Režim pri mesačnom bábätku

anicka246
27. okt 2013

Ahojte maminky chcem sa vás spýtať od kedy mali vaše detičky nejaký ten režim, že ste už presne vedeli kedy bude spinkať kedy papať atd...?? ďakujem vopred

nativanativa
27. okt 2013

@anicka246 režim u mesačného bábätka neexistuje! To ešte potrvá pokým bude mať režim,prechádza totiž jednotlivými fázami

moni244
27. okt 2013

@anicka246 my máme 9 mesiacov a režim žiadny 😀 😀 😀

hamca
27. okt 2013

@anicka246 az medzi 3-4 mesiacom. Dovtedy som sa marne snazila a nic. Takze by som to zatial nechala v plnej rezii babatka 😉

linda20111
27. okt 2013

@anicka246 ahoj, priblizne okolo 3 mesiaca, ale casom sa to este trosku menilo.

cerez
27. okt 2013

Mesačné je ešte malinké, aby fungoval nejaký režim. Ak si dobre vybavujem, tak u nás to bolo okolo 4 mesiaca.

kristinkinazuzka
27. okt 2013

@anicka246 Ja som sa ani o režim nesnažila. Proste fungovali sme podľa požiadaviek malinkej. Až teraz - asi posledný mesiac už tak cca na pol hodinku presne viem, kedy bude spinkať :D Máme 7,5m

elienka
27. okt 2013

ja som sa o režim nesnažila, lebo jej potreby sa menili každý deň, že má ako taký režim som si všimla okolo 6teho mesiaca veku

pipinka4
27. okt 2013

@anicka246 ha ha ako si tak citam tak ja mam potom zazracne dieta.nasa mala ma rezim od narodenia.papanie kazde 3 hodinky a o siedmej kupel a babalkanie.a pekne skoro celu noc prespinkala.ja som najskor zacinala s tym kupelom.kupali sme sa kazdy den presne o siedmej.pred kupanim aspom hodinku hore.a potom papat.u nas to fungovalo uplne super mala ma 4,5 mesiaca a uz mi kolkokrat prespi skoro celu noc.a pre tych co budu mat vyhrady ano bola kojena aj vtedy to islo.cize podla mna mesacne babo neni az take male so zacatim rezimu.vela mamiciek mi zavidi ze mi mala uz o pol osmej spinka a ziaden cirkus ani nic.a ranko spinkavame aj do jedenastej.samozrejme s 2 papaniami medzi tym.takze drzim palce ak budes mat nejake otazky alebo chcet dake rady kludne napis postu 🙂

henikav
27. okt 2013

Pri takom drobcekovi rezim urcuje sam drobcek, maminka sa musi snazit len ho pekne pravidelne krmit, kupkat, lubit.. a samozrejme ked sa da aj oddychovat, vsetko ostatne ide bokom, potom pomalicky postupne nabehnete na nejaky rezim, okolo 3-4 mesiacov, ani to nie zrazu, ale uz teraz to zacne tym ze ho budes v urcitom case kupat, v istej hodine sa prejde do nocneho rezimu, zahasite velke svetla.... a tak pekne postupne sa ten cas bude ustalovat na nejakych hodnotach. Nasa ma 6 a pol a uz asi 2 mesiace fungujeme v pravidelnom rezime, ale tak ze ked len 5-10 minut meskame, uz je nepokojna, uz si pyta papat tak je cmuka pusinkou, alebo ked je cas hajat, uz si sucha ocicka..

bimba01
27. okt 2013

@pipinka4 opis prosim ta podrobne vas den, ked ste prisli z porodnice. ako ste nabehli na rezim?

pipinka4
27. okt 2013

@bimba01 normlne pekne som si vsimla ako casto pyta papat ako spinka a tak.ked to tak vezmem mala sa mi uz s tym rezimom asi aj narodila :D .pekne si aj cez den pospinkala a snazili sme sa dobre napaat aby vydrzala zhruba 2-3 hodinky.potom som sa snazila ju udrzat hore pred kupkanim aspom hodinku.urcili sme si presny cas kupania.u nas je to sedem hodin.okupkali sme sa nakrmili pustili pesnicky a sup do postielky hajat.(hudbu pustame vecer pri nej sa jej velmi dobre spinka a tym padom.vie ze ide hajat bo uz nekupeme kazdy den teraz) .a od malinkeho babatinka mi vzdy prespinkala do tej stvrtej samozrejme treba byt vytrvala.a kazdy vecer presne opakovat aby babo vedelo co sa deje.samozrejme ani po navstevach u nas nehrozi chodit ani nic kedze jej nechcem narusit rezim.mala si uplne super a rychlo zvykla.aj teraz mi uz vyse pol hodky buva.napriklad dnes mi rano vstavala o siestej.ale moja mala je od narodenia velmi zvedava a cez den malicko spinka a to sa hrame a tak.treba si to trosku cibrit ked aj ty si chces oddychnut.a ako som pisala mamicky mi zavidia a ja som vysmiata bo sa v boci super vyspim ;)

zahradka76
27. okt 2013

@pipinka4 a do kolko mesiacov si kojila?

pipinka4
27. okt 2013

@zahradka76 bohuzial len 2 mesiace :/ kedze som chytila zlcnikovy zachvat a stratila som mliecko :( .

zahradka76
27. okt 2013

och joj, to muselo byt neprijemne ☹

pipinka4
27. okt 2013

@zahradka76 aj bolo hrozna bolest :( .neprajem nikomu.aj mam ist na operaciu ale nejdem skrz malu kedze by s nou nemal kto byt doma a aj tak po operacii by som bola nefunkcna ze ani malu vziat na ruky nic :/ .tak cakam kym vyrastie heh.ale sranda ze kamen sa mi vytvoril pocas tehotenstva a ako som porodila sa mi zasprajcol a tak to dopadlo ako to je.

kitty88
27. okt 2013

@anicka246 taketo malinke babatka vacsinou este ziadny rezim nemaju, u nas to prislo cca v 4 mesiacoch

zahradka76
27. okt 2013

@pipinka4 o tomto je zial tiez materstvo, tiez som si kadecim presla, je to sebaobeta, ale co by milujuca matka neurobila pre svoje deti vsak 🙂

pipinka4
27. okt 2013

@zahradka76 presne tak !!! ..moje dievcatko je pre mna vsetkym.a vidiet ze je uz rozumna xi xi.a preto sa ju snazim vychovat co najlepsie ako vjem 🙂 .

katrinka8
27. okt 2013

U nas fungoval jediny "rezim", a to pravidelne kupanie (vari o pol osmej to bolo, uz si nepamatam, je to predsa len 3,5 roka takmer) od narodenia. Okupat, napapat a spinkat. Ale to bolo asi jedine, co sme boli schopni dodrziavat v tych prvych tyzdnoch (mozno cca aj mesiacoch), kedze dcerka bola dojcena na poziadanie. Narodila sa v lete v horucavach, cize niekedy chcela pit aj kazdu hodinu, polhodinu. Niekedy vydrzala spat aj 4 hodiny v kociku...V noci vsak spala dobre, budila sa naozaj len 1x, maximalne 2x za noc. Cize od tej cca 8-ej hodiny vecer prespala do cca 7:30 - 8:00 rano s jednym, maximalne 2 prebudeniami. Prve byvalo niekedy okolo 23-ej hodiny, cize to ani neratam, to som bola este hore, a potom nad ranom okolo 4:30, a potom zaspala este. Takto to mala od narodenia. Ale cez den to bolo naozaj bez rezimu v tych zaciatkoch. Jedla (resp. pila) nepravidelne, spala tiez ako prislo. Ale musim uznat, ze ako novorodenec spala naozaj vela aj cez den. Az v cca tych 3 mesiacoch sa jej to nejako ustalilo aj pocas dna.

mia17
29. okt 2013

ahojte,moja mala ma 11dni,tiez ju kojim na poziadanie,ale musim aj prikrmovat. Neviem ako ju mam pripravit ked musime ist k dr. na urcitu hodinu. Ona totizto hned ako sa zobudi musi jest,lebo inak pusti strasny plac. po kojeni zaspi,az potom ju mozem prebalit a prezliect a to uz je zase hore a place. a takto dookola. ak mate nejake rady,dajte mi vediet.

mauka
29. okt 2013

@mia17 u nas to je presne tak isto :( tiez by som uvitala nejake rady ...

nativanativa
29. okt 2013

@mia17 no s tymto ti neporadime , taketo malinke dietatka neprevychovas , to musi aj pediatricka pochopit , ze je to novorodenec a ked ides na poradnu tak urcite bude spat , po pripade ju zobudis ......

nae
29. okt 2013

@mia17
@mauka žienky, to je ale normálne v tomto veku, detičky sú ešte maličké. Pomáha čo najviac nosiť a dojčiť, keď majú chuť. Ja som decká mala prvé dva mesiace prisaté takmer nonstop a až potom začali vykazovať nejaké stereotypy, na základe ktorých sme mohli "nastoliť" nejaký plus mínus režim. Držím vám palce, je to náročné, ale krásne, aj keď sa vám to teraz kvoli únave nezdá.

mauka
29. okt 2013

@nae noo,ja ju mam taktiez prisatu nonstop a je to veru narocne ..ale snad si zvyknem casom 🙂

