Štvormesačné bábätko je hysterické z uspávania

upam
17. máj 2014

Chcem sa poradit co robit so zhorsujucim s uspavanim babatka, doteraz velmi zle spavalo ale dalo sa uspat na rukach pripadne zaviazane s rucickami v perinke, teraz uz zacina plakat ked idem s nou smerom do spalne a potom hodinu hystericky plac ci na rukach, so spievanim, cicikanim, v postielke pri kolisani to je jedno plac a plac a krutