Sedia Vaše 7-mesačné bábätka?

14. feb 2024

Ahojte, sedia vaše 7 mesačné bábätká?
Moja matka, otec, svokra, svokor, stará mama, teta atď tlačia na mňa a obviňujú že som neschopná ako matka a že kôli mne to bábätko nesedí lebo ho nedávame z manželom do chodítka.
Už mám toho plné zuby a keď im aj poviem že sme my rodičia a my rozhodujeme tak sa mi smejú do tváre a samozrejme si idú svoje.
Posílajú mi fotky detí od susedov a všetkých v okolí ktoré už sedia.....
Už ich mám fakt plné zuby a preto sa tu pýtam ako to bolo u vás a teda či sme fakt tak neschopný rodičia.
Ďakujem

veronikam33
14. feb 2024

Ahoj, aj môj má 7 mesiacov a nesedí 😉 asi nás je neschopných viac.

januska12323
14. feb 2024

Ste neschopní ale len za to že ich neviete raz a navždy poslať doprdele.

rivini
14. feb 2024

Sedemmesacne dieta nemusi vediet sediet. Moje si sadlo asi na konci 8. mesiaca…a aj to len tak na tri sekundy…Choditka detom skodia. Ako matka sa este napocuvas…”preco este nechodi, kedy bude rozpravat, kedy bude robit toto a hento..”. Ak mas nejake nejasnosti, porad sa s pediatrickou a kasli na to, co ti hovoria babky, tety a neviem kto este…

autor
14. feb 2024

@januska12323 no akurát som mamu poslala ale večer aj tak príde na navštevu vidieť vnuka (nie mňa) lebo jej je to jedno, ona má právdu.
Keď jej poviem nech si prečíta niečo na internete o tom, je toho plný internet tak krúti hlavou namyslene a smeje sa mi.
Ja si v tom momente pripadám ako je*lina ktorá je neschopná komunikovať.
Už neviem akým jazykom im treba poviedať nech sa nestarajú.

taga
14. feb 2024

Och co som sa napocuvala svokry o choditku 🤣 mega ma to nebavilo vysvetlovat dookola, ale musis si proste stat za svojim.
Alebo im raz a navzdy povedz: svoje ste si vychovali, za moje som zodpovedna ja a ja mu nedo**bem chrbatik len preto, ze si vy myslite, ze to je tak spravne... 🤣 ja by som kludne pouzila aj ten vulgarizmus hahaha, na hrube vrece hruba zaplata..
A na zaver: a viac sa s vami o tom nebudem bavit, ak sa ma znovu budete pytat, necakajte odpoved

eva233
14. feb 2024

Áno je to normálne, že staršia generácia ( väčšinou, ale nehádžem všetkých do jedného vreca) ) tlačí na všetko a mám pocit, že najlepšie by bolo, kebyže sa dieťa narodí a vie sedieť, chodiť, rozprávať a samozrejme poslúchať na slovo.
Treba im vysvetliť, že bohužiaľ nie sme ani kone, ktoré par hodín po narodení behajú po lúke ani cvičené opice, ktoré recitujú básničky na počkanie. Bohužiaľ nie každý toto pochopí.
Nie je dôležité kedy, ale či a či správne prejde dieťa všetkými potrebnými fázami.
Prvé vzpriamenie, druhé vzpriamenie, či sa dokáže pregulat z bruška na chrbatik a opačne, či sa plazil, hompalal, stvornozkoval, potom príde aj sed zo sikmeho sedu. Vstavanie cez rytiera, otočenie do priestoru, že sa pustí do priestoru bez opory aj začne chodit.
Celé je to o silných brušných a chrbtových svaloch. Dieťa treba podporovať v tom, aby veci robilo samé, natahovalo sa za hračkou, samé si zobralo hračku z poličky, liezlo na rebriny, gauč, piklerovej triangel, preliezku... Naše dieťa v živote nesedelo v choditku, nepodsadzali sme ho vankúšmi, netahali za ruky keď sa učil chodit. V 6m stvornozkoval, v 8 sedel a v 10 sam chodil....
Keď ho dáte do choditka a budete umelo dávať sedieť áno nohy spevneju a budú chodiť, ale chrbát a brucho budu slabé, dieta bude sedieť a stať krivo s tým súvisí v neskoršom veku krivý chrbát, vpadnute členky, bolesť krčnej chrbtice, bolesť hlavy a pod....
A keď sa smejú nech sa moja odpoveď na toto je. Vy ste už deti vychovali, teraz nechajte deti vychovávať nás a už sa o tom viac nemienim baviť.

cookie29
14. feb 2024

Moje v 9m samo chodilo. Meni to nieco na to pre to Tvoje? Absolutne nic, obe su uplne normalne. Ja som to zvykla odpisovat tym, ze som sa zasmiala a povedala ze v zivotopise ani v obcianke nikto nema napisane kedy zacal chodit, kedy bol odplienkovany, kedy rozpraval...

mimi3008
14. feb 2024

Nedavat do choditka, nevodit za ruky, neposadzat pasivne. Obaja moji synovia sa sami zacali posadzat kolo 8 mes. Chodit zacal starsi ako 12 mesacny, mladsi ako 13 mesacny. Nech si tie skvele babky tetky trhnu nohou

natall113
14. feb 2024

Jedným uchom dnu, druhým von
Dcéra sa posadila na konci 7 mesiaca
Do chodítka by som určite nedávala škodí to, tak isto nevodit za ruky
Tiež naša rodina nechápe našu výchovu takže ani nevysvetľujem už ani nic

dixitka
14. feb 2024

Chodítko = škodítko 🙂
Nemusíš si vôbec pripadať neschopná, robíš to správne. A keď sa pýtaš, môj syn sa naučil sedieť ako osemmesačný. O nič neprišiel. Aj 9-10 mesiacov je úplne v pohode na samostatný sed. Ešte sa v živote nasedí dosť, nepotrebuje k tomu ešte ako “darček” skoliózu, ploché nohy a podobné chuťovky, ktoré hrozia pri pasívnom posádzaní a pri používaní chodítka.

ivangeline
14. feb 2024

Mam 4 deti. Kazde zacalo inokedy. Do 10m sedeli vsetky.

nikha2809
14. feb 2024

Môj syn v siedmom mesiaci stál.Dcera sa v siedmom mesiaci prvý krát pretočila 😃 každé dieťa je iné, každé má svoje tempo a určite v tomto mesiaci ešte nemusí vedieť sediet

kataka10
14. feb 2024

Ja som zivym prikladom toho, preco su choditka nebezpecne. Ako mala som sa v nom skoro zabila. Nenapadne som v nom vysla az na schody bytovky a zletela dole.
Co sa tyka sedenia, 7 mesacny ma este cas.

vevesh
14. feb 2024

Hlavne kluuuuud a neriesit (a rodinu ooslat niekde, ze dieta, ked to bude vediet, tak to urobi samo -nie je nikde na pretekoch🙃). A k teme ano, moje dieta ako 7mesacne sedi, ale nestvornozkuje, nema zuby (ani nevyzera, ze to skoro bude, skor bude chodit 🫣🫣). Neriesim- hlavne, ze je dieta spokojne a ja s nim.....

autor
14. feb 2024

Ďakujem baby. 🙂
Mne to je ľúto teda že musa komentovať všetko a obviňovať nás.
Neviem kde ľudia berú takú istotu že všetko robili a robia správne.
Možno si to príliš beriem k srdcu ale ja by som nikdy nikomu takto nemudrovala a hlavne nie keď mi už sto krát povedal svoje. 🙂

babydesire
15. feb 2024

Moji sedeli az v osmom-deviatom mesiaci..ale uz vedeli stvornozkovat, stat a chodit pri nabytku..sed sa naucili sami prirodzenym pohybom po dome,, syn zo stoja ked siel dolu, dcera zo stvornozkovania ked si dala prestavku

cali2016
15. feb 2024

Sú stará škola....Dieťa si sadne samé ak bude pripravené.Moja si sadla v 9.mesiaci. Kedysi deti dávali sedieť nasilu, obklopovali ich vankúšmi a ničilo to detskú chrbticu. Žiaľ, starú generáciu treba brať s rezervou, vtedy sa veľa vecí nevedelo.Aj za ruky nás vodili, aby sme už chodili a to sa nemá....

aryana1
19. feb 2024

Ahoj, prajem veľa síl. Ste super rodičia, robite co najlepšie viete, treba sa s partnerom dohodnúť na nasledujúcich krokoch a byt za jedno spolu v situacii keď nastane konflikt medzi vami a inymi. Buď budeš donekonečna vysvetľovať PREČO to robíte inak, alebo jednoducho budeš ignorovať. Ja osobne by som uz vaše situácie kedy ta obviňujú že si neschopná riešila zrušením návštevy, resp odchodom z návštevy alebo vyprevadením návštevy. Lebo toto bude pokračovať ďalej s- prečo nechodi prečo nerozpráva prečo toto prečo hento.. vybuduj si rešpekt, buď nech sú ticho alebo nech ta so svojimi názormi neotravujú a nezhadzujú ťa. Zvládnete to😊