Samotárske 5 ročné dieťa

sabinka258
4. feb 2022

Dobý deň,
Potrebujem vážne poradiť.
Mám 5 rocnú dcérku a problem je v tom ze sa vyhýba kolektívu novým deťom aj niektore tie co pozna nechce sa snimi nikdy hrať. Ma par kamosom asi 3 na ktorych lipne ale okrem nich sa vobec s nikym nechce hrat. Aj ked sa stretne s tymi dobrymi kamosmi a pripoji sa knim dake dalsie dieta tak sa stiahne a odide a namiesto toho aby sa snimi hrala sa len smutne prizera a pozera sa v kute . Skolku doslova nenavidi a chodi tam s placom . Ja si snou uz vazne neviem dat rady . Vyhladava zakazdym len mna . Odomna sa nieje schopna odlepit. Kazdy mi vraver ze z toho vyrastie presiel,rok,dva,tri,pat a stale mam pocit ze je to len horsie a horsie... Je mi z toho doslova do placu ked ju takto vidim stale samu a mam pocit ze aj smutnu. Nedokazem z nej nic vytiahnut preco je taka nepovie mi radsej sa snazi zmenit temu. Dakujem za kazdu radu

anjelicek26
4. feb 2022

Ale ved mat troch kamaratov absolutne staci. Navyse v tomto veku... povahu dietata nezmenis, ved aj my dospeli sme uplne iny, co sa tyka vyhladavania socialnych kontaktov... do skolky musi, zvysok by som nehrotila.

ivetta1234
4. feb 2022

nie je len introvertka? Ludia si casto zamienaju samotu a pokoj za smutok ak su extroverti a nechapu ze niektori ludia su proste najradsej sami alebo len v malom kruhu najblizsich. Ale neviem to sa neda takto na dialku posudit.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
4. feb 2022

noc chces od 5r. dietata aby ti vyjadril abstraktne veci ako "ako sa citis" "preco sa nehras s detmi?" musis sa skor pytat odpovedami, "nepaci sa ti ten novy chlapcek? "necitis sa prijemne, spokojne.... s nimi?".... drzim palceky

hanka1674
4. feb 2022

Podľa mňa je to úplne v pohode. Nie je úplne samotárka, však nejakých kamarátov má, má aj rodinu. To že sa nechce hrať s hocijakým cudzím dieťaťom je podľa mňa normálne. Vyberá si, že kto áno a kto nie.

luccija
4. feb 2022

@sabinka258 netlac dieťa do niečoho čo nechce.Ona sa nenarodila, aby spĺňala tvoje predstavy🙂mám takú istú už pubertacka je viac introvert a vyberá si ľudí.

ivetta1234
4. feb 2022

aspon Ti v puberte nebude nosit vsakovakych pofidernych chlapcov domov 😅

renab
4. feb 2022

Ja som mala takych synov. Starsi este ani v maturitnom rocniku nevedel mena svojich spoluziakov. Von nechodil, nebol dovod... a v skolke sedel cely cas bokom a cital knihu.
Mladsieho sme dali do skolky ako 6 rocneho a jeho prve slova boli, ze sa ho chcem zbavit. Skolku neznasal, neznasa ani skolu, druzina nehrozila. Ale oproti starsiemu ma par kamaratov a je trochu viac spolocenskejsi. Ale napr. taky vencek nehrozi a neviem, co bude so stuzkovou, lebo ani tam nechce ist.

7miriam77
4. feb 2022

podla mna to je povahou...ja ako mala som tiez byvala tichucka, skor utiahnuta....no na strednej som uz veru taka nebola 😀 Proste som bola skor pozorovatelka, ked som bola mensia, mala som par kamaratiek...a stacilo mi to. Netreba sa kvoli tomu nejako znepokojovat, ak je toto jediny problem, ktory vidis

ivangeline
4. feb 2022

Introvert. Ona je smutna tak jedine z teba,ze si smutna. :D

roni1704
4. feb 2022

@sabinka258 ja mám takého 8- ročného, je silný introvert, v škôlke presedel celý deň, nič nehovoril, iba posepkal, že mu treba cikať... Ako je v škole, tak sa to pomaličky zlepšuje, robí malé kroky dopredu. Donedávna sa nehral s nikým, ale ako je v škole, tak sa to zlepšuje, už ich má troch😁. Myslím, že to dieťa nepotrebuje sociálne kontakty tak ako ostatní. Naučila som sa neporovnavat ho s inými. Jemu aj diagnostikovali aspergerov syndróm, ale taký mierny. Myslím si že to treba nechať na danom dieťati, a nenúti. Prijať ho také aké je. Aj môj bol veľmi závislý na mne. Myslím , že mu donedávna stačil len vzťah s rodinou, a ak sú dobré vzťahy v rodine, tak je to super. Tráva tomu dať len čas a trpezlivosť.

luccija
4. feb 2022

@renab 🙂)tomu ver, že venček a stužková bude boj.Moja čím je staršia, tým je introvertnejsia.

renab
4. feb 2022

@luccija vencek nehrozil a stuzkovu ma buduci rok, tak uvidime. Starsi isiel, ale v programe neucinkoval, vlastne sa iba najedol a vacsinu casu stravil v satni

sabinka258
autor
4. feb 2022

@hanka1674 ano niakych kamaratau ale ako mike sa prida dalaie dieta ktore nepozna tak sa nechce hrat ani stou kamaratkou ktoru pozna preto ma to trapy ...

sabinka258
autor
4. feb 2022

@renab dakujem no tiez unas problem vzdy jej chcem vyhoviet ako sa da ale vsetko je zle doma sa nudi idem snou von tam sa zas nehra nedokazem jej uz vyhoviet. Druha dcera to je zas uplny opak

sabinka258
autor
4. feb 2022

@zazvorka87 nechcem ju zmenit len ju potrebujem pochopit pretoze aj ked sa snou chcem rozpravat jednoducho znej nic nedostanem. Nic mi nepovie. A to podotykam ze je na svoj vek az moc rozumna a chapava.