Som prísna na dvojročnú dcéru?

hruska91
18. jún 2021

Rychla otazka, dcera dva roky. Nepocuva ked sme von, ted to zacalo.
Situacia: ja s kocikom s mladsou dcerou, starsia ta dvojrocna na odrazadle utiekla z chodnika pod auto. Chytila som ju dostala vysvetlené prisne. Ona ze dobre ideme dalej, vravím jej ked nebudes počúvať budeme musieť ist domov...o pol hodinu situacia ta ista zase mi usla. Vravím jej nepocuvala si ideme domov. A ozaj sme sli domov. Kamoska co bola s nami s detmi (ktore tiez nepocuvaju, taky vek) sa namna oborila ze co som nanu taka prisna, ze realne som ju domov vzala.

Doma sa dcery pytam - preco su deti vonku a ty niesi? A ona "lebo utiekla" . Cize chápe ze mi utiekla tak je dnu.

Myslite, ze som prisna? Chcela som dodrzat slovo.

katkamatka7
18. jún 2021

@hruska91 Áno, ale v dobrom. Dodržala si slovo, malá pochopila. Byt prísny znamená aj stanoviť a dodržať hranice, je jedným z prejavov rodiča, že mu na dieťati záleží.

ciernysokol
18. jún 2021

@hruska91 presne tak sa to robi, ako si urobila. Uplne ukazkovo. Upozornis, dodrzis.

fiafia
18. jún 2021

@hruska91 spravila si dobre. Dieťa pochopí že netaras do vzduchu a vyhrážku vykonás. Kamarátka nech vychováva svoje deti

trixi12
18. jún 2021

@ciernysokol má pravdu, ukážkovo vyriešené. robíš správne, sú situácie, kedy dieťa v tomto veku musí vedieť poslúchnuť na slovo. Kamarátku do toho nič, keby tebe malá ujde a skočí pod auto, kamarátka to riešiť nebude, ale ty. Takisto keby malá utiekla a že sa ani nezastaví, len beží preč ďalej - nemôžeš predsa nechať druhé dieťa len tak a utekať ju chytiť. Prísnosť je tu na mieste, ide predsa o bezpečnosť tvojho dieťaťa.

lusyc
18. jún 2021

Podľa mňa super. Kiežby som aj tak vedela reagovať. Aby mi 2- ročná neutekala pod auto, alebo aby sme vobec niekam mohli ísť, kúpila som dvojkočik.

bagre
18. jún 2021

@hruska91 dobre si spravila... sto bodov.
Kamoška sa ešte naplače a narozčuľuje keď zistí, že dieťa jej reči púšťa jedným uchom dnu a druhým von.

sense
18. jún 2021

Ano spravila si dobre. Takto dost rychlo pichopi ze to myslis vazne

arivederda
18. jún 2021

@hruska91 si super matka. Bodaj by všetky také boli. Palec hore. Asspn ti v puberte nepovie niečo tipu aby si zdochla alebo niečo podobné. Treba budovať rešpekt. Za mňa klobúk dobre. Správna výchova.

lamar11
18. jún 2021

@hruska91 Nie si prísna,podobné som konala a konam.

editjal
18. jún 2021

ja takto robim rovnako... sice moja ma uz 5 ale tiez ked nepocuvne tak odchadzame domov... tak musim povedat ze to na nu zabera a staci uz teraz len raz povedat a vie ked nepocuvne pojdeme domov... a zas ked sme doma a je taka neposlusnica tak zas nedostane nic sladke a to tiez zabera.... takze uz svojim sposobom rozumie ze ked nieco nepocuvne tak bude trest tak sa snazi pocuvať ale obcas skusi ci nahodou nepovolim 🙂 ... radsej takto ked su este male treba stanovit hranice ako ked bude mat 12 a budu nam skakat po hlave.... myslim ze si urobila dobre 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barb06
18. jún 2021

možno si prísna, ale v tomto prípade by som ja urobila to isté ... na čo sa len tak "vyhrážať", že bude toto a tamto ... len si urobila, čo si povedala, že sa stane, keď nebude poslúchať; možno si povieš, že je ešte malá, aby ... ale aspoň bude čo najskôr vedieť, že čo povieš, to platí a nebude tvoje slová brať len tak; uvidíš, ako sa bude správať, keď budete vonku nabudúce, či zase ujde alebo nie 🙂

panelacikova
18. jún 2021

@hruska91 nie, myslím, že konkrétnu situáciu si vyriešila úplne super. a kamoška nech si robí ako chce so svojimi deťmi, nerieš...

snazilka_bio_mamka
18. jún 2021

myslim si, že toto s prísnosťou nema nič spoločné. Hovorí sa tomu "vychovávať dieťa" ak to nejde dohovorom, treba skutky. Podla mna si spravne konala.

