Strihanie do hola. Rast kvalitenejších vlasov?

annie13
5. mar 2011

Rodičia ako dieťa môjho brata ostrihali 2x do hola a ma husté skoro až kučeravé vlasy, mňa nedali a mám jemné. Môj ocino teraz robí na mňa nátlak aby som dala aj dcérku do hola že bude mať lepšie vlásky. Ja to však asi nedokážem predsa dievča do hola. Máte skúsenosti? Je to len povera? A kvalita vlasu je daná už génmi? Strihať malú či nestrihať?

julu1984
29. nov 2012

typ vlasov je danny od narodenia a hustota tiez.Ak ma clovek napr.5000 porov na hlave tak tym ze ostriha dieta do hola neziska to ,ze sa mu vytvori dalsich 100 porov.(to by bolo jednoduche nie? 🙂 ) pevnost vlasov sa da ovplyvnit stravou a vodou ktoru clovek prima.Tym ze sa dieta ostriha do hola ,je normalne ze mu vlasy spevneju.(to mate tak isto ako s chlapcom v puberte ked mu narastie knirek pod nosom a ledakde daka brada,ked sa zacne holit chlpy pevneju.) Vlasy nespevneju ako chlpy lebo su urcene ako pokryvka hlavy,mihalnice sluzia zase ako ochrana proti vniknutiu prachu do oci atd,,,) typ vlasov je danny uz od narodenia aj hustota.To prve ostrihanie dietata(po roku) je normalne ze mu spevneju vlasy pretoze su to jeho akkeby "druhe" ale to je vsetko.Cim viac sa budu vlasy strihat tym sa dosiahne hustota ale len OPTICKA pretoze su vlasy prevzdusnene a dopadaju inac na seba ako predtym ked boli zvyknute "spat na sebe" Napriklad keby dievcatko nestrihate 3 roky tak bude mat jemne vlasky ked vlas vypadne tak narastie novy(druhy vlas) a tym padom aj pevny.

zuzanockamt
29. nov 2012

je to hlupost, ked nechces, tak nestrihaj, kvalitu, hustotu vlasov to neovplyvni

nana
29. nov 2012

je to blbosť ..... ja by som dievčatko nikdy dobrovoľne nedala do hola..... a ani chlapca nie..... nášmu malému začali rásť vlasy až okolo 1,5 roka, dovtedy mal len také páperie a asi v 2,5 roku mal krásne brčky a všetci mi vraveli nech ho dáme dohola, aby mu zhustli, samozrejme som ich nepočúvala a prvé oficiálne strihanie, ak nerátam ofinku, mal asi niekedy okolo troch rokov. Vždy mal dlhšie vlasy a nejak samé mu začali hustnúť, teraz musíme chodiť ku kaderníčke skoro každý druhý mesiac, ani nie na strihanie na preriedenie. 🙂 Inak ja s mm máme obaja dosť husté vlasy, takže to určite zdedil po nás, keďže strihaním to 100% nebolo 🙂

janinka13
6. júl 2015

Téma pre mňa, včera sme boli na návšteve a pýtali sa mi, či som strihala už dcérku, bude mať 2 roky - vravím nie, len ofinku zastrihávam, aby neišla do očiek. Vraj treba, aj kaderníčky radili, budú vlásky hustejšie. Ale ja sa obávam, že stratíme tie krásne "lokne"m inak vlásky má jemné ako páperie. Takže nestrihať teda hej??