Spí aj vaše dieťa tak veľa?

anniera
5. dec 2010

Možno ma vysmejete, ale musím sa spýtať. Mám čoskoro 6 mesačného mládenca. Spí nasledovne:
ráno vstane o 9:00, 10:00 zaspí, dokáže spať do 15:00, potom je hore nejakú hodinku a spí do večera do tej 19:00-20:00, potom je hore nejakú hodinku-dve a spí do rána do 9:00.
Zdá sa mi že spí nejako veľa. Má niekto skúsenosť s dieťaťom čo veľa spí??? Neviem to porovnať, lebo prvý syn nespával nič, takže naozaj neviem čo je norma. Nemá odchýlky vo vývoji, len je trošku väčší na svoj vek - aj dĺžkou aj váhou. Je tu nejaká mamička čo mala tiež pocit, že dieťa stále len spalo???

adulkadk
3. apr 2013

my mame hoci iba dva týždne,no ten istý problem...u nas je problem sa aj napapať,aj kupanie prespi moj drobec,za peť dni pribral 100g,mate niektorá podobne skusenosti...dnes sme boli aj na kontrole a vraj je dosť lenivý...a dokrmujeme bebou....predošle dve deti som krmila sunarom a nebol žiadny problem...

zszudorova
23. sep 2013

ahojt.stara tema ale ako ste pokrocili?mne momentalne spanok malej tiez vrta v hlave...ma uz 8mesiacov a zda sa mi ze vela spi..alebo skor,ze vydrzi byt malo hore...je to tak 1,5-2h lenze sama nezalomi tak potom len mrnci a caka ze ju uspim...ked sa mi nechce tak ju neham hore aj 3h...a dokonca niekedy ked vstane tak uz o 30min sucha oci a mam pocit ze je unavena...niektore by sa tesili ale mne to vadi obcas,ledva s nou niekam viem ist lebo stale musim riesit len jej spanie,samozrejme vyspi sa poriadne len doma v tichu...a stava sa aj ze vyzera akoby uz uz mala odpadnut od unavy,tak ju ulozim a po 30min je hore,za hodinu uz potom mrnci...keby som to nechala na nu tak uspavam asi aj 5-6x denne...no snazim sa ju v tych 2hod intervaloch ukladat a pokial spi pobede ze sa zobudi po 15tej tak uz ju nedam a ide spat 18:30-19:00 do 6-7:00...takze tak.ano,spanok v prvom roku je velmi dolezity a cim dieta viacej spi tym lepsie a mame si to uzivat...vsetko v poriadku len ma to znepokokuje tiez lebo furt niekto brble ze spi vela lebo ,,moje dieta tolko nespalo,,...obvykle som imunna ale uz hovorim aj mne to vrta,nic si s tou malou neuzijem,furt len spi:P

jajaada
24. sep 2013

môj malý je tiež macko uško....noc cca od 20 tej. do cca 6, 15. potom od cca 8, 15 do 11 tej a potom od 15 tej do 17 tej. a väčšinou spí aj dlhšie. má 16 mes. a boli sme aj na krv. mal menej železa ale inak ok. tak sme užívali maltoferm ale spí ďalej tak veľa. ale ked sa kdesi zdrzime tak vydrží hore. on totiž chce späť len vo svojej postielke.

00always
2. apr 2014

Moja má 6 mesiacov a tiež veľa spinká. Ráno vstane okolo 7.00 prebalím ju, napapá sa a zasa spinka tak do 10 -11.00 zasa prebaliť, napapať a spinkať a takto to ide celý deň. Večer už o pol siedmej zaspáva a spí celú noc do tej 7 mej. Kedže veľa spinká nemá čas papať ani sa hrať poriadne.....ale tak na druhej strane som aj rada pretože prvý syn taký spachtoš nebol ale má to aj svoje nevýhody

anjelik14111
23. sep 2015

no my máme v piatok 6 mesiacov, tiež mám riadneho spáča, od 6 týždnov spí celú noc na jedno papanie a cez den spi tak 3-4 krát, niekedy po hodinke, niekedy aj viac, vonku je jasne že potiahne aj dve tri, ale prespať pomaly 20 hodín z dna je asi fakt vela, to spia novorodenci.možno je to v poriadku, ak je počas toho ked je hore velmi aktívny tak sa jednoducho unaví. ale čo by niektoré matky dali za to aby dieťa takto spinkalo. ja som sa tiež mame sťažovala že mám až moc dobré dieťa :D, proste sa uhrá sám, sám sa uhladká a zaspí a ona ma vysmiala že čo sa sťažujem :D ale ked budeš na poradni tak povedz že tak spinká možno mu zoberie krvičku a budeš mať istotu 😉