Rozdielne názory rodičov na výchovu

gangulienka
4. jún 2012

Ahojte, chcela by som podiskutovat o probleme, ktory ma trapi a akoi si neviem sama rady. Mam 4,5 rocnu dcerku ktora je sikovna mudra dobra aj citliva ale aj velmi ziva ba az pojasena a v obdobi ked skusa co sa da 🙂 jej vychova da naozaj zabrat a ja som z tych ktore detom nedavaju po zadku, snazim sa nekricat ked tak max zvysim hlas, ja hlavne vela vysvetlujem hladam alternativy spolocne riesenia a pod....Moj manzel travi s dievcatami malo casu, je vela v praci a preto sa na vychove velmi nepodiela ale ked uz teda zakroci jeho postoj je odlisny od mojho, podla mna absolutne neucinny dokonca mam pocit ze narusa to o co sa ja snazim. Uvediem priklad : sme s manzelom v praci, pride tam pani ja poviem dievcata podme pockame vonku, Tamarka sedi manzelovi na kolenach a ako schadza dole zakopne o prazdnu plastovu flasu ktoru tam mal manzel pohodenu. Tu sa prejavi jej autoritativne spravanie nahnevane ju zdvihne ruky da v bok a nahnevana vravi : Tati toto co ma byt to si nevies odpratat to mam ja po tebe vyhadzovat a nahnevane odchadza s flasou ku kosu ale pritom doda a dost nahlas : Co si nejake prasa ? A ja viem ze je zle, viem ze mala ma pravdu tak sa jej snazim vysvetlit ze takto sa s tatinom nerozprava. Pani odide manzel nahulaka na dcerku ze to co malo byt ona sa rozplace. A ja neviem co dalej manzelovi nemozem povedat ze ona ma pravdu ze by jej mal povedat ze ano mal som to vyhodit ale ty mi to mozes povedat aj pekne a slusne. Podla neho ona ma 4 roky ma sa starat do svojich veci a nie hukat na neho ako na svojho otca. Ked sa s nim o tom rozpravam povie ze moj pristup je cely na prd ze ona musi pochopit co si moze a nemoze dovolit a keby som jej obcas dala na zadok tak by sa inak spravala. Ja mam manzela rada mame super vztah on ma rad dievcata dal by im vsetky len on nema nervy na vychovu a riesi to takto. ja nechcem podryvat jeho autoritu pred babami ale ma hneva ked na nich krici a ja viem ze to nie je az tak na mieste...

irriss
4. jún 2012

U nas je to tak, ze vydavam "pravidla a zakony" ja..
manzel je tichy clen domacnosti... Kdyz si s nim chci i ja sama o necem promluvit, musim ho doslova nastvat, aby se vubec rozmluvil...
Ma silnou vydrz...deti ho nemaji sanci rozcilit.. 😉 🙂
..takze u nas "vladne" jednosmerna vychova..podle "maminky 😔 "

😎 😎 😎 ale neni to idealni stav.. 😎 😎 😎

m.i.r.i
4. jún 2012

@lujza123 ono je pravda, ze je dobre aj byt tzv. dobry a zly policajt....teda jeden rodic je ten prisnejsi a druhy ten "laskavejsi"..ale vo vseobecnosti musia tahat za jedno..teda ja si myslim, ze ano, otec moze byt raznejsi...ale ked jeden rodic len vyjednava a druhy capne po zadku..tak to podla mna dobrotu nerobi...myslim, ze v kazdej rodine bol vzdy jeden rodic ku ktoremu sme si aj my deti dovolili viac...pripadne ktory bol brany ako ten lepsi..ale nemal by byt rozdielny sposob vychovy....len mozno vacsia ci mensia autorita...

