Mohlo očkovanie spôsobiť, že 3-mesačná dcérka skoro stále spí?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

moja 3-mesačná dcéra bola pred 2 týždňami na prvom očkovaní. Odvtedy sa mi zdá, že veľa spí. Vydrží byť hore maximálne hodinu a už chce spať. Aj hneď zaspí. Niekedy spí 30 minút, inokedy aj hodinu, dve. Papá 5x za deň po 150 ml mlieka. V noci spinká dobre, zobudí sa iba raz na mlieko.

Je v poriadku, ak chce stále iba spať?

Ďakujem

Dobrý deň,

s očkovaním by to súvis nemalo mať.

Bdelé okná u 3-mesačného dieťaťa sú štandardne okolo 1,5 hodiny. Potom nasleduje spánok.

Ak sa Vám zdá dcérka nápadne spavejšia, že sa skracujú bdelé okná a je oveľa spavejšia, je vhodná návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas