Sčím a či vôbec natierať 5 mesačné dieťatko keď ideme na slniecko

megyi1711
7. jún 2019

Ahojte maminky,chcem sa spytat ci treba a ak ano tak scim najlepsie natriet 5mesacne dietatko ked sme na slniecku na dvore alebo na prechadzke?jasne ze sa neopekame na slnku ale ked sme vonku tak slniecku sa nevyhnete 🙂 treba sniecim hned natriet alebo ta chvilka nevadi ak trosku na maleho svieti?vdaka

sapetka
7. jún 2019

@megyi1711 jasne netriet 50kou. Detska pokozka je velmi citliva

llucciaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tana555
7. jún 2019

@megyi1711 my sme pouzivali od Avene specialne pre deti do roka

llucciaa
7. jún 2019

@megyi1711 50tkou kľudne, sú aj na opaľovanie pre detičky prípravky 🙂

bagre
7. jún 2019

určite natrieť vysokým faktorom /ja by som 5 mes. aj 50/ 🙂

atislava9
7. jún 2019

Vraj sa do polroka nema natierat opalovacim kremom🤷‍♀️ Ale netusim, ako to je. Mam 4mesacne babo a tiez som to minule riesila. Zatial nenatieram, a navyse ani nema rad tieto horucavy, horko-tazko mi zaspi vonku v chladku a aj to na chvilku...takze zatial sa aj tak slniecku vyhybame.
Ale sama som zvedava na nazory ostatnych ;)

bagre
7. jún 2019

@atislava9 tak ja som tiež nenatierala, lenže narodili sa jún ,júl, september, - takže 2 mesační boli v kočíku a len spali, a jesenný kým zažil riadne slnko bol už "veľký". S dcérou sme chodili von až poobede okolo 4... kebyže mám dnes polročáka, radšej natriem, ako ho nechať zhorieť. Veľa záleží na tom akú aktivitu dieťa vykonáva - teda či v dobe keď je vonku spí, alebo vytŕča :D z kočíka. A možno nie je v kočíku- vtedy by som určite natrela 🙂

beky1813
7. jún 2019

Ja som natierala 30 detskou, co so mala doma aj pre starsiu

jenny257
7. jún 2019

Medzi 30 a 50 nie je veľký rozdiel čo sa týka ochrany pokožky . Čiže za mna stačí bohate 30 , iný ani nepoužívam. Mám Badger . Ale inak nemazem ničím keď ideme von poobede ... ani jedného som nenatierala , iba cez obed ak sme náhodou boli von

megyi1711
autor
7. jún 2019

@atislava9 no ved presne to ze predsa je este maly tak neviem ci ho natierat opalovacim alebo nie,co je lepsie alebo horsie 🙈

paulinoocka
7. jún 2019

@megyi1711 opalovacim kremom pre deticky, kupis aj v lekarni 🙂)

megyi1711
autor
7. jún 2019

Skusim sa asi spytat v lekarni co mi poriadia, lebo fakt neviem ci nenatriet alebo radsej natriet...nejako extra niesme na slnku len ak na prechadzke ze je v kociku tak niekedy mu svieti na nozicky a tak..aa dakujem za rady🙏🏻😊

lubik87
7. jún 2019

@megyi1711 kúpiš v lekárni rôzne značky vhodné pre bábätká ...určite by som vynechala obchodné reťazce či drogérie

sapetka
7. jún 2019

Moj bude mat 2r a natieram len 50kou mensi faktor by som nedala. Ja sa tiez 50kou matieram😀

biela_sova
7. jún 2019

Nam kamoska onkodermatologicka poradila natierat faktorom 50+, pripravkami urcenymi pre deti (neobsahuju ureu atd) zasadne kupenymi v lekarni. Nechceme radsej riskovat, aj ked sme v tieni, vidim, ze sa aj s tymto faktorom opalil. Nas ma 7 mesiacov. Tvaricku a rucky aj v kociku natierame.

marguay
8. jún 2019

Urcite natierat aj v tieni, 80% ziarenia prejde aj cez mraky.....faktor 50 my mame Heliocare pre deti

ludmilka2407
8. jún 2019

Jasne treba, natierala som 50tkou Equlibria sa tusim volal krem.. Ale teraz ma rok a pol a davam 30tku,tam nejaky extra velky rozdiel v ochrane nie je a v 50tke je viac chemie

saluda
9. jún 2019

My sa nenatierame celá rodina, vrátane bábätka. Proste sa vyhybame prudkemu slnku a postupne od jari pokožku privykame. Ak pokožka starsich deti viac zacervena, natrieme panthenol a do rána je pokoj. Snažím sa vyhýbať opalovacim pripravkom a to nie som nejaká divozienka. Takto sa nám to osvedčilo, nikto nebyvame spaleni, inak by sme to takto nerobili. Ved ani v škôlke, skole ich nikto nenatrie. Jasne, že na dovolenke pri mori, alebo keď sa nedá vyhnúť prudkemu obefnemu slnku, tak natrieme. Ale takých dní je minimum.

silvinka511
9. jún 2019

Odporúčam Daylong baby - je to pre detičky do 1 roka a obsahuje iba fyzikálne filtre. 👍👍👍

katrin21
9. jún 2019

Nikdy som malu nenatierala pri beznych prechadzkach, je to hnus.. pouzivala som slnecnik na kocik a bolo to super. / je marcovka/ .Natrela som ju len ked som vedela,ze budeme cez obed fakt niekde dlhsie na slnku
Nikdy sa nespalila.. natieram aj teraz len ked sme na kupku,alebo na nejakej akcii na slnku, po 16 uz nenatieram vobec, ani pri mori ked sme boli, uz nebolo treba,ale to si musi kazda vyskusat. Prva mala citlivu pokozku, tato druha ma lepsi pigment, nespali sa.. ale ani prvu som prehnane nenatierala..ono to nie je zdrave, navyse ani vit D sa nemoze vstrebat cez kremy..takze... s mierou a babatku skor ten slnecnik

elizita
9. jún 2019

Ja som prvu prvykrat natrela az vyse rocnu, ked sme sli k moru a to je aprilova. Ja som ju ale ani nekupala kazdy den taku malinku a ked, tak cistou vodou, krem na ritku len ked bolo treba, za 4 roky som na nu neminula ani jedno cele balenie. Netreba to s kozmetikou prehanat a nerobit zo slnka bubaka.