zina234
18. jún 2021

@hruska91 láska je prísna 🙂

nikpa
18. jún 2021

@hruska91 zachovala si sa správne, čo si ,, sľúbila,, si aj dodržala. Dostala trest a vie, že len nesľubujes a nevyhrážas sa na prázdno. Kamoška nech sa od teba učí 😃

hruska91
autor
18. jún 2021

Tiez sa mi s deťmi nechcelo len tak dnu, bala som sa ze sa nevybehala a nebude mi spat. Ale tak vravim si, ze musi počúvať, zvlast ked mam malu v kociku ja nestiham zanou behat.
A kamošku to tiez trápi ze deti nepocuvaju, ale ona to nejak neriesi, nema ani jedno uz v kociari cize zanimi aj pobehne atd...asi zvolila inu metodu, vraj caka kym to prejde a zacne pocuvat sama od seba, ze je to obdobie.
Ja potrebujem aby pocuvala kedze mam dve a z toho jedna je v kociku. No dotklo sa ma to ze som prisna, povedala to tak ako kebyze nemam dceru rada, a robim jej zle.

hruska91
autor
18. jún 2021

@trixi12 presne tak to bolo, musela som nechat kocik len tak a bezat zanou a aj tak by som to asi nestihla...

elizabet173
18. jún 2021

@hruska91 nie, nie si prisna, zareagovala si velmi rozumne.

kkovacovak
18. jún 2021

@hruska91 rovnako by som reagovala aj ja. Mnohí rodičia sa vyhrážajú a potom to nesplnia a deti im skáču po hlave lebo vedia že sa vyhrážky nenaplnila. Takto malá vie že to myslíš vážne

nikiki29
18. jún 2021

Zareagovala by som rovnako 👏🏻 dohody treba dodržiavať, nie len tárať do vetra. Aj mne by bolo ľúto, že musíme ísť domov, no bohužiaľ... inak sa to drobci nenaučia 😞

sovica
18. jún 2021

@hruska91 Nie si prísna, si dôsledná. A tak to má byť. Čo si povedala, to si dodržala. Keby si sa len zbytočne "vyhrážala", ale to čo povieš, nedodržala, tak by dieťa nemalo pred Tebou žiaden rešpekt a ani dôveru a robilo by si, čo chce.
Ja by som sa s ňou doma ešte o tej situácii porozprávala. Milo a láskavo a rozhovor by som ukončila objatím a povedala jej, že ju veľmi ľúbim (žiaden krik, žiadne vyhrážky). Vysvetlila by som jej, PREČO Ti nemôže ujsť, prečo musí ostať na chodníku, prečo nemôže vybehnúť na cestu atď. Čo by sa jej mohlo stať (zrazí ju auto, bude ju to veľmi bolieť, bude musieť ísť do nemocnice, Ty a ocko budete veľmi smutní atď.). Dieťa musí aj vedieť, prečo niečo robiť nemôže a dôsledky toho, čo sa môže stať, ak Ťa neposlúchne a urobí to. Skús nájsť nejakú knižku o premávke alebo niečo na youtube, vhodné pre deti. Keď idete von, uč ju základy premávky (čo musí, čo môže, čo nemôže...)

luccija
18. jún 2021

@hruska91 nie si prisna dala si hranice....ale bud opatrna oni v zapale hry vobec nezaregistruju, ze cesta, auto bezne vidim, ze maju deti na tych dlhych popruhoch na odrazadle

ivangeline
18. jún 2021

Mozno prisne ale dodrzat slovo je dolezite!

littlebubble
18. jún 2021

Správne.To čo povieš to musí platiť inak ťa dieťa nebude rešpektovať.

Kamoška pochopí neskôr.

aknamorka22
18. jún 2021

Ja si myslím, ze je jednoduchsia cesta pre rodiča nebyť prísny a len čakať kedy to prejde. Je ťažké byť na dieťa "zlý" keď ho miluješ viac ako seba. A potom rodičia vyplakavajú ako ich deti nepočúvajú a sú zlé. Ja mám vkuse hubovú polievku od rodiny, ze som prísna a necitliva matka. Za to, ze keď niečo poviem, tak to platí. Náš tiež toto robí, ze vkuse uteká ako besny. Niekedy sú dni ked nejdeme von vôbec, niekedy ideme na 5 minút a niekedy sme aj pol dňa von. Každý nech si vychováva svoje dieťa ako chce a nesie si za to následky. Ty si za svoje deti zodpovedná nech si hovorí kto chce čo chce 🙂

janulik2008
18. jún 2021

Nie si. Dnes sme boli v Draciku a mala si vybrala Barbie, oblečko na Barbie a chcela ešte bábiky Frozen tak jej vravíme že buď bábiky alebo oblečko. Vybrala si bábiky tamto sme vrátili.
Za to tam bolo dievčatko a xhcelo kolobežku a keď jej mama povedala nie tak malá ju začala biť po rukách že chce.
Od mala vravíme že toto a toto vezmem a k tomu si vyber ale iba JEDNO a v pohode 🙂

leskovael
18. jún 2021

Nie niesi prísna a presne tak sa to robí... upozorní sa a ak to nejde ani po upozornení, dodržíš to, čo si povedala. Dodržať slovo je podľa mňa veľká časť "úspechu" pri výchove , to ze kamoške to príde prísne, no nech príde... Ona teda nech čaká nato kým jej deti začnú samé od seba poslúchať, môže čakať celý život😅 Takže si reči kamarátky neber osobne, robíš dobre.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
18. jún 2021

@hruska91 Nie! Dobre si spravila. Ak by nebodaj 1x nepomohlo, treba to rovnako zopakovat. Pochopi.