Spánok novorodenca

tanicka907
27. mar 2023

Ahojte, vedeli by ste mi poradit ci sa upravi spanok u mojej 3 tyzdnovej dcery? Som uz trosku zufala.
Cez den spinka od 12 Do 19h. Zobudi sa iba raz na dojcenie. Od 19h striedavo spinka a je hore, ale potom od jednej rano je hore kazdu hodinu ako hodinky a zacne mrncat. Vzdy ju beriem a nakojim co trva cca pol hodinu, ulozim a potom de facto o pol hodinu znova. Skusam cumlik, ale ten vypluje. Ked ju v noci kojim, tak niekedy si iba sva razy cucne a odtiahne sa. Laktacna mi povedala, ze to uz v noci nie je id hladu. Par noci som uz nemala mlieko, tak sme jeh dali formulu a vtedy soala 2-3h vkuse.

filodendron
27. mar 2023

@tanicka907 novorodenci nemaju este pojem, co je den/noc. Prejde to urcite, okolo 3.mesiaca by malo zacat vnimat den/noc a pomalicky zacat s nejakym vecernym ritualom. Caste budenie je tiez normalne. Kojenie nie je len o krmeni. UM zvykne byt sytejsie ako MM, preto spala dlhsie.

simona92101
27. mar 2023

@tanicka907 praveze mam opacny nazor ako laktacna.tym,ze ti spi cez den tolke hodiny v kuse,dobieha jedlo v noci,a ma otoceny den s nocou

zorkahorka
27. mar 2023

Novorodencovi sa meni rezim kazdu chvilu. O par dni ti cez den spat takto sladko nemusi

veselo_neveselo
27. mar 2023

Koji sa na poziadanie, a uspokojuje tym aj ine potreby ako najest sa. To ti laktacna nepovedala?
Take male deti este nemaju rezim, ak chces postupne budovat ritualy tak mozes, ale babo je este velmi male a aj tak si pojde po svojom 🙂

tanicka907
autor
27. mar 2023

dakujem velmi pekne. V podstate vsetko co ste napisali viem. Skor som sa obavala, ci to nebudu nejake nocne koliky, lebo aj o takom niecom som sa docitala alebo daco, neviem. Ale ak to je teda len "bezny rezim" novorodenca, tak budem teda trpezliva, kym sa to neupravi 🙂

opi14
27. mar 2023

@tanicka907 my mávame koliky a to nie je vôbec len mrncanie, ale neutíchajúci plač ktorý mi trhá srdce 😭 my mame každý deň iný.

maryetta
27. mar 2023

Juj. Moji mi cez den nespali. Toto ti neporadim. Ale vecer mali take koliky ze od placu modreli a zachadzali sa.

beata_k
27. mar 2023

@tanicka907 Laktacna ti povedala, pri 3 tyzdnovom, ktore ma zaludok ako ceresnu, ze to nie je o hlade? Ako vidim laktacnu uz robi kade kto.