Spánok 12 týždňového synčeka

anjelik1991
5. feb 2021

Dobrý večer,
Posledné 4 dni má synček veľmi nekľudný spánok. Máme veľké šťastie a cca mesiac spí celú noc max 1 krát sa zobudí na kojenie. Cez deň je to s ním ale horšie a dá sa povedať, že skoro nespí max 2 polhodinove šlofíky. Zaspáva pri kojení a keď ho položím začne strašne plakať. Predtým som ho v pohode takto ukladala na spánok. Horšie je že keď sa mu podarí zaspať za 10 min. sa budí so srdcervúcim plačom, ktorý som unho doteraz nepočula. A to sa opakuje niekoľko krát za sebou. Myslíte že má nočné mory? Čo to môže byť?
Mali sme ťažký pôrod (pôrodná asfyxia,apgar 1,5,9), boli sme na vyšetrení na neurologií, zatiaľ je vraj všetko v poriadku,je zdravý, ale ja mám o synčeka neskutočný strach

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1991
autor
5. feb 2021

@viestta môže mať reflux aj keď vôbec negrcka?

nyphadora
5. feb 2021

@anjelik1991 reflux, koliky, nam babo spalo peve dva mesiace iba v satke, ked sme boli doma 🤷🏼‍♀️. Este je malinky, a zacina viac vnimat okolie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1991
autor
5. feb 2021

@nyphadora mne aj v nositku nechce dlho spať 😔. Ale aspoň je v ňom kľudný. Skôr to bude ten reflux, lebo on plače len krátko. Potom sa do minútky ukľudní a spinká ďalej. Pri kolike by plakal asi dlhšie
@viestta vyskúšam, ďakujem za radu. Dúfam že to bude len toto

nyphadora
5. feb 2021

@anjelik1991 dcera aj pri kolike, ked sa nepohla vyprdikat, tak plakala, pocas spanku🤷🏼‍♀️, a potom vecer to vygradovalo 🤦🏼‍♀️. Snad je to len obdobie 👌🏻

anjelik1991
autor
5. feb 2021

@nyphadora dá sa na základe niečoho zistiť,nže má kolíky?

nyphadora
5. feb 2021

@anjelik1991 hm, ked kaka v pohode, resp. sa netrapi pri tom a pri prdikoch ( nasa si nozky si pritahovala nozky a mala napnute brusko a nic neslo 🤦🏼‍♀️) My sme uz boli zufali, tak sme dali rektalnu ( nekakala dva dni)

anjelik1991
autor
5. feb 2021

@nyphadora tak malý od narodenia pri kakaní tlačí až nám to je smiešne 😁 ale prdká si v pohode celý deň, s tým asi nemáme problém ale tak skúsim mu preventívne masírovať bruško

nyphadora
5. feb 2021

@anjelik1991 jj tak v tom to nebude 👌🏻🙂

ivangeline
6. feb 2021

Mozno dlhe bdenie pred nocnym spankom. Keby mal reflux uz by reval predsa skor... Nocne mory deti babatka nemaju. Sny maju deti az neskor..aspon podla knih.. A budte rada ze vam dobre v noci spi. Ked sa zmenilo len to ze zaplace po uspati....je to fakt nic. :D Nechcite vediet cim si presli ine..

lucijalucy
6. feb 2021

Nás mal v tom veku rastový špurt. Skúste si o tom niečo prečítať, či nenájdete nejaké zhodné "príznaky". Ak by to bolo ono, treba len vydržať. Nášmu sa vtedy rozhádzal spánok, začal úplne inak jesť, stále bol umrnčaný, no ako by ho vymenili.