Som v Anglicku a musím do práce. Čo so 7 mesačnou dcérou?

sisa61
5. jan 2012

Mam malu dceru 7 mesiacou a o chvilu budem sa musiet vratit do prace ,ale nemam kde dat malu jasle su preplnene.Ako ste to vy baby spravili?Ked nenastupim do prace dostavam podporu ,alebo niaky benefit?

lucustek
5. jan 2012

@sisa61 no to zalezi od toho ci si na dieta sama alebo mas manzela resp priatela ktory pracuje a ak pracuje zalezi od toho kolko hodin pracuje . napr ja som bola doma v podstate az do teraz kym maly nezacal chodit do skolky a teraz robim ale zatial len obcas cez job agency- ak nieco maju zavolaju...ale praitel pracuje 16hodin tyzdenne a sme na benefitoch- to znamena child tax a working tax credit, child benefit a housing benefit...ale tvoj priatel nesmie robit menej ako 16 a viac ako 30hodin tyzdenne pokial to chces vybavit. a nemate v uk niekoho kto by malu strazil? ak mas taku robotu v ktorej pekne zarabas ze budes zvladat platit jasle alebo opatrovatelku tak by si mohla vyskusat ist do prace 😉 uvidis ako bude reagovat mala, ako si zvykne a potom sa podla toho zariadis.

lillah
5. jan 2012

Skus si poziadat o Income support. A skus bud nanny share alebo childminder, je to lacnejsie ako skolka.
Mne tiez malu nechceli zobrat do skolky. A nakoniec to vyslo tak, ze sa mi vobec neoplati ist do roboty lebo nezvladnem platit dve skolky. Lebo tolko nezarobim.

luciauk
5. jan 2012

my pracujeme s manželom na striedačku, takže sme nemuseli mať žiadnu škôlku. teraz je nový zákon, podla ktorého máš nárok na 15h týždenne škôlky zadarmo už od 2r a nie od troch ako to bolo predtým. ak sa rozhodnete platiť za škôlku a pracovať, tak vám council preplatí cca 60 - 80 percent. neviem podla čoho to prepočítavajú. nám platili len tých 60. ale pre také malé bábo je škôlka strašne drahá, to by si musela mať velmi dobrú prácu.
inak máte tak či tak nárok na working tax credit, čím viac hodín pracujete, tým je to vyššia suma, samozrejme po istú hranicu, asi už dostávate child benefits a potom podla príjmov môžete požiadať o housing benefit, council tax benefit, low income benefit atd. my pracujeme, tak nič nepoberáme iba working tax credit a child benefits. hádam sme poradili. treba si dať appoitment na councile a tam vám vypíšu papiere a poradia. tak isto v job centre, ked si budeš hladať prácu.

sisa61
autor
5. jan 2012

dakujem baby za info som same nezijem s priatelomviem ze ked sa nevratim do pracecpritem o working tax kredit.Chcela som sa vratit na4 4 hodiny denne nad childminder som rozmyslala,ze by to bolo najlepsie ,ked mala bude mat iba 8 mesiacou.Zevraj preplacaju opatrovatelku Od£117 do £197 libier aspon tak som citala v brozurke o benefitoch zalezi kde byvam.A keby som sa nevratila do prace da sa tu poberat podpora?

slovakia13
5. jan 2012

@luciauk vau ,to som nevedela . dcera mala v novembri 2 roky a ja stale platim plnu sumu 😖 zajtra sa na to spytam
@sisa61 poziadaj si o income support

sisa61
autor
5. jan 2012

podla coho mi vyrayaju income support?Oplati sa vlastne ist do prace na 4 hodiny denne?

sisa61
autor
5. jan 2012

urobils som preklep malo byt vyrataju

etuska
5. jan 2012

@sisa61
my sme mali opatrovatelku-preplatili nam cca 70%-zalezi od prijmu
Inac zo zakona mas narok po 9mes. materskej ostat este doma s dietatom 3 mesiace-ale uz ti neplatia MD.

tanja61
6. jan 2012

no baby neviem ake mate info ale ja viem ze cudzincom income support neschvaluju ......ani mne neschvalili a to som v krajine 6rokov mam dve deti a pracovala som dostatocne vela a presla som aj habitualy residency test takze neviem priamo na urade mi povedala ze ho nedostanem lebo niesom terajsia ale jednoznacne by som to skusila a aj nad tym rozmyslam skratka treba skusat a ked mas na nieco narok a neschvalia odvolavat sa lebo oni radi skusaju .....co mi schvalili je JSA ale nevyhoda ze sa musis chodit podpisovat kazde dva tyzdne a hladat pracu ale tuto podporu mozes poberat 12 rokov....ako slobodna matka mas narok na child tax credit a benefit,working tax credit len ked pracujes min 16hodin tyzdenne (v tomto pripade mas narok na preplatenie skolky myslim je to 80%),housing a council tax credit a mas narok aj na socialny dom ako slobodna matka takze si poziadaj,caka sa samozrejme niekedy dost dlho ale mozes byt stastliva ..... v pripade ze s priatelom nezijes a ja tiez v krajine mas narok na vyzivne CSA (child support agency)ked nechce platit tak bude musiet pokial pracuje tomu sa nevyhne.....ak nieje v krajine tak mas narok na vyzivne samozrejme tiez.......ja akurat zhanam childminder lebo idem robit kurz informacnej technologie a anglictiny tak uvidim ako to tu chodi...drzim prsty ale jednoznacne nudzu s peniazmi nebudes mat pokial toto vsetko vybavis a nemusis ochadzat od 7mes dcerky do prace 😉
@sisa61

sisa61
autor
6. jan 2012

dakujem za radu na matersku som isla v 8 mesiacitakze ,ked by som chcela ostat dalsie 3 mesiace na neplatenej materskej tak to len moju zamestnavatelovi oznamim?Mam potom istu robotu keby ,ze sa chcem vratit po tych 3mesiacoch do prace?Ked ty schvalili JSA co to je vlastne a dostavas niake peniaze?Vsetky benefity na dieta mam vybavene len tento jeden ma zaujma ci mi ho schvalia ako slobodnej matke.

