Som neskutočne unavená, vyčerpaná

29. júl 2023

Mám 5 mesačné bábätko a ja nevládzem. Som neskutočne unavená, vyčerpaná. Bábätko prespí celú noc, vstáva o 6tej. Ja nevládzem vstať a keď aj vstanem potrebujem spať ďalej. Kľudne by som prespala celý deň. Nevládzem sa starať o domácnosť. Proste hrozná únava. Navyše ma nič nebaví a nič sa mi nechce. Len ležať. Bola som aj u dr tak krvný obraz v poriadku, hormóny štítnej žľazy tiež. Poraďte ako sa nakopnúť. Strašne som negatívna, vo všetkom vidím choroby. Celé zle. Mne to strašne vadí, ale neviem sa z toho dostať. Sú nejaké vitamíny na energiu alebo čo mám už robiť? :(

hankab
29. júl 2023

Pravdepodobne zacinajuca depresia 😕

viestta
29. júl 2023

A mas cas sama na seba? Tak, ze nemas nikoho na starosti, ziadne povinnosti, pretoze o dieta sa postara otecko a ty jednoducho vypnes a pojdes robit to co ta bavi

autor
29. júl 2023

@viestta on sa postará ak treba. Aj dnes som si musela ísť pospať a postaral sa. Ale mňa práveže nič nebaví ísť robiť

viestta
29. júl 2023

Tak prekonaj sa a chod si vyvetrat hlavu, hoc na prechadzku po parku, tam si sadni, daj kavu v bufete a vrat sa domov.

vmiri
29. júl 2023

Mala som to podobne, veľmi mi pomohla opora v manželovi, aj obyčajne porozprávanie sa a tak isto aj zdieľanie pocitov s kamarátkou, robili sme bútľavú vŕbu jedna druhej, netrvalo to dlho, verím že ani u teba nebude. A ozaj, neskôr som začala cvičiť tak možno aj to mi pomohlo, že som mala povinné dve hodinky pre seba

stanulienkat
29. júl 2023

Tiež si myslím, že depresia, pretože ked ti bábätko spí celú noc, tak to máš takú výhru ako jedna z tisíc mamičiek. Na mne bolo dieťa celý deň nalepené, musela som fungovať, variť, vysávat, žehliť prať a v noci aj 10x kojiť a prebaľovať. Bola som vyflusnutá. Co by som ja dala za to, keby mi dieťa v noci spalo. Také som nepoznala minimálne 3 roky a to mi manžel vo všetkom extrémne pomáhal. Skús sa popýtať praktického lekára na nejaké rady, pretože to môže byť naozaj depresia. Máte zmenený režim, zmenené životy príchodom bábätka. Je to veľký zaberak na psychiku a na myslenie hlavne matky.

autor
29. júl 2023

@stanulienkat on keď bol menší tak sa mi budil v noci a cez deň som super fungovala. Bola som unavená ale tak v rámci normy. Ale teraz aj keď prespí celú noc tak ja som v prdeli totálne. Keď nespal v noci nebola som tak vyčerpaná ako teraz

adka176
29. júl 2023

Nič nepomôže len sa prekonávať a začať niečo robiť ak si aj ty pospíš celú noc nie je dôvod spať aj cez deň, začni čokoľvek cvičiť, bicykel, plávať alebo len tak doma pusti si obľúbenú hudbu a hyb sa , pohyb ti pomôže....ak budeš len polihovať, tak sa ti bude chcieť stále len spať a spať.... prekonávaj sa ... pohyb, pohyb, pohyb....
Prechádzky na slniečku, ísť medzi ľudí, porozprávať sa

samimami777
29. júl 2023

Vyhľadala by som pomoc psychológa, ak máš krvný obraz aj štítnu v poriadku tak to môže byť depresia. Nieje normálne ak si fyzicky ok byť 24 hodín unavená a myslieť len na zlé veci. Nehanbi sa a požiadaj o pomoc

stanulienkat
29. júl 2023

Treba si naozaj nájsť asi nejaké mamičky na ihrisku, nejaké kamarátky s ktorými budeš zdieľať skúsenosti, starosti... Treba trošku myšlienky zahnať do iného kúta, nerozmýšľať celý deň len o dieťati a o možných nástrahách. Je leto, je možnost si vyjst niekde do prírody, na kupalisko.... Trošku takým pozitívnym smerom sa uberať. Viem, že ľahko sa mi hovorí.🙂

fion22
29. júl 2023

Skús týždeň 2 brať železo a uvidíš či ťa nakopne, mne to poradila dula.

