Rady k 3,5-mesačnému bábätku

budulinka12
2. jan 2024

Ahojte, prosím potrebujem rady skúsenejších mamičiek
Mám dcérku 3,5 mesačnú. Je to moje prvé babo, tak úplne neviem, čo a ako.
1. Stále počúvam, že jej treba nastaviť rezim. Nejako nechápem, ako to urobiť. Malá má ten deň taký ,,ako sa podarí” v noci zaspáva cca v rovnaký cas. Ona nie je veľký milovník spanku. Cez deň ma aj 4-5 hodinové bdelé okná a ani za svet spať.. smeje sa, vyzerá byt až ,,opitá” a ani za svet spať. V noci spí krásne budí sa iba na jedlo každé tri hodiny, ale to zje a spí ďalej
2. Bojujeme už vyše týždňa so zapareninami. Boli sme aj na kožnom s tym.. neviem nájsť príčinu. Umývam iba čistou vodou, buď priamo pod prúdom alebo perlanom namocenym vo vode.. plienky ma od narodenia rovnaké

Vopred vám ďakujem za rady a názory ❤️

lorin29
2. jan 2024

@budulinka12 co sa týka nastavenia režimu tak niekedy sa to dá niekedy nie... Ja som si nastavila režim pri malej až dáko v 4tom 5tom mesiaci ale pokiaľ ti pekne prespi v noci neriešila by som 😊naša cez deň spala 2x30min
Ohľadne zaparenin.. Ja som dlho nevedela prísť na príčinu.. U nasej malej to bola nakoniec abkm ale ona mala aj bolesti, hnačky atď atď.... Ak si nevyskusalla tak skus imazol krem pasta alebo spirideu sú to výborné krémy

amonet
2. jan 2024

to ze ste nemenili plienky od narodenia neznamena ze oni nieco nezmenili v zlozeni. my sme zacinali s pampers a vacsia velkost mojej vadila. museli sme prejst na eko plienky.
rezim postupne, aj tak sa ti bude menit ako bude rast, pozri si spankove poradkyne oni maju vacsinou pekne odporucania kolko v akom veku spat bdiet

lucia13022023
2. jan 2024

Vyjadrím sa k režimu, keďže so zapareninami nám vždy pomohol imazol a ďalej som neriešila, ale myslím ze po ňom si už siahla.
Od cca 4m som chcela dieťaťu urobiť režim, nevravím ze sa to nedá, no ja som to nevdela. A hlavne keď je to obdobie regresii, potom bolo teplo tak z tepla nespal, potom zas regresia, potom separacna.. Kolotoc. 🤣 Režim sa mi podarilo urobiť až keď mal 9m a dva spánky.

budulinka12
autor
2. jan 2024

@lorin29 ďakujem veľmi pekne ❤️

budulinka12
autor
2. jan 2024

@amonet dakujem velmi pekne ❤️pampersky som používala ale to jej robilo veľmi zle (svokra ich vždy kúpila, aj keď som jej X krát vravela, že malej nesedia) tiež som už kúpila eko plienky skúsim ich teda

budulinka12
autor
2. jan 2024

@lucia13022023 ďakujem pekne ❤️ toto ma tak upokojilo ❤️

amonet
2. jan 2024

@budulinka12 nasej vadilo bielenie chlorom cize sme museli pouzivat kolorky alebo bobilo

anavixy
2. jan 2024

Na zapareniny hypermangan, inazol, spiridea, pythiol alebo rybilka + to ci robis. Urcite by som skusila vymenit plienky, aj ked pouzuvate stale tie iste.
A rezim… ja vobec nie som rezimova nikdy som sa o ziaden rezim nesnazila a ani dodnes nechapem ked niekto vravi ze bez rezimu si to nedokaze predstavit (ked ma jedno dieta), pre mna je nepredstavitelne naopka vsetko prisosoobovat tomu ze dieta ma presne 11:30 ist spat, tak presne 11:20 musim byt doma.. napriek tomu rezim mame, vytvoril sa sam, tie bdele okna a casy spanku sa proste nastavili a su viac menej presne rovnake, akurat sa nestresujem tym ze to musi byt na minutu presne, proste to tak prirodzene plynie a obe sme spokojne a to ak vtedy ked nie sme doma, ked ma spat… to ze ti niekto vravi ze by si mala toto alebo tamto je ich vec, ty si z toho mozes zobrat ponaucenie ak je to k veci, alebo to a cistym svedomim ignorovat a zariadit sa tak, ako chces ty. Ved to je tvoj zivot, tvoje dieta a tvoj (ne)rezim. Na tom ci pises nevidim nic zle, v noci spi krasne a to je prave ten hlavny ukazatel toho, ze je “rezim” nastaveny spravne. Spankove poradkyne (lepsi spanok babatiek, well babing, babies and sleep) sledujem na ig tiez a maju podla mna uzasne informacie a tipy, tie si urcite najdi, a jeden z nich je napr to ze tabulky su orientacne (ako pri vsetkom) a kazde dieta je ine. Vo vsetkom sa treba riadit svojim dietatom, nie nazormi inych 🍀

margaretka111
2. jan 2024

@budulinka12 na zaparaniny skús častejšie meniť plienky, aj keď je len trošku docikaná, ale hlavne, skús každé 2 hodinky bábo vyzliecť z plienky a nechať aj 15 minút na voľno (môžeš ju mať na prebaľovacom pulte aby všetko nedocikala a s hračkami ju zaujať, rozprávať sa, spievať si, aby ten čas prešiel) a to niekoľko krát do dňa, aby pokožka dýchala. a ak nepomôže, za mňa najlepší krém na zapareniny je Imazol. Držím palce 🙂

majlo1234
2. jan 2024

Netreba rezim, rob aby tebe vyhovovalo. Na zapareniny nakviac pomaha hola rit, dobre vysusit a nechat polhodku naholo

zuzi0911
2. jan 2024

Syn má 9 m a o režime nemôže byť reč
Každý deň inak spi papa atď
Samozrejme sa nám podarí pár dní ísť rovnako a potom zas inak
Na zapareniny je super imazol

maris5
2. jan 2024

To, ze ti prespi noc je uzasne. Casom sa snaz davat jedlo (ked uz budu prikrmy) v rovnakom case. Syn ked mal cca 5-6 mesiacov mal 4 spanky v rovnakom case, to vydzalo asi 2-3 mesiace a zas sa to zmenilo.
Hlavne rob nejake vecerne ritualy, ze okupanie a potom sa ide spat, to je signal pre dieta, ze po kupani sa ide spinkat.
Zaparaniny mozu byt z plienok, ja som dala prvu plienku od znacky, co si kazda chvali a za 2 hodiny mal syn krvave semenniky, to bolo sialene. Zachranil nas Imazol.

Najdolezitejsie je, ze dieta spi v noci a ty mozes tiez. Vyspata mama je najlepsia mama. 👍

taktotedanie
2. jan 2024

Tak ja neviem, ja som rezim nenastavovala ako mam tak malemu dietatu nastavit rezim ved nie je robot
Dietatko si urcilo rezim same, kedy jest vtedy jedlo , kedy unavene vtedy slo spat, nerozumiem co maju niektore matky s tym rezimom..plienky vymen, to ze od zaciatku nemali zapareniny neznamena ze sa nemozu vytvarat teraz, prebaluj casto, nechavaj na holo dietatko

budulinka12
autor
2. jan 2024

@maris5 veľmi ďakujem za pekne slová ❤️

budulinka12
autor
2. jan 2024

@taktotedanie ďakujem, skúsim vymeniť plienky. Prebalujem často, doma už je viac menej holá len na podložke

budulinka12
autor
2. jan 2024

@anavixy veľmi pekne ďakujem za podporu a rady ❤️

laskonkaq
2. jan 2024

@budulinka12 ahoj. Režim u takto malého bábätka ešte nemá zmysel. Riad sa jej potrebami. Len teda snaž sa aby vecer išla spinkať v rovnaký cas a toho sa drz. Aby si zvykla postupne sa to upravi. Ani moj nebol veľký spáč.

laskonkaq
2. jan 2024

@taktotedanie na zapareniny skus teda iné plienky a umyvaj ju v repikovom caji.

taktotedanie
2. jan 2024

@laskonkaq to nemalo patrit snad mne

laskonkaq
2. jan 2024

@taktotedanie pardon 😀

maryetta
3. jan 2024

Z 3 deti nejaky “rezim” fungoval iba u jedneho dietata. To sa dalo az tak cca okolo roka ze ano mame isty rezim. No stacila nejaka choroba. Zubky alebo co a cely rezim isiel bokom.

Co sa tyka zaparenin. Tam som davala raz sudokrem. Pri druhej imazol. Pri tretom bepanten.
Kazdemu vyhovovalo ine.
Napr ale dcerke ked isli zubky. Ona mala neskutocne vysypanu dupku. Mala az do krvi skarede. Ako vysiel zub zase bolo vsetko ok. Ona ked kakala tak doslova pena z nej vtedy isla. Mala teplotu popri zubkoch. To sa ani nedalo odmerat. Musela som len klasicky pod pazuskou.

elisabethka
3. jan 2024

@budulinka12 nam tiez nesedeli pampersky, za mna umelina pri ktorej bola mala stale zaparena. Mame babybabysoft a super 😉

budulinka12
autor
4. jan 2024

@elisabethka od včera ich používam a neviem si ich vynachváliť. Zaparenina po pár hodinách začala miznúť a dnes už sa to krásne hoji