bubelko
4. jún 2012

@gangulienka to, ze mate na nieco rozne nazory je normalne. dolezite je s muzom si sadnut, prebrat si situacie a riesenia - bez deti. vacsinou zistis, ze mozno ma aj ten druhy v niecom pravdu, tak ako ten druhy zisti, ze aj ty mas v niecom pravdu.
prerobit ho asi neprerobis, ale mozes skusit mu vysvetlit, ze co je tvojim cielom, porozpravat sa, ako ho dosiahnut. opytat sa ho, co chce on dosiahnut vychovou a ako k tomu smeruje. a skusit najst nejaky kompromis, ktory bude vyhovovat vam obom. 😉

fiffinkaa
4. jún 2012

@gangulienka pre boha, tak to máte teda peknú výchovu..
zbožňujem tieto moderné metody..aby dieťaťú nebolo ukrivdené odobraté ochudobnené,všetko je dovoluné a potom ked deťom nie je rady tak hlava v smútku... aby dieťa nemalo stres, neutrpelo šok, nevystrašilo sa, aby nemalo dobre že nie traumu z pacnutia po zadku..ja mám dvoch synov 5,5 a 2 roky, vychovávam normálne..aj rozmaznávam , aj dávam príkazy...bitka u nás nikdy nebola, nebol dôvod..starší syn v živote nepovedal nadávku, pretože ani u nás doma sa nenadáva..keby povedal že ocko je hovno alebo prasa (kde chodí na tie výrazy), čo si ja ani nedokážem predstaviť takýto slovník, tak to by schytal na plnej čiare, okamžite všetky zákazy všetkého, samotka, vážne dohovorenie či u nás návšteva je, alebo nie je...
To ako sa správa dieťa je len výsledok rodičov.. a teda niekedy aj hamba, no je mi to ľúto, lebo sa to môže aj zhoršovať, ale v prvom rade by som si to stručne vybavila s tvojim partnerom, ..ak nadáva on a deti to len opakujú, tak čo s nich asi vyrastie...
Fakt ma to mrzí, lebo pravdepodobne to chceš riešiť len ty a on nie..takže sa nedopracujete k ničomu..

katka1981
4. jún 2012

ahoj, citala som len tvoj prvy prispevok. Je to normalne, ze kedze ste kazdy vychovany v inej rodine, ze nemate rovnake nazory, kazdy mate inde hranice, kazdy z vas je inak vybusny, to iste aj deti a nemusite mat na vychovu rovnaky meter. Aj u nas je to tak. Doma som bola buzerovana, ja som cholericka, to iste robim malej, muz je naopak viac tolerantny, ale tiez je temperamentny. Mala je zive striebro, ale aj tym, ze ja som vybusna a prilievam olej do ohna. Ale ja na sebe pracujem, lebo ked mam svetlu chvilku, vidim, ze treba vsetko s kludom, hoci je to velmi tazke atd. Podla mna, nic take strasne sa nestalo, no dobre, povedala na otca, ci je prasa, ale zvasty decka v takom veku beriem s humorom, ved nepovedala ziadne neslusne slovo, to keby som mala kazdu hlasku alebo konanie nasej malej (prave dnes ma 3 roky), tak by som musela byt uplne na nervy, mna rozhodia ine veci. Manzel je asi cholerik. Skus sa s nim porozpravat, ine nic nepomoze. Ak prejavi nad sebou lutost, uvedomi si, ze kona impulzivne, a zbytocne sa vytaca, kde netreba, tak ma sancu nieco so sebou urobit, pokial si to neuvedomi, potom neviem...... tvoj pristup je spravny, klobuk dole.

adulik23
4. jún 2012

@gangulienka necitala som vsetky reakcie, takze sa mozno budem opakovat, ale z mojho pohladu ste celkom "obycajna" rodinka. 😉
my mame tiez dost odlisne nazory na vychovu, stravovanie, odmeny a tresty - ale tym, ze vacsinu casu som s detmi ja, tak sa ide viac-menej podla mojich pravidiel. 🤐
ked uz manzelovi nieco velmi vadi, tak to preberieme, ja mu uznam jeho stranku a snazim sa aspon v niecom ist podla jeho nazorov.
jedine - co mi u vas "vadi" je, ze tvoj muz tvrdi, ze on nadavat moze a deti nie. takto to urcite nefunguje, lebo deti vsetko odpozoruju od dospelych a vacsinou od rodicov. to ze mu vadi, ze nanho dcera nakrici pred zakaznikmi uplne chapem, ale ten ton a slovnik ma asi od vas, takze je to aj vasa chyba. tymto ta nechcem urazit - len je to proste fakt. mimochodom, mne tiez niekedy ujde nieco co by nemuselo.
co sa tyka hovna - tym si prejdu skoro vsetky deti. u nas to bolo celu zimu. vsetky skolkarske deti hovorili bud o hovne, alebo bolo vsetko hovienkove a stale sa na tom rehotali a ked sme ich mi mamy napominali, tak to pouzivali este viac a strasne sa zabavali. 🙄
tak ako s tym zacali, tak potom z nicoho nic prestali. takze hlavu hore - bude aj horsie. 😉 😀 😀

monyccka
4. jún 2012

@gangulienka myslim, ze si presvedcena o tom, ze Tvoja metoda je ta spravnejsia.. A ze to chces potvrdit tu.. No ono to bohuzial take jednoznacne nie je. Ja nie som zastanca trestania dietata bitkou, no ani nekonecneho vysvetlovania (zdravym detom). Myslim, ze ked si uz vypocula, ze hovno vraviet nema, ze je to skarede, zle atd a aj to pochopila (myslim, ze si nespominala obmedzene kognitivne funkcie, nejaku poruchu pozornosti, vnimania atd), je namieste aby najblizsie nasledoval trest. Myslim to len ako priklad (to hovno 🙂 ). A teda manzel dava trest hned - ty v podstate vobec. Ani jedno nie je spravne. Dieta by malo vediet, aka reakciu pride na jeho spravanie. A teda, ak vie, ze hovno je zle slovo a vie, ze ked ho povie, mamina odlozi babiku (a maina to naozaj dodrzi), bude mat jasne pravidla. To by bolo idealne riesenie. No ak mamina len 100x zopakuje, ze je to skarede a nepaci sa jej to, dieta to uz po 5tom pocuti nevnima-kasle na to. Ved a co? Mamine sa nemusi pacit vsetko ;) Na druhej strane, ked tato capne na zadok, ked spadne papier, je zmatena, ci je potrestana za papier, svoju nesikovnost, za to, ze zavahala so zdvihnutim alebo za tatovu mrzutost. Ked ju tato upozrni, ze papier je treba zobrat zo zeme, pretoze by tu bol neporiadok a papier na zem nepatri, nasledne to zopakuje a potom skrici, je to v podstate lepsia alternativa, co do dosledkov pre dieta ako ta mamina. Neviem, ci sa vyjadrujem jasne, no nezastavam sa ani jedneho z vas. Oba sposoby maju svoje plusy aj minusy. A ak ich chcete zladit inak ako dohodou medzi vami dvomi to nepojde. Ale lamat partnera, ze moja vychova je ta lepsia a ta tvoja nikam nevedie..hmm..kto by si toto dobrovolne pripustil? ;) Cize skor cez - ja zmenim to a ty skus to, potom budeme v podstate za jedno a deti nebudu zmatene.

vefi89
4. jún 2012

vyjadrím sa len k prvému príspevku...
my to máme s manželom doma stejné. ibaže ja bojujem za ráznu výchovu a manžel sa snaží dohovoriť.. ale na výchove sa nehádame... ani raz sa nám nestalo, žeby sme sa chytili pre to, že ideme na to rozdielne...
zásada je, keď zasiahne jeden rodič svojou metódou, druhý to nesmie riešiť ďalej... to znamená, ak ja malému capnem, tak manžel ho nesmie mojkaťe... takisto ak manžel ako prvý dohovára, tak ja neprídem k nemu a necapnem mu už... a dovolím si tvrdiť, že obe výchovné metódy majú svoje za a proti 😉

