Spinkame bábätka v tvare C

29. máj 2023

Ahojte prosim vas o radu... Malinka ma 2mesiace... Zaujimalo by ma ako ma spravne spinkat ... Pozerala som si nejake videa z modreho konika a pani v nom hovori ze babatko by malo spinkat v tvare do C. Davate spat babatka stale do postielky? V postielke mam klinkovy vankusik akurat. Ze spravna poloha na spanok ma byt taka aby malo babo ritku akoby prehlbenu aby telicko bolo do tvaru C. Cez den nie stale davam spat malu do postielky... Niekedy zaspi na mojom vankusi na posteli asi ju tam uz davat nebudem 😞 prikladam aj foto co som nasla na nete pozerala som vankuse napr tie na kojenie maju v strede dieru aby tam malo babatko zadocek no nevie. Ci je to vhodny vankusik na spanie aspon pocas dna... Poprosim vase skusenosti a rady... Blbe komentare si nechajte neziadam o buzeraciu ...
Ďakujem

listy456
29. máj 2023

prepac neviem ti poradit ale nemozem si odpustit.. je mi strasne luto ze aj pri normalnej prosbe o radu kde sa asi ani neda najst nic zle, ma clovek potrebu na tejto stranke ziadat aby nikto nemal blbe komentare.. a to vsetko len kvoli par sliepkam ktore opakovane buzeruju kazdu diskusiu.
Verim, ze ti niekto dobre poradi

tinkavvv
29. máj 2023

Su rozne nazory na spanie babatiek. Ja som sa riadila smerom, ktory odporucaju fyzio a lekari a to, ze babatko by malo spat na rovnom a pevnom povrchu, na chrbatiku. V postielke ziadne vankuse, periny, hniezdo.

divokykonik
29. máj 2023

Mne spával malý tiež na rovnom a pevnom povrchu, mne ho však lekárka kázala polohovať na bok a striedať to. 🙂

mareka49
29. máj 2023

Ahoj, myslím si, že to na obrázku je celkom zbytočnosť.
Ale na denné spanky ak chceš skus ale podľa mňa to nemá vyznam.
Polohu spinkania som mala na chrbatiku mierne na boku.
Malinko oprete dieťa o okraj postieľky.
Pevný madrac rovny mantinel a inak tenucka Perinka asi do 3 mesiacov.

autor
29. máj 2023

@tinkavvv prave... a v com si mala babo? V spacom vaku alebo len tak ? Ked si nedavala ani perinu? Mne to proste neda ked ze niektore maminky davaju babatka len tak v com je oblecene a tak ho dajú spinkat do postielky nebude mu zima? 😁

autor
29. máj 2023

@listy456 preto som tam napisala ze blbe komenty nepotrebujem citat 😂😂 ale tiez si myslim ze to nezabere

beata_k
29. máj 2023

Babatko ma spat na rovnom matraci. Ak nema reflux, tak aj bez klinoveho vankusa. Uz sa narodilo, uz nemusi byt poskladane ako v maternici do roznych tvarov. Ked si nie si ista bars co, ohladom babatka. Tak si vzdy predstav ako to asi zamyslala priroda. Zamysla to bez vankusikov do tvaru C, bez choditok, bez postielok a prespat celu noc ... 😉

jaaty
29. máj 2023

Používala som niečo takéto na polohovanie. Veľmi odporúčam. Žiadne vankúše.

autor
29. máj 2023

@divokykonik ja mam troska problem s malou lebo preferuje spanok na pravej strane co sa tyka hlavky vzdy sa jej snazim dat hlavku na lavo aby pravu stranu nemala prelezanu troska to tam ma take prelezane ale proste ona sa stale otoci na pravo 😭

bluemoon24
29. máj 2023

Zbytecne si to komplikujes 🙂 miminko by melo spat na rovne tvrde matraci, idealne, aby v dosahu nemelo zadne predmety (vankuse, atp.) kterymi by se mohlo zadusit. Klinec pod matraci se pouziva pri refluxe. Polohovat hlavicku je dulezite, jsou na to specialni podlozky. A na spani na posteli taky neni nic spatneho, jen si precti zasady spolecneho spani.

tinkavvv
29. máj 2023

Prve mesiace bola v perinke alebo v takej tenkej zavinovacke. Neskor spaci vak.

anavixy
29. máj 2023

Dieta ma spat na chrbte (nie na boku pokial sa tak nenapolohuje samo ked je uz vacsie!) na rovnom tvrdsom povrchu z hladiska bezpecnosti spanku. Ked si pri nom ty bdela, mozes ho mat na vankusi, ale nie je to potrebne a pokial viem, tak ani extra ziaduce.

angeli121212
29. máj 2023

Môj spí na rovnom pevnejšom matraci len v spacom vaku, jemu byvalo skôr teplo ako zima ale každopadne som nakupila vaky rôznych hrubok a davala podla teploty v miestnosti

mima172
29. máj 2023

Toto sa mi spája s Evou Kiedroňovou (pozri cez Google niečo ako "paperovy vankúš Eva Kiedronova). Sú aj zástanci, aj odporcovia spánku v tejto polohe. Moja spala v hniezde (spodok úplne tenučký) a keďže sme s ňou cvičili Vojtovku, tak som sa raz na rehabke nato pýtala fyziotetepeutky, tak tá odporúčala skôr tvrdší povrch, pripadne perinku v zimných mesiacoch.
Aj kvôli monitoru dychu (moja mala takmer do roka) mi príde takéto niečo nepoužiteľné.

