Tvrdá voda - udržiavanie batérie

miruskaam
20. aug 2021

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako udržiavate svoje vodovodné batérie, umývadlá, sprchovacie kúty, vane, WC, umývačky riadov, práčky, ak bývate v oblastiach s tvrdou vodou. Budem vďačná za všetky rady 🙂

0silvia0
20. aug 2021

@miruskaam nainstalovali sme ku kotlu zmakcovac vody. Ak mas na mysli vonkajsie cistenie sanity, tak beznymi pripravkami.

veronice
20. aug 2021

https://www.ekoupratko.sk/produkty/
Ja uz len Euronu. Kupelna, kuchyna, taky gel na hrdzu a vodny kamen ebo rychlorozpustac vodneho kamena - hotove zazraky pre mna 🙏 bez drhnutia, bez zapachu 👍

nikpa
20. aug 2021

@miruskaam najlepší na čistenie vodného kameňa je Puli Rapid. My máme hrozne tvrdú vodu, keď jeden deň neprebehnem umývadlo v kuchyni alebo batérie tak to vyzerá akoby som neviem koľko neumyvala. S Puli Rapidom sa to aspoň chvíľu leskne 🤦 práčku sme mali dvakrát pokazenú od kameňa a to tam dávam tablety na kameň. Asi pred rokom už som sa na*srala, dala som ten PR do nádobky na prach, pustila na 40 stupňov na najkratší program a keď som otvorila práčku nikdy nebola taká čistá a lesklá. Muž síce skoro z kože vyskočil, že ktovie čo to urobí časom keďže to nie je určené do práčky ale zatiaľ nič a zvyknem to tak robiť asi každé 2 mesiace.

kkovacovak
20. aug 2021

@miruskaam no normálne pravidelne upratujem 🤷‍♀️ práčku raz za čas čistím kyselinou alebo octom, umývačka je na to prispôsobená, kohútiky a vaňu vždy utieram nech tam nie je voda aby sa nerobil kameň+klasické pravidelné upratovanie, wc umývam ako asi každý. Neviem čo špeciálne treba. Hygiena, upratovanie a kameň nie je