Strach z vody u 18-mesačnej

sunnyday1111
26. mar 2024

Ahojte moja 18mes ktorá milovala vodu (bazen, vana) posledné dva mesiace ma z vody strach, nechce chodiť ani do kúpeľne, ukazuje na batérie, boji sa aj vody, boji sa bazénov, skúšali sme detsku vanicku,ani to nie, nič zle sa jej nestalo, ani nepadla vo vani
Stalo sa vám to niektorej že dieťa z ničoho nič nemusí vodu? Už dva mesiace sme neumyvali vlasky,každý deň umyjeme ritku v umývadle, to sa jej páči,aj sa rada hra v kuchynskom umývadle

monika4487
26. mar 2024

Ano mali sme to pri oboch detoch. Casom to preslo.

sunnyday1111
autor
26. mar 2024

@monika4487 a koľko to trvalo? Aké boli veľké?

marhulka13
26. mar 2024

@sunnyday1111 aj u nás tak. Syn má z vody doteraz strach, tak sa ani plávať nenaučil. A to ma 13. Pritom chodievame pravidelne kúpať sa, on on si len nožičky namáča. Nijak si nedá povedať

monika4487
26. mar 2024

@sunnyday1111 zacalo to priblizne v rovnakom obdobi ako ma vase dieta. Trvalo to asi rok. Ale v lete sme sa to snazili zvratit. Napustali sme bazenik, najprv sme tam dali hracky, loptu a postupne sa aj oni do toho bazena dostali a tam sme to sa pokusali lamat hrami . Pomaly si zvykli na vodu. Uz maju 6 a 4 r. a aj teraz nie su nadseni z umyvania vlasov :D. Ale je to len obdobie 🙂.