Strihanie nechtov 11-mesačnému dieťaťu

lllperko
18. jún 2022

Ahojte, ake finty ste používali/používate ked bábätku strihate nechty? Moja ma 11 mes. a je strasne “neposedna”, vkuse sa vrti a nemozem jej normalne ostrihať nechty. 🤦‍♀️ A používali ste niektorá tu taku ‘brusku’? Diik

babovka2321
18. jún 2022

@lllperko dam mu do jednej ruky nieco, co bezne nesmie a medzicasom ostriham nechty na tej druhej

evica17
18. jún 2022

@lllperko striham nožnicami. Nám pomohlo strihať v jedalneskej stoličke keď jedol. A teraz keď je o pár mesiacov starší za si ho usadim na kolená a ukazujem mu ako striham nechty,nožničky a tak.

zuzuliennka1
18. jún 2022

@lllperko nechty som vzdy strihala, ked syn spal 🙂

lenicka777
18. jún 2022

Keď bol syn menší strihala som keď spal teraz bude mať 2 roky v septembri a pekne si ho dám na kolená a kuká sa ako strrihame 🙂

petamich
18. jún 2022

u nas pustim telku (co bezne nepustame) alebo namiesto strihania pilnikujem 🙂 to ho bavi

malebiele
18. jún 2022

@lllperko ja striham pocas jedenia ked je zapnuty v stolicke, nikde neutecie 😁 kym papa striham nohy, potom pockam kym doje a striham ruky 🙂 robim to tak uz dlho, teraz ma rok a pol

srnka90
18. jún 2022

@lllperko Ja pilníkujem počas spánku. Na nôžkach používam aj nahrubo klieštiky a potom dopilníkujem. Všetko počas spánku.

linda117
26. jún 2022

Prvej dcerke som v tom veku strihala iba v spanku. Mladsiu si posadim na kolena, spievam jej, do jednej ruky jej dam hracku a zatial striham druhu. Alebo striham pocas kojenia

basul1k
26. jún 2022

@lllperko aj ja som cca do 2 rokov strihala keď spal. Teraz si už necha pekne ostrihať. Má za chvíľku 3 r. S nohami ho musím vyše prehovárať 😅