lucustek
6. jan 2012

ahojte baby, ja co viem v nasej rodine co su tu tri zeny tiez si najprv ziadali o income support - to im neschvalili ale nasledne si poziadali o job seekers allowance a to mali schvalene do tyzdna z job centra. dokonca praitelova sesternica tu nemala nikdy odrobenu ani jednu hodinu a schvalili jej jobseekers allowance- pobera 136 libier kazde dva tyzdne, platia jej cely najom vdaka housing benefitu a este si poziadala o child tax credit na co ma narok len musi pockat kym rozhodnu kolko, taktiez pobera child benefit. takze ak nenastupis do prace tak urcite ziadaj jobseekers allowance .akurat sa musis chodit kazde dva tyzdne hlasit na job centrum ale to je uz najmenej 😉

luciauk
6. jan 2012

@slovakia13 dávali to v rádiu, nájdi si na nete od kedy to platí alebo rovno zavolaj na HMRC.

@etuska neviem, či sa na mňa pamätáš, dávnejšie sme si písali na inej téme, tuším "dula" . gratulujem k drobcovi x

slovakia13
6. jan 2012

@tanja61 mne ho schvalili ked som bola na neplatenej materskej .myslim income supprt,len hned ako schvalili som nastupila do prace ,takze ho aj potom zobrali

sisa61
autor
6. jan 2012

tak som baby mudrejsia dakujem ten jobseekers allowance vyplacaju tyzdene ?Co je lepsie ziadat prvy alebo druhy prispevok?Je prispevok na operku ktora by umna byvala?

tanja61
6. jan 2012

@slovakia13 tak to neviem pisem len co mi povedali ja som ziadala dvakrat prvy krat to uz malo ist na sud ale nechala som to tak a druhykrat mi povedali to co som uz napisala tak netusim....
@sisa61 JSA vyplacaju raz za dva tyzdne alebo mesacne co sa tyka operky ktora by u teba byvala to ani netusim ale spytaj sa na to 🙂

tanja61
6. jan 2012

@sisa61 a je to 67.50 presne na tyzden to je maximum co dostanes na job centre by ti mali povedat ktory jsa budes dostavat .....

sisa61
autor
6. jan 2012

Musim sa opytat na opatrovatelku mozno pride moja mama a chcela by som ju nahlasit ako opatrovatelku.Neviem ,kde to treba nahlasit a zistit kolko prispievaju.Nemate niektora skusenosti s operkou ?

monika15
6. jan 2012

jaaaj tne pocit poznam :(
ja som kvoly tomu nechala pracu....
drzim palce... nech ti to vyjde.

sisa61
autor
6. jan 2012

@tanja61 skusim tu operku vybavit to by bolo asi najlepsie bojim sa davat niakej anglicanke na strazenie malu bude mat iba 8mesiacou.Co ked ju zabudne prebalit a necha ju vtom cely den alebo jej bude vadit,ze nie je to anglicke dieta.Pozerala som aj referencie tych chilminders ale aj tak tomu niako neverim bojim sa,ak bude mat mala 2 roky tak ju dam do skolky to sa nebojim uz nebude tak mala.Asi si hovoris ,ze prehanam ,ale sa bojim.

sisa61
autor
6. jan 2012

@monika15 Asi som len vyplasena a naviazana na malu ale vzdy ked sa nanu pozriem tak mi je do placu ,ze ju odlozim k niekomu cudziemu.Co ked tam bude cely den plakat?Mala som tazky porod sekciu urgentnu a som daka precitlivela myslela som ,ze po sekcii sa nedoziem rana ked som bluznila z horuciek.

monika15
7. jan 2012

@sisa61
ja viem presne... co prezivas... ja som to nedokazala :(
ale zato som mala robotu o nicom :(((((
tak som doma mm robi mame to co potrebujeme, nic viac nic extra....
:((((

tanja61
9. jan 2012

@sisa61 no registrovana operka si nemozojis asi be dovolit urobit nieco cim by mohla dietatu ublizit len zato ze je to cudzinka tu su deti na prvom mieste😉 ale chapem mala je este mala a bojis sa je to uplne normalne ale ked sa tak bojis tak radsej ostan doma s nou este rok a potom to bude jednoduchsie...ako som uz pisala skor vybav si co ti patri a naco mas narok a nebude mat nudzu o peniaze 😉

sophiejoy
5. okt 2012

@sisa61 narok na prispevok na child care mas iba ak osoba ktora sa ti bude starat o babo je registrovanou opatrovatelkou v UK...

inamamina
17. dec 2012

Ahoj no na Tvojom mieste by som sa uz zacala bat aby neprisli SS☹ Najlepsie je z tade cim skor prec.

katka19801
9. feb 2013

Ahojte ,preco by k nej mali prist SS?nerozumiem tomu

monikajaco
9. feb 2013

@inamamina ?????????????? uplne odveci !!!

inamamina
9. feb 2013

to je akoze for...😉 boze zato ze sme na materskej nemusime byt sucharky a seriozky, ze???

kvetka_
9. feb 2013

hmm robit si srandu z SS hmm divny humor 😕

katkanova
12. feb 2013

@luciauk toto ma zaujalo, naozaj je na to narok uz od 2 rokov? nevies mi dat nejaky link na oficialnu stranku kde je to potvrdene? dakujem

katkanova
12. feb 2013

@luciauk prepac, az teraz som sa docitala 😵