garfie
4. jún 2012

@gangulienka Mé výchovné metody jsou někde uprostřed mezi tvým mužem a tebou 🙂
Taky mám občas problém s mým a mužovým přístupem, ale většinou ho nechám jednat po jeho-a pak mu řeknu, co se mi nelíbilo a proč-ale nějak v klidu, ne třeba hned když se na malou zlobí....Ono se říká, že výchova má být jednotná, ale já si myslím, že není na škodu, když se přístup matky a otce liší-pokud to pochopitelně není extrémní-a to u vás asi není...Myslím, že si z toho nemusíš dělat hlavu-ty máš pravdu-vysvětlování je dobrá výchovná metoda-a on má vlastně pravdu taky-to co malá provádí se prostě nedělá 🙂 Nevím jak to líp napsat....v podstatě je to podobný názor jako má @czechzuzanaba

digysa
4. jún 2012

@vefi89 To robime aj my.... Ja capnem a dohovaram. Moj muz iba krici a posadi do kuta. Tym, ze mame rozdielne vychovne metody, tak ak zacne riesit problem on, ja sa stiahnem...niekedy vsak chcem zakrocit (moja chyba) a vtedy pride nasa hadka ....snazim sa to vsak uplne zredukovat.
Moj muz nikdy nezakroci, ked vidi, ze riesim problem ja... 😅

adulik23
4. jún 2012

@digysa @vefi89 aj u nas je to tak.
ked zacnem vychovavat ja, tak mm sa do toho nemiesa, ked zacne on, tak si v duchu hovorim, ze mu do toho nesmiem zasahovat, ale vela krat sa neudrzim. 😠 a potom sa posekame. ale mozem za to, ze viem vsetko najlepsie? 😀 😀 😀 (to len na odlahcenie)

stavba
4. jún 2012

ahoj, chci se jen vyjádřit k tomu, zda mluvit před dítětem sprostě nebo ne. Nesouhlasím s tím, jak tu někdo psal, že u dospělých je to normální, když používají sprostá slova a dětem se to má zakazovat. To mi teda není jasné, jaký je v tom rozdíl?! Takže mám vychovávat dítě v tom, že děti být sprosté nesmí, ale až budou dospělí, tak můžou? To je ale blbost. To je to samé, jako kdybych řekla, že děti nesmí nikoho mlátit, ale až budou dospělí, tak ano. Já mám syna teprvne maličkého, ale už teď se snažím před ním držet a nemluvit sprostě. Oni jsou děti hodně vnímavé a snaží se nás "kopírovat", pak se jim to těžko vysvětluje, že my můžeme a oni ne.

romcovaklarka
4. jún 2012

@stavba Jo, souhlas. Akorát jsem si u toho vzpomněla na mámu a mladší ségru, kde máma často nadávala, ale pouze za volantem (jako blbci, pitomci, idioti apod.), takže ségře vysvětlila, že nadávat se může pouze při řízení 😀 A zabralo to, dneska je jí 20 a... nadává při řízení 😀 😀 😀

digysa
4. jún 2012

@adulik23 Bohuzial....myslim, ze v tom koreni najviac hadok ohladne vychovy... Proste zeny si myslia, ze ked stravia vela casu s detmi, tak ako keby my sme boli jednie, ktore mame pravo na vychovu a capnutie a zakricanie...
My si to zasluzime a muzi nie...
Ja to citim presne tak isto, ako kazda mama....... je mi deti luto...ze tato na nich krici....
Ale pritom Otec ich tiez miluje rovnako (aj ked musi byt viac v praci) a otec tiez chce pre nich dobre.....otec tiez chce mat pravo podielat sa na ich vychove.... Ale muzi su proste z MARSU a zeny z VENUSE

A ja sa budem musiet naucit nechat priestor aj pre neho......ale priznam sa, je to tazke!!!!!!!!!!!!! 😅

gangulienka
autor
4. jún 2012

@digysa pekne si to napisala 🙂

digysa
4. jún 2012

@gangulienka A Ty mas urcite ten isty problem.....ty mas viac casu vysvetlovat,maznat sa, poucat....
Otec tolko casu nema....on vyzaduje aby dcerka posluchala na slovo....bohuzial...
Myslim si,ze ona na to ale prijde, ze tato sa s nou "dohadovat" nebude....