petamich
29. júl 2023

zelezo a magnezium si mozes dat aj tak, vyskusat ci nepomoze a ak nie, tak suhlasim s babami vyssie, ze to bude zacinajuca depresia a skus to riesit

lija22
29. júl 2023

a mozno by fakt pomohlo dohnat deficit spanku. Ak nekojis fakt nechaj dieta manzelovi a na vikend vypadni k mame alebo do hotela a proste spi alez a nic nerob

sense
29. júl 2023

Nechaj si urobiť krvný obraz. Ak bude všetko v poriadku môže ísť aj o depresiu

maxalla
29. júl 2023

Mna by zaujimalo, co si myslis ty. Co by ti mohlo podla teba pomoct? Sama sa poznas najlepsie a kazdemu moze vyhovovat na odreagovanie sa nieco ine. Ked budes mat nejaku viziu toho, ako by si dokazala fungovat a necitit sa tak vycerpane, mozno by sa s tym dalo pracovat

deti95060810
29. júl 2023

depresie .... smer psychiater.
a to ide ešte jeseň - vtedy sa tieto diagn. zhoršujú.

lucia851
29. júl 2023

Začínajúca depresia

walentina7
29. júl 2023

Buď rada že ti dieťa spí celú noc. Moje do troch rokoch buntošili stále. Nič som nespala roky.

otvorena
29. júl 2023

teraz si predstav že by sa ti budilo v noci kazde dve hodiny od narodenia a este aj teraz sa mi budí , skoro 2roky má . Ja ťa chápem , cítila som sa fakt že zle a potom akoby som si to nevšimala a hľadala som recepty a skúšala nové a nové veci . Fakt mi to pomohlo ale teraz zas sa mi nič nechce 🙈priznávam sa ✌️
Dokonca to bola taká chronická únava u mňa až tak že som sa prinútila na krv k doktorovi a tam.vsetko ok a len mi potvrdil že únava , malo spánku , materská ,kojenie . atď..

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. júl 2023

Ďakujem za rady. Jasné že som rada že spí v noci, no ja nemám problém s tým že som nevyspatá. Je to taká iná únava neviem to popísať. Keď som unavená že mám málo spánku pospím hodinku a som nový človek. Táto únava je taká že aj keď pospím tak som unavená stále. Nechuť do života, nechuť robiť veci ktoré som mala rada. A neviem sa nakopnúť robiť ich. Ja som predtým aktívne cvičila, teraz si neviem predstaviť ísť cvičiť, mám pocit že by som zaspala aj pritom. Neviem už čo so sebou, vadím si že som takáto. Snažím sa aj niečo porobiť ale vydržím tak max hodinku

autor
29. júl 2023

@karinka223 som rada že v noci spí!!! Trápi ma niečo celkom iné, ale asi si nečítala príspevok.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macik166
29. júl 2023

Toto je depresia. Urýchlene riešiť. Sama sa z toho nedostaneš.

juliet86
29. júl 2023

kedy ti tieto stavy zacali? ake si mala tehotenstvo? pprod? sestonedelie? aky mas vztah s manzelom? s dietatom? myslim ze moze ist o depresiu. najdi si psycholog apsychiatra. pozri si stranku vydumamky.sk

beata_k
29. júl 2023

Vies, co ti je? Bud depka alebo si vyhorela. Asi si si to predstavovala ako na instagrame, ale realita ta kruto prebrala. Az take superske to na materskej nie je. Tak bud psycholog, alebo si sama najdi nieco, co ta bude bavit. O chvilu ti zacne dieta lozit a budes chytat nervy.

luccija
29. júl 2023

Nemáš nízky tlak?dostatočne piješ, ješ pravidelne?
Aj teplo spraví svoje ja mám tiež dnes deň, že sa mi nič nechce.Mozno sa naakumulovala únava psychická skús to železo a, keď nič tak psychológ, psychiater.Ako dlho to trvá?

otvorena
29. júl 2023

Alebo skús dobrú knihu pozret možno sa rozptyliš. Magnézium áno a nejaké vitamíny a veľa vody

stevvvka
29. júl 2023

Ak nie rovno psycholog, tak mozno nrjaka kniha.. Ale veeela cerstveho vzduchu a prechadzky v prirode odporucam

otvorena
29. júl 2023

Sluchátka hudba