Spánok 5 mesačného dieťaťa

lara0000
15. apr 2013

Ahojte mamicky mam skoro 5 mesacne babetko a stale sa my cez noc budi na krmenie a to kazde 2 az 3 hodinky Co urobit aby prespalo uz celu noc?Dakujem

sabina84
15. apr 2013

Kojíš? Nekojíš?

tintinamartina
15. apr 2013

ahoj, kojíte sa?

lara0000
autor
15. apr 2013

@sabina84 kojim

lara0000
autor
15. apr 2013

@tintinamartina kojim este

junkfoood
15. apr 2013

@lara0000 to by som aj ja rada vedela.. 😉

reanda
15. apr 2013

@lara0000 babatka nespia vkuse celu noc.. pockaj si nejaky ten rocik

lara0000
autor
15. apr 2013

@reanda ano al poznam vela mamiciek co im babetka aj 5 aj 6 hodin prespia

sabina84
15. apr 2013

@lara0000 a ja poznam vela mamiciek co vstavaju k babatku kazdu hodinu aj castejsie za noc tak bud rada,daj si ho k sebe do postele a kojte sa,je este malicky potrebuje ta

reanda
15. apr 2013

@lara0000 kazde dieta je ine, ak sa tvoje budi casto, tak to tak asi potrebuje.. nie je dobre dieta v tomto "preucat", hlavne nie patmesacne babatko..

lara0000
autor
15. apr 2013

@sabina84 vsak ho mam v posteli u seba ibaze ked tak casto papa mne sanestiha mlieco robit

sabina84
15. apr 2013

@lara0000 mliecko sa prisposobuje potrebam babatka a za dve tri hodiny sa ti stihne spravit urcite...mne sa spravi aj do polhodiny ked si malu prilozim

reanda
15. apr 2013

@lara0000 cim viac bude papat, tym viac sa ti bude mlieko tvorit, casom sa ti to upravi.. a maly sa nemusi budit iba hladom, niekedy staci babatku si aj len podudlat, ukludnit sa a spi dalej

lara0000
autor
15. apr 2013

@reanda no mojmu nie kym mu papat nedam tak place

tintinamartina
15. apr 2013

@lara0000 každé drobča je iné. prvá dcéra kojená len 3 mesiace a preplaka mi každú noc až do 2a pol roka. večer o 21h začala plakať a plakala do 2h ráno. ☹ ☹ ☹ môj druhý syn kojený pol roka, zaspával krásne sám, prvú noc prespal, keď mal 9mesiacov a tretia dcéra, včera sme mali tri mesiace, plne kojená a spinká mi celú noc od druhého mesiaca, spinkať ide o 19h, ráno sa budí presne o 6h. napriek tomu ju budím na kojenie okolo polnoci, alebo keď idem spať ja.pri synovi som si posunula krmenie, (ale to už mal príkrm cez deň a nekojila som)tak, že aj keď sa v noci zobudil na papanie, išla som k nemu, dala som mu cumlík, hladkala som ho a takto som z troch krmení v noci prešla na jedno. ale sledovala som váhu, či nechudne.

reanda
15. apr 2013

@lara0000 myslela som podudlat prsnik, nie dudlik 🙂

josenka
15. apr 2013

@lara0000 Myslím, že ti nespí až tak zle. Mne sa budieval aj častejšie. Od narodenia spí pri mne, zo začiatku spával dobre, potom sa budil aj každé 2 hodiny a nevedel zaspať, takže sme boli hore. Teraz sa to trošku zlepšilo, nie každé zobudenie je o jedení, niekedy stačí aj cumlík, občas ho už aj presuniem do postieľky (tú má ale prirazenú k mojej posteli) a spí, nezobudí sa. Pri 5-mesačnom je skoro, aby prespal celú noc, to môžeš tak po roku riešiť. Fakt sú na tom niektoré mamičky aj horšie. Predstav si, že by si musela každé dve hodiny vstať a zarobiť mlieko do fľaše.

kristina39
15. apr 2013

ahoj. moj starsi papaval v noci do trtieho mesiaca...potom som ho salila z dudlikom a papat nepotreboval a priberal pekne..od 4 mes do dnes este neprespal celu noc..a teraz tento mladsi sa napapa okolo 19:30 a spinka do 4-tej a potom okolo 4:30 spi do 5:30 a vtedy papame ale my sme na UM
...kazde dietatko je ine...

hamca
15. apr 2013

@lara0000 ahoj, my sme zo zaciatku spinkali vyborne, dcerka spala aj 8 hodin vkuse a od 4 mesiaca to ide dole vodou. Momentalne kojim v noci skoro kazdu hodinu. Ale nenazvala by som to kojenim, to je len take "na ukludnenie".
Takze stale si na tom super.
Ja som uz uvazovala, ze ci jej nedam na noc sunar. mnohym kamoskam to pomohlo v dlhsom spanku, ale tak tych par mesiacov este predsa vydrzim, ved materske mlieko je to najlepsie, co mozem svojmu dietatu dat. 🙂

sybo5
15. apr 2013

@lara0000 moja malá už má rok a je plne kojená a stále sa mi budí od narodenia na papanie v noci každé 2 - 3 hodiny. Bábetko si daj k sebe do postele, tak ako píšu mamičky a nepočítaj koľko ho kojíš a ako často, zbytočne sa s tým nezaťažuj. Budú noci, kedy bábu pôjdu zúbky, alebo bude nachladnuté, alebo len potrebuje tvoju blízkosť, tak to sa ti môže budiť na prsník ešte častejšie. Ber to tak, že tieto potreby sú úplne prirodzené, a že takto to má byť. Neporovnávaj svoje bábo s inými bábetkami, každé je iné. Poznám také mamičky, ktoré kvôli tomuto nočnému budeniu prešli na umelé mlieko a moc s tým nevyhrali, dieťa sa im aj tak v noci budí a dávajú mu čaj. A prišli o materské mliečko. Je to rôzne. Buď sama sebou. Bábetku dávaš len to najlepšie. Nie je nič krajšie, ako keď pri kojení sa ti pozerá do očí a usmeje sa.

vonicka
15. apr 2013

Ak chces mat istotu, ze ti prespi celu noc, kup si zvieratko na baterky v draciku a mas istotu, ze prespi. Nechapem otazky ako tuto tvoju, nikto ti neda zarucenu radu na to, ako by mohlo prespat celu noc, pretoze taka NEEXISTUJE. Je uplne jedno ci kojis alebo nie 🙂 Ozaj, ak si nahodou niekde citala, ze od 6. mesiaca vacsina deti nepotrebuje nocne mlieko a prespi celu noc, tak na to rychlo zabudni, pretoze v realnom svete je to presne naopak. Detom sa po pol roku vacsinou zhorsi spanok kvoli zubom a vyspelejsej psychike. Tak ti neostava asi nic ine, len sa zmierit s tym, ze tvoje dieta je ake je.

silviamudronova
15. apr 2013

@sabina84 presne tak, my sa kojíme aj každú hodinu, dve. malú mam pri sebe v posteli a kojíme sa a kojíme a pri tom si spinkame. celkom fajn, no čo narobím

aadulik2110
15. apr 2013

@hamca možno by UM pomohlo, ale materské je materské.... ja som mala ten istý problém, že malý sa mi budil každú hodinu... ba aj skôr. Plne som kojila do 6,5mesiaca a kojím aj naďalej, pediater mi odporučil radšej zeleninový príkrm večer ako ho nahradiť UM.

tinus7
15. apr 2013

@lara0000 ahoj, tvoja situacia je uplne normalna, a tiez suhlasim s mamickami ze ste na tom so syncekom v podstate dobre. Moj syn ma 15 mesiacov a budi sa 1-2 x na kojenie, niekedy vsak aj 3x, najma ked idu zubky. Kazde dieta je naozaj ine a ked sa budi, tak to jednoducho potrebuje, tak mu to neodopieraj. Je super ze kojis a ze ho mas v noci pri sebe, urcite to vela veci ulahcuje vam obom. Neboj sa, nemoze sa ti stat ze by ti syncek vypil mliecko a nestihlo by sa ti tvorit. Je to skor naopak. Cim viac ti vypije, tym viac sa ti bude tvorit. Niekde som citala, ze ked kojis, pre celkovu tvorbu mlieka je dolezite a prospesne, aby si kojila aj v noci. Naozaj sa nesnaz aby ti syncek prespal celu noc, moze to skor len uskodit. Uzivaj si spolocne krasne chvile s nim a ked si vycerpana a unavena, pomysli si na to ze toto obdobie velmi rychlo pominie a ked bude syncek starsi moze to byt zase uplne inak.

lucia006
16. apr 2013

@lara0000 keby sa mi budil kazde dve tri hodky bola by som taka stastna ze az ,ja mam 5 a pol mes,syna a ten sa budi kazdu pol hodku vcerajsiu noc aj castejsie.uz totalne nevladzem a to odnarodenia spi takto zle 😒 a nekojim cize mlieko musim chodit rozrabat do kuchine ,aj ked papa len 2krat ,ale co ztoho ked sme vkuse hore,ma totalne nekludny prerusovany spanom a uz nevieme co stym ☹

andelok
16. apr 2013

Ja nejdem nikomu radit, len chcem povedat, ze starsie dieta neznamena nutne lepsi spanok 🙂 Moja 15 mesacna dcera (kojena) sa v noci budi x krat, uz to ani neratam, spime spolu...kazde dieta je ine, niektore prespia celu noc pomaly od narodenia, ine sa budia aj do troch rokov a potrebuju rodica, aby znova zaspali....mne pomohla jedna vec - neriesit to 😀

suz2
16. apr 2013

ja som riesila ten isty problem...potom som pochopila, ze to nie je problém, ale ze je to proste prirodzene. Dieta sa neda naprogramovat.... skus si precitat toto, mne to pomohlo: http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/22/nepres...

zuzuliennka1
23. okt 2019

ahojte, a mate niekto skusenost, ze od narodenia vynikajuci spanok, aj 6-7h v kuse, aktualne 5 mesiacov - uz nekojena asi mesiac... zatial spanok stale ok. ale ci sa to moze zmenit? aj tak neskor? alebo proste dobre spi