Moje decka na to uz prisli 😎

A este som chcela doplnit: Nasi dedovia a otcovia sa v minulosti tak nestarali o deti, ako teraz. Vacsinou matky boli doma s detmi a muzi sa s detmi videli malo.
V dnesnej dome sa podla mna muzi viac angazuju- uz len to, ze vela ich vymiena plienky, kupe, cita pred spanim rozpravku, kocikuju, idu s nimi do parku, hraju sa doma rozne hry.....suvisi o tom, ze su v zivote dietata ovela viac, ako predosle generacie otcov.
A to nehovorim, ze sa stavaju aj pripady, ze otec robi z domu a cely den je s rodinou.

gangulienka
autor
4. jún 2012

@digysa asi ano ako to tu tak citam tak ono to asi nie je az taky problem ze kazdy vychovavame inak, od kazdeho si dieta odnesie svoje

sisaha
4. jún 2012

@gangulienka ja si zase myslim, ze je dobre, ked dieta vidi, ze dvaja môžu mať rozdielne nazory na tu istu vec. Do života ju to posilni a zisti, ze život nie je len o tom, že niekto jej bude iba pekne vysvetlovať, ale že v živote môžu byť aj situacie, kedy na ňu niekto navrieska (aj nepravom) a bude to musiet straviť a vysporiadať sa s tym. Takže aj ked teba to trapi a hadate sa pre to, dieťa tym až tak netrpi..., časom pochopi ake spravanie spoločnosť vyžaduje a podporuje a čo je naopak nepripustne a neakceptovatelne..

eeffka
4. jún 2012

@gangulienka no neviem keby som mala dcere za kazdu vec co nechcem aby robila 10min nieco vysvetlovat tak nerobim nic ine... v kazdej rodine je jeden dobry a jeden zly policajt. Moj muz je flegmatik co ma na haku, ale ked uz zareve tak sa treba pratat, ja nemam problem zakricat aj nalozit ( dieta netlciem, pre obhajkyne ludskych prav , zatial 😀 ) Napriek tomu nemam pocit ze deti to nechapu, proste je jasne ze ked nieco poviem 2x jemne a 3x zakricim tak to spravi aj keby sa o zem plieskali obe. Keby mi decko v praci alebo pred klientom tak napapulovalo ako tvoje by som sa veru neovladla a asi by som na nu nahulakala, v tom lepsom pripade hned na mieste nie ze az navsteva odide. myslim ze aby decko nazvalo rodica exkrementom je bohuzial ukazka toho ako sa to nerobi. Moja starsia tiez skusala(vsetci sme boli "vaginy", zlata skolka 🙂, a najvacsia sranda bola niekomu spakruky vylepit) pred svedkami( svokrovci, navsteva) , dostala ustne upozornenie ze mne svedkovia nevadia ze ju zrovnam aj pred nimi, babka sa do toho samozrejme isla montovat tak som zrovnala aj ju, ze matka som ja a ja zi nezelam aby sa moja dcera chovala ako primitiv. Odvtedy nebol problem lebo obe pochopili ze so mnou nie su zarty, a skusam slusne dohovarat svokre lebo som predpokladala ze je predsa len dospela osoba ze nech nekupuje stale dceram daco, ma ma na haku, ked na nu moj kludas manzel navrieskal ked kupila dalsiu 100000001 somarinu tak aj slzu vyronila, ze sak ona nevedela ze nam to vadi. Ha ha trapny pokus, takze ja sa drzim zasady 3x a dost 🙂

