a zahnal sa, keď mu ozaj robila nepríjemné veci, ale nevadilo mu ani keď sa mu hrabala v miske so žrádlom 😀
na prechádzky sme chodili spolu, najprv s kočíkom, neskôr po vlastných, zvládalo sa to úplne v pohode, tisíckrát ju vyoblizoval od hlavy po päty, nič sa nestalo ani psovi ani malej...
jediný problém nastal, keď sme sa po ďalších 7 rokoch museli navždy s ním rozlúčiť - malá to niesla najhoršie, plakávala ešte niekoľko mesiacov skoro každý večer... 😢

candiss
autor
24. mar 2013

To je krásne 🙂 ale aj smutné teda .. Dúfam že teda nebude žiaden problém .. lebo ja mám už niekdy aj pocit že ona chápe to že sa so mnou niečo deje a že vo mne rastie človiečik ,je taká opatrnejšie ku mne .. tak dúfam že nás nestretne neskôr nejaký problém ...

krpcok
24. mar 2013

@candiss ahoj my máme 4 ročného bígla a Natálka má dnes už 1 rôčik ale nikdy by ma nenapadlo dať preč psíka kvoli bábätku. Ked sme prišli z nemocnice dali sme ju ovoňať a nemal s tým problém, navzájom sa tolerujú Natálka ho niekedy pohladká ale v podstate si o ani nevšimne a Cleo ten keby mohol spáva s ňou v postieľke, stráži ju nadovšetko a prijal ju ako ďalšieho člena rodiny 🙂 a ako aj ty píšeš je neskutočný maznák som rada, že sa majú radi, každý deň sa pýta ne neho kde je keo? (Cleo)? ked ho nevidí?

dudi30
24. mar 2013

@candiss aj my máme fenku kríženca.. bude mat v júni 3roky, nemá rada deti ... je zvyknutá iba na nás a rodinu a pár známych a v máji sa nám má narodit babatko... tiež sa toho velmi bojím, že čo budem robit skôr, či sa starat o dieťa alebo o psa... mám z toho dilemu... hlavne ked náš pes je manželov miláčik .

sissy27
24. mar 2013

@candiss nemáš sa čoho báť 😉 možno, keďže teda máte väčšie plemeno, tak trošku dohliadnuť, aby ju v rámci hry nešvihla chvostom po tvári alebo tak nejak nechtiac neublížila, ale určite by som psíkovi nebránila prístup k dieťaťu, potom to môže vyvolať žiarlivosť a zvedavosť, ako všetko zakázané 😉 inak je to super pre dieťa aj po fyzickej aj citovej stránke, menšia náchylnosť na alergie, lepšia imunita, atď.

lenka.s
24. mar 2013

@candiss my mame 2 psikov a vsetko je v uplnej pohode, s detmi vychadzaju velmi dobre, deti ich zboznuju. Na zaciatku to bolo take mierne rozpacite, kym si zvykli na novy pach, inak ziadne zvlastne problemy. Mala mena psikov vedela povedat skor ako mama ... tiez sa len obavam toho, ci napisala aj sissy, ako to bude, ked havinky pustia tento svet, deti to budu znasat asi najhorsie

candiss
autor
24. mar 2013

@dudi30 Sme ženy zvládneme všetko 🙂 !!

saska.t
24. mar 2013

My sme mali 2 psikov,ked prisla mala,jednu starsiu fenulu a jejdnu mladuchu,starsia neznasala deti,ale dnes su s malou najlepsie kamosky,ak jej nahodou mala robi zle starka ju akoze kusne (s citom) aby ju upozorrnila,ze ju to boli,maju krasny vztah - uz teraz mame s drahym strach co bude,ked nam starka umrie,mala to bude urcite znasat najhorsie,mladsia fenula sa jej boji a radsej sa jej vyhyba,len ked ma nieco na zranie v ruke,tak si pride vypytat,vtedy strach samozrejme nema... 😉

