Spánok 8 mesačnej

zszudorova
9. sep 2013

Ahojte. chcela by som len pocut vas nazor alebo skusenost...mala ma 8mesiacov a spi nasledovne: vstava 6:00,znova ide spat 7:00 a potom spi vselijak,od 30min do 1h a pol...hore vydrzi 2hodiny, potom je uz urevana a musim ju dat spat...takze spi hned po tej hodine od zobudenia,este raz okolo obeda a znova pobede o tej 14tej...no a to mi spi tak max do 15:30 a potom ju uz nedavam spat a na nocny spanok ide o 19tej...lenze,ona uz je taka unavena ze sa s nou neda existovat,vkuse len mrnci,nic jej neni dobre,..tak ani sama neviem co mam robit....ci ju mam dat spat este okolo tej 17-18 (lenze niekedy je dost tazke ju uspat o tomto case,mam dojem ze aj by spala ale aj nie),a tym sa jej posunie aj nocny spanok (s tym mam ale taku skusenost ze potom mi paradoxne rano skorej vstane), alebo jej mam vyhodit ten ranny spanok, nedat ju spat uz po hodine ale az o dve hodiny (no to bude asi tiez problem, kedze ona len vypije mlieko a vidim ze je unavena a spat chce, niekedy aj ta hodina je na nu vela)...proste neviem ale keby som ju davala spat vzdy podla znamok unavy tak mi spi 4x za den...a to sa mi v jej veku zda fakt vela!vzdy som hovorila ze riadim sa podla malej a neriesim inych a knizky,tabulky...ale toto mi tak vrta v hlave uz dlhsie. poradte...

jul11
9. sep 2013

Ahoj,super,mne spavala 40minut doobeda a 40minut poobede, takze keby chcela spat 4x denne po hodke,tak sa vytesujem 🙂. treba sa riadit podla dietata a pripadne ale aj odporzorovat,co mur obi dobre a co nie a trochu to korigovat.mne tiez chodila spavat okolo 17,ale spavat chodila neskor,tak okolo 21hodiny. ale ked uz bola vacsia a chcela zaspat vecer okolo 18-19hodiny,tak som sa snazila ju udrzat,aby nesla a isla spinkat na nocny spanok okolo 19hodiny. a aj napriklad prechod z 2spankov na 1 bol narocny. vtedy dieta v jeden dens pi 2x,na druhy len 1x a potom mrnci,lebo je unavene,ale nie az natolko,aby zaspalo. samo nevie co so sebou.mozno je mala teraz v takom rpechodnom obchodi.mozno by som skusila to co najlepsie odpozorovat a aj vyskusala.je to take pokus-omyl,hlavne pri prvom 🙂 ale kazde dieta je ine,mozno na druhe to nebude platit.treba skusit a uvidis,ako bude reagovat a treba to aj par dni skusit robit,nie den a hotovo,to si dieta nestihne zvyknut.je to narocne,lebo unavene dieta,je narocne.drzim palce

swojska
11. sep 2013

moj maly uplne ako tvoje..ano ja ho davam este pred spanim spat tak na pol hodku taky mini sloficek, lebo by to inak nevydrzal je mrzuty a nemoze ist spat o 6tej...

hovorila som to doc...a ona ze ok, lebo moj sa dost casto budi v noci na prsnik,,a tym je cez den unavenejsi..tvoje ako v noci spinka?

zszudorova
autor
11. sep 2013

@swojska mala je tiez mrzuta, ked spi trebars do 15tej,tak o 17tej je uz unavena a spala by no ked sa ju pokusam uspat tak len chyti hysak takze vobec ju nechapem...a potom v podstate hysakuje kym nejde do vane,jest a do postele...tam potom zalomi,väcsinou to tahame do 19tej ale je to cisty horor.no teraz jak doslo chladnejsie pocasie,tak pokial niekde nie sme tak ide aj o 18:30...na ranne vstavanie to vplyv nema,vstava rovnako...a v noci spi celkom dobre,ak sa aj zobudi tak jej len dam dudel a spi dalej alebo sa troska mrvi no ked pochopi ze hrat sa nejdeme tak spi...

swojska
11. sep 2013

@zszudorova ja ho ponosim chvilu v nosici, aj doma ak sa mi nechce von, alebo na fitlopte, ale dnes xel spat o 6tej, tak som ho uspala a spal v nosici tak do necelej 7mej, potom sa najedol , okupal a potom si zasa zmilil oci a soel spat o pol8mej

janamexico
9. sep 2018

Mala ma.9 mesiacov a myslela som si ze ked ju zobudim o 16 a dam spat o 20 bude unavena no velke prekvapenir bola strasne nervozna urevana nic sa jej nelubilo a uspavali sme aj dve hodiny v kresieku ked som ju preniesla sa prebudila a zas 2 hodiny takto som ju naucia hajat v posielke mame este jeden oddych pred osmou niekedy hodinku niekedy 40 min ale nieje taka nervozna