nevenka
29. máj 2023

@tinkavvv no tak na chrbatiku nase refluxove by nezaspalo vobec...toto posledne stvrte mi spalo jedine na brusku a snazila som sa aspon menit stranu, aby stale nemalo hlavicku na jednu stranu. Teraz v skoro 5 mesiacoch spi uz na boku a obcas sa prehodi na chrbatik. Na brusku uz nespi, len dviha hlavicku.
Ale tak...ja som bola rada, ze nejak vobec zaspali moje nespavce a pospali aspon pol hodinku...🙈

svetlonos
29. máj 2023

Ahoj,
ak mas problem s otocenim na jednu stranu, navstivte s babom oteopata pre deti. Neviem odkial si, ak nenajdes na SK, tu v Rakusku su. My sme boli, maly tiez nechcel to it hlavu napra o pri kojeni a lezani. Ona tam nieco zistila. Boli sme u nej 2x a maly zacal om oho lepsoe pit aj hlavu tocit.
Co sa tyka lezania. Neries zbytocne vankusiky a hlupoty. Maly spaval so mnou v posteli od babatka. Dala som mu taky tenky spacak a bolo. Soal na nasom matraci, posielka bola dlllho len ako dekoracia. Cez den obcas zaspal v takej elektrickej koliske, takom polvajicku. Niekedy aj na sve hodiny. Bolo to vykupenie prve 3 nesiace, maval koliky, vela som nosila v nosici a ta hojdacka bolo jedine, kde vydrzal bez mojho nosenia.
Je uplne ok, hlavicka i chrbat v pohode.

majlo1234
29. máj 2023

My sme spali spolu v posteli, ale pocas dna a teda hlavne pocas bdenia som prve mesiace(jeden dva mozno) davala do hniezda perinku, pripadne cele dieta ukladala do peroveho vankusa, aby bolo trosku zagulatene. Tiez som citala volalde, ze sa tym predchadza predrazdeniu ci co, ale ci je to pravda, neviem. Po veceroch reval aj tak

euka210
29. máj 2023

Kedysi bol nazor, ze maju spat na rovnom...a take protesty proti ergo nosicom boli 🤦‍♀️
Male dieta sa ma polohovat, aby nemalo zlezanu hlavicku...kym samo uz neotaca hlavicku.
Myslim, ze to kde ho davas spat je jedno...krivy chrbat bude mat od mobilu a pc.

liliana8
29. máj 2023

Necitala som diskusiu,tak neviem,ci to niekto spomenul.Skus pozriet kiss syndrom na nete,ci sa vas to netyka.

ivangeline
30. máj 2023

Moje spi na boku a zvlni sa do C alebo na brusku so zadkom hore,to je tiez C,nie? :D Rovno na chrbte mi nespalo ani jedno ako babatko.

simca06022011
30. máj 2023

Rovný pevný matrac. Polohovala som v podstate stále na rôzne strany. S tým mi pomohla zavinovačka.

sasanka605
30. máj 2023

Na chrbte, bez vankusov a podobnych inych veci. Ja som nemala odvahu dat dieta spat ani na vankus ani na brusko. Najmensia ma 4 mesiace a uz od 3 sa mi pretaca na bok a vcera akurat aj na brucho cize fakt ju dam len na prazdnu plachtu na matrac a teraz uz spi len v body alebo kratkom overale. Bez spacieho vaku alebo ineho. Doma pod strechou mame 24stupnov. Ja som prvy mesiac dva striedala aj na bokoch a ani jedno dieta z 3 nema, ani nemalo, zlezanu hlavku. Toto ale vraj tiez neodporucaju.

basska_b
30. máj 2023

To, ze sa stale otoci napravo, s tym sa podla mna neda nic robit, nemozeme mu dat hlavu do ortezy. Moj 3.5mesiaca furt si lezal na pravom uchu, az ho mal uplne spučené ... konecne jak zacal sledovat hracky, tak uz lezi s hlavou na stred. A to pismeno C, netreba zas brat tu radu jak pismo svate, niekto ti povie,,ze musi byt na chrbte, niekto ze na boku, niekto ze v zavinke, niekto ze v hniezde... sprav to tak, ako to citis, chrbat mu neposkodis 🙂 Ja ti radim ako mama tretieho dietata, cize uz taky praktik ❤️

simca06022011
30. máj 2023

@ivangeline no pochybujem, ze bábätko sa ti otočilo a spalo na bruchu, boku, samozrejme ze spalo na chrbte kým toto vedelo urobiť 🙂 už keď tom vedia tak si nájdu svoju polohu a rodič si samozrejme môže pískať🙂

basska_b
30. máj 2023

@sasanka605 No, inak ja by som ho do takeho "relaxacneho vankusa" nedavala, podla mna je tam aj pisane, ze pouzivat pod neustalym dohladom rodica - lebo teraz este lezi na chrbte, no ked sa uz pretoci na bok a nedajboze tam na brusko, moze sa udusit. Cize ten vankus je zabava na 2 mesiace a este aj zdroj prachu

sasanka605
30. máj 2023

@basska_b suhlasim ale ked vidim aj fotky na soc.sietach tak tie deti spia kde kade. My sme take nemali, dokonca ani mantinel v postielke.

anavixy
30. máj 2023

@sasanka605 lebo to je pekne na fotky, nacancana postielka s tromi vankusikmi, dvomi plysakmi a volanikovy mantinel dookola.. ale bezpecnost spanku 0 😬

autor
31. máj 2023

@basska_b nebudem nic kupovat nakoniec max vak na spanie lebo naraba s ruckami a sa budi

sasanka605
31. máj 2023

skus mimi perinku ale ked uz ma dva mesiace tak je to aj zbytocne. Za chvilu uz nebude mat ten reflex.