Ročný syn sa nechce na zemi pretočiť na brucho

janapeterjana
25. máj 2020

Maminy, stretli ste sa s tým? Keď dám ročného syna na chrbát na tvrdú podložku, napríklad karimatku alebo penové puzzle, tak začne byť nervózny a vôbec sa nevie dať na brucho. Leží, mrnčí, vyzerá ako zaseknutý. Pritom na posteli, gauči alebo na mäkkom, ide na brucho okamžite. On je vlastne 95 % dňa v inej polohe ako na chrbte, lozí, sedí, stavia sa, obchádza nábytok. Na chrbte len pri prebaľovaní, obliekaní, kúpaní. Mohol zabudnúť, ako na to? Vadí mu, že je to pod ním tvrdé? Keď mu dopomôžem a naznačím smer, prehodí sa. Neviem, len mi to pripadá zvláštne,.

pribinak
25. máj 2020

@janapeterjana ty koľko času travis ležaním na bruchu? Ročne dieťa potrebuje lozit, chodiť, objavovať svet, trénovať motoriku a nie ležať na bruchu

smejko25
25. máj 2020

@pribinak neviem kde si vycitala ze maminka chce aby lezal na bruchu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Pokial si nepochopila ide o pretocenie nie o lezanie

mogaa
25. máj 2020

@janapeterjana určite nezabudol ako na to keďže na gauči alebo posteli sa ti pretočí....treba ho nechať na zemi keď bude chcieť pretočí sa aj sám aj keď je na tvrdom....nechaj ho nech sa potrápi a pomrnčí si....ak vie behať po štyroch vie sa aj otáčať😉

janapeterjana
autor
25. máj 2020

@mogaa vďaka 🙂 ja som sa trochu zľakla, lebo vždy sa automaticky pretočil a teraz mu to akosi nejde.

janapeterjana
autor
25. máj 2020

@pribinak ach.. ešte raz si prosím precitaj príspevok a potom svoju odpoveď, ktorá je úplne o niečom inom. Vďaka.

smejko25
25. máj 2020

@janapeterjana to je ten typ mamicky ktora hned potrebuje niekoho zhodit aby si pomasirovala ego

brezza
25. máj 2020

@janapeterjana moj robil presne toto iste. Ked som ho dala na zem na podlozku akoby sa bal pretocit na brucho. Aj ked som ho trochu potlacila tak sa zachytil rucickami. Bolo vidiet, ze sa boji, ze spadne. Neviem ci to bolo tym, ze som ho prebalovala na pulte a vedel, ze to je vysoko. Na posteli sa vobec nebal. Nakoniec to preslo.