dudi30
24. mar 2013

@candiss no budeme musieť 🙂 tak držím palce 🙂

ivaka333
24. mar 2013

My mame jack russel teriera, nema rad cudzich ludi, brese na nich, jezi srst..... ale nasho syna prijal v pohode. Najprv si ho ani nevsimal a teraz, ked ma maly 3 mesiace, tak na neho obcas mrkne, ovonia ho a to je vsetko. A ziarli tak, ze pride k nam, ked sa hrajeme, ale nic nerobi 🙂

lesana88
24. mar 2013

Psikovi treba dat s prichodom babatka novu funkciu - ulohu v rodine. Psy sa rady citia uzitocne, potrebuju to. Moze to by cokolvek - strazenie postielky, spolocnost na prechadzkach, vacsie psiky sa daju zapriahnut na tahanie sanok v zime... odporucam aj napriklad kupit psikovi taku tu tasku na chrbat, kde vam moze pocas prechadzok nosit plienky, flasky, proste nieco co sa tyka babatka. Treba mu dat odzaciatku najavo, ze babo nie je hracka, ale clen rodiny, ktoremu ma tiez "sluzit". Mnoho ludi robi to, ze sa zacnu k psovi spravat ako k dietatku, aby sa necitil odstrceny..no to moze sposobit to, ze psik zacne s dietatom bojovat o vasu pozornost , ze ho bude povazovat za rovnocenne, co nie je ok.

petra8786
24. mar 2013

@candiss my mame doma 9 psov a ked sa maly narodil vsetci 9ti ho pekne prijali ..vratane vlčiaka našho :🙂

petra8786
24. mar 2013

@ivaka333 presne naš maly ked sa narodil nikto si ho nevšimal zo psov...ale teraz jak uz ma 6 mesiacov uz ho registruju hraju s a snim poniektori a tak 🙂 najprv ho brali ako mlada nove v rodine a k mladatam sa vzdy psy spravaju pekne s rešpektom priam az s materinskym pudom....

demonique
24. mar 2013

@candiss my mame doma psa Nemeckej dogy a musim povedat, ze maleho miluje od prveho momentu. Ked som dosla z porodnice dali sme Aamonovi (meno nasho psa) maleho ovonat a oblizat 🙂 vzdy, ked sme sa s malym hrali, zavolali sme aj psa, aby sa citil stale ako clen rodiny a aby nemal pocit, ze prichodom noveho clena sme ho zacali ignorovat. Pochvalili sme ho vzdy, ked maleho onuchal alebo oblizal, proste vzdy ked k nemu prejavil nejaku naklonnost. Ale pozor, zaroven treba dat psikovi najavo, ze novy cloviecik nie je posledny v svorke, ale prave naopak, ze je jeho pan. My sme napriklad prikladali maleho psovi na krk (robia si to aj psy, ked si potrebuju dokazat dominanciu. prikladaju papulu zhora na siju ineho psa) maly ma teraz 9 mesiacov a k aamonovi si moze dovolit vsetko. taha ho za papulku, za usi, hryzie mu do chvosta 😀 ... a aamon je uplne kludny. Ked uz ho maly velmi otravuje, odide k sebe na pelech a maleho ucime, ze tam za nim nemoze chodit. Ale este nikdy sa pes po nom nezahnal, nezavrcal, nevyceril zuby. proste je to uzasnik 😉

linda20111
28. mar 2013

ahoj, ja mam doma 4 psy - vonku na dvore nemecku dogu, rotvajlera, bradaca a vnutri v dome civavu. pripravy neboli ziadne, ale vsimla som si ked som bola tehotna ze moja doga mi stale davala hlavu na brucho a tulila sa 🙂 asi uz tusila ze pride novy clen rodiny :D musim povedat, ze psy co su vonku maleho v kociku ovoniavaju a to je vsetko, kedze sme ho este nevyberali von z kocika - narodil sa teraz v januari. civava sa s nim chce hrat, dava na nho labky a kotula sa popri nom ked ho dame na postel. olizuje mu ruky aj vlasy. pritom doteraz nemala rada ziadne deti ani cudzich ludi. myslim si ze pes vyciti ze dietatko patri do rodiny. no aj tak pre istotu stale davam pozor, hlavne pri velkych psoch, aby nevyvratili kocik lebo su velke a nemotorne.