dada1212
4. jún 2012

ja sa tiež pridávam, viem že chceš riešiť niečo iné, ale tiež podľa mňa tvoj prístup nič nerieši. sama v úvode píšeš že je rozumná.
4,5 ročné dieťa vie dobre pochopiť slová, chápe ich význam a dobre vie že napríklad to slovo hovno je škaredé. používa ho hlavne preto, lebo tým zaujme tvoju pozornosť a ty sa jej potom venuješ. takže vlastne vie, že ak urobí niečo nepekné, dostane nie trest, ale odmenu-tvoju pozornosť. takisto aj to s tým direktívnym správaním k otcovi a podobne.
každé dieťa je iné, biť ju nemusíš, ani kričať, ale mala by si zamedziť to jej zneužívanie, nie je to batoľa, ak jej niečo vysvetlíš raz, mala by to pochopiť, ak to robí nadalej, treba namiesto neustáleho vysvetľovania dať nejaký trest, napríklad niečo zakázať, poslať ju do izby a podobne.
pozícia staršieho súrodenca je ťažká, skúste sa jej ešte viac venovať, viac ju zapájať do rôznych činností, aby sa cítila dôležitá, ale to že ak urobí niečo zlé tak ty ju vlastne odmeníš tým, že sa jej venuješ, to mi správne nepríde.
a k pôvodnej otázke, nepodrývaj otca pred ňou, ak sa ti nebude páčiť jeho postup, prediskutuj to s ním osamote a skúste sa dohodnúť na nejakom kompromise.

jop
4. jún 2012

@gangulienka ahoj, já nevidím až tak velký problém v tom, že každý máte jiné výchovné metody, ale tvůj manžel by měl pochopit, že děti všechno opakují, takže jestli bude mluvit sprostě on, budou tak mluvit i děti.Ve výchově je logicky nejsilnější zbraní VLASTNÍ PŘÍKLAD, na tom si stojím. Mimochodem u nás jsem to já, kdo je přísnější, kdo víc křičí a méně vysvětluje a hrozně mě to mrzí, že se nedokážu vždycky ovládnout. Bohužel mi občas ujedou nervy natolik, že syna plácnu přes ruku a hrozně mě to mrzí, no důsledek to má ten, že když se vztekne syn, tak mě má tendenci taky plácnout. Takže jak říkám - vlastní příklad ☹ Takže já tvého manžela i chápu, mě takhle v práci titulovat moje dítě, tak ho hodně seřvu, tohle je opravdu silné kafe, musí si to jednoznačně zapamatovat, že tohle se nikdy nedělá, stejně tak jsem přesvědčená, že "kozo" nebo jiné zvíře by mi řekl syn jenom jednou.

blandik
4. jún 2012

@gangulienka - připadá mi to docela "krásná" paradoxní situace - je trošku schizofrenní chtít po dcerce, aby mluvila snim jinak než jak mluvíte vy s ní - ona jen opakuje to, co slyší, co zažívá vůči sobě, to bere jako vzor chování - možná manželovi pomůže, když mu vysvětlíš, že to, jak jedná s holkama, tak stejně tak jednou budou jednat (a už jednají) ony s ním - že ona mu vlastně nastavuje zrcadlo. Pokud on na ni zařve, tak ona zařve zpátky.

blandik
4. jún 2012

@gangulienka - a mě se právě líbí, že jim ukazuješ vlídný přístup - protože tohle jim dává vzor chování...my syna vychováváme vlídně, máme docela jinou filozofii než je tradiční výchova a krásně to funguje, po třetím roce nám naši vlídnost začal vracet a skutečně vidím, že jak jsme se chovali my k němu (plnili jeho potřeby, nepeskovali, nenařizovali...), tak on to teď vrací nám - ve smyslu, že tohle je pro něj vzor chování, přirozený, který jde přímo z něj. Pokud se k dítěti jako rodič chovám nedobře (př. křičím, biju, vyhrožuji, nutím), nemůžu pak čekat, že dítě bude používat jiný způsob komunikace se mnou a pokud ano - pak jen proto, že má ze mě strach a ten naučený silový vzor jednání uplatní vůči někomu v jeho vnímání slabšímu...

katren
4. jún 2012

@gangulienka necitala som diskusiu, idem reagovat iba na tvoj uvodny prispevok.....
Neviem, ci tvoja dcera chodi do skolky....
To, ze taketo veci vypusti z ust musela niekde najskor pocut...... pokial nie inde, tak doma.......deti kopiruju to, co vidia....najcastejsie doma.....my mame co robit s Dominikou po vikende u starych rodicov.....tam je uplne ine vyjadrovanie ako sa doma rozpravame, takze "chyta" vsetko nove....potom ju cely tyzden davame dokopy 🙄
A v niecom ma pravdu aj tvoj manzel.....mala si nema co takto do neho dovolovat....odtial potial, ale ten priklad, co si napisala, by rozhodil aj mm a to je teda veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelky kludas.....a este aj pred niekym....aj on ma v praci nejaku autoritu a taketo spravanie dcery mu na nej neprida....skor naopak....ja som tiez na vysvetlovanie a rozpravanie sa, ale aj tu existuje hranica.....nasej som uz dala par krat po zadku 😔 no zapamatala si a viac to neskusala....a ked sa jeduje, pisti a do toho place....nevsimam, prenesiem do izby a odidem, ked sa vyjeduje vrati sa a povie "hotovo" 😀 a pokracujeme normalne dalej

lamina
4. jún 2012

no..jednoznacne ma u vas navrch pan manzel..pises, ze mu nemozes povdat ze dcerka ma pravdu..a preco nie?je to daky PAN manzel?tazko sa zije s takymto muzom asi (bez ohladu teraz na to, ako kto reagoval na malu pri tej flasi)...ved normalne si presadzuj svoj nazor, svoju vychovu.preco sa mas prisposobovat Ty a ni aj on? ze nema trpezlivost???paaanecku..a co si Ty, inkubator a vychovavatelka? som asi tvrda teraz,ale taketo veci sa nekoncia vztahovo stastne, viem o com hovorim 😒

lujza123
5. jún 2012

@lamina preco by si mala presadzovat len svoju vychovu? Tipujem ze ich mala slovo hovno nepovedala prvy krat , urcite jej to uz bolo vysvetlenea ocividne nepomohlo. Obidva pribehy aj s flasou aj s hovnom boli cistokrvna provokacia a malej snaha sa urobit zaujmavou pred navstevou, klientami. Je urcite uz dost stara na to aby vedela ze ked povie hovno kamosom v skolke budu sa smiat, ze ked to povie doma rodicom bude zle. A to ze vyletel sa mu nedivim, ja by som zhukla tiez a nikdo by mi nevysvetlil ze to nemam robit

lulu1401
5. jún 2012

@sissy27 presne......ona uz vie co vravi.....a myslim si ze mamina by sem tam mala tiez zakrocit raznejsie...lebo sa jej to raz vypomsti...

lamina
5. jún 2012

@lujza123 s tym suhlasim, ale vychova dietat je na oboch.ja som skor reagovala na to, ze manzel nema trpezlivost ako pise a manzelkine slova degradjue, resp.ju nepodpori...ono potom dieta vyuziva co sa mu viac paci, to asi netreba ani pisat, ved ako maminy to vieme.

gangulienka
autor
6. jún 2012

@lamina ty si to nepochopila, ja som myslela ze mu to nemozem povedat v tej chvili pred dcerou pretoze aj ked si myslim ze jeho pristup nie je spravny nebudem predsa pred detmi podryvat jeho autoritu.....inak ano moj manzel je hlava nasej rodiny, ale ja som krk co tou hlavou kruti :D

gangulienka
autor
6. jún 2012

ale musim uznat ze tato diskusia mi toho vela dala, aj napriek vacsine negativnych nazorov na moj pristup k vychove som sa len utvrdila, ze je pre mna a moje deti ten pravy a pochopila som ze to ze moj manzel to riesi inak im moc neuskodi, odomna sa naucia vludnosti a trpezlivosti a od manzela ze v zivote nie je nic len tak a ze nie vzdy sa s nimi bude kazdy len maznat...takze som spokojna 🙂