baryana
29. okt 2013

@anicka246 tak, ako pise aj katrinka8, rezim je uz len pravidelne kupanie v rovnakej hodine. my mame tri tyzdne, kupem vzdy okolo 19tej. a inak kojenie podla potreby. ale uz cca 2 tyzdne mame rezim aj v spinkani a papani. okupem, malicky zaspinka. zobudi sa na papanie cca o jednej v noci, napapa sa, ziadne rozpravanie, maznanie, aby si zvyklo, ze v noci spinkame. len prebalim, krmim mozno 20-30 minut a penke zaspinka. potom papanie o piatej, a zase spinkanie. o siedmej -pol osmej prebalim, napapa sa, chvilu lezi v lehatku a ked uz mrnka, tak ide spinkat. zobudi sa okolo 12tej, zase sa napapa, chvilu ho necham lezkat v lehatku, nech ma kludne brusko, potom sa trochu mojkame, chovame, rozpravame a ide spinkat. bud zaspi hned, alebo ho este kojim, to len tak na ukludnenie. a bud ideme von, alebo spinka v postielke, pripadne na gauci, aby mal zmenu. a ked sa zobudi, tak do siedmej sa zase mojkame, okupat a tak dokola. ja mam piate babatko a moj nazor je, ze rezim sa da babatku nastavit uz v prvy den doma. dolezite je kojit podla ziadosti babatka. ale mam to stastie, ze sme nezazili ani raz koliky. takze ak ma moje babatko plne brusko a suchu plienku je spokojne ono aj ja. a ten rezim je dost dolezity. mam este 20 mesacne "babatko" 🙂 a pekne spolu fungujeme podla rezimu.

olivka84
29. okt 2013

my sme si priniesli rezim s nemocnice papanie kazde tri hodiny a spanok o 7 kupanie mozno aj vdaka tomu mi maly pekne spaval nebyval hladny dostal skor nez pytal. ale kazde dieta je individualne a jeden mesiac je este skoro aby si mu nejaky rezim robila ja som mu ho zacala upravovat okolo 3 mesiaca ked uz menej spinkal aj to minimalne

salome_82
29. okt 2013

Mesačné bábätko je ešte na režim malinké, ale čo určite odporúčam dodržiavať je večerné kúpkanie/umývanie v tú istú hodinu. Naša dcérka si sama určila, že keď zaspí o siedmej večer, tak to je už vlastne nočný spánok, takže predtým sme jej urobili hygienu, napapala sa a hajde do hajan. Od ukončeného druhého mesiaca začal mať aj deň už akúsi štruktúru 🙂

usiko
29. okt 2013

@anicka246 ahoj...no, u nas to obdobie do troch mesiacov bolo take ze rezim ziadny, papali ked chceli, niekedy po hodke, niekedy po 4 hodinach....syncek napriklad prve tri mesiave vecer akoby kontinualne papal od 5 do 8...po trosku a cele tri hodiny....dcerka prve tri mesiace vrackala mlieko, a to vsetko akoby utalo po troch mesiacoch, kedy uz som vedela, ze nemusim nosit mlieko aj na prechadzku, lebo tri hodiny vydrzali obaja....noci mi prespavala dcerka cele bez jedenia od 8pm do 6am odkedy mala 2 a pol mesiaca, syn zhruba tiez tak....mozno skor......ale musim povedat ze syn od narodenia ked utala 8 hodina vecer , on zalomil......proste jak keby to mal naucene...ze jedol od tej 5 vecer ale ked dosla 8 hodina, tak isiel spat....cize rezim po 3 mesiaci....a co sa tyka denneho spanku, tak tiez zhruba tak...dcerka spi este stale od cca 1 do 5...syncek tiez tak,plus on este aj v kociku trochu dopoludnia a rano este jeden spanok po ranajkach....

my kupeme 2-3x tyzdenne takze nemame vecerne ritualy ani sme nikdy nemali a deti mi spia od 8 vecer, syn niekedy od 7 vecer...

anicka246
autor
31. okt 2013

@olivka84 A napíšete mi prosím vás čo papáte vy keď vám tak spinkajú dlhšie? Lebo ja už začínam rozmýšlať že mám možno slabé mlieko preto sa nenapapá poriadne a rýchlo sa zobudí (nejem skoro nič kôli tomu že má koliky) Tak mi prosím poradte že čo vy jedávate.. ďakujem

olivka84
31. okt 2013

@anicka246 slabe mlieko neexistuje to je blbost kazda mamina ma take mliecko ake potrebuje jej babatko. ja som nejedavala nic specialne. ziadne zasmazene polievky atd... brrrr 😝 necitala som celu diskusiu my sme to mali tak ze sme boli v nemocke dlhsie a tam proste babence dostavali kazde tri hodiny ked sme prisli domov islo mi slabo mlieko a vlasne som ho stracala laktacna poradkyna mi kazalla prikladat co najcastejsie aj kazdu hodinu malemu sa to moc nepacilo ale tak snazil sa 😀 potom ASI po tyzdni sme to posunuli kazde dve hodiny aj v noci co si vies asi predstavit. a nakoniec pediatricka povedala ze staci aj kazde tri hodiny ze on uz vypije dost na to aby dokazal vydrzat .snazila som sa to dodrziavat samozrejme ak som videla ze maly je naozaj hladny alebo sa nevedel ukludnit dostal aj mimo to. ale trojhodinovy rezim mu vyhovoval nezvykol ani plakat po troch hodkach sa budil ako hodinky. ale nechcem tym povedat ze je to pre kazde babatko kazde je ine a vy dvaja si musite najst svoj rezim v akom budete fungovat a ten sa bude menit a menit a menit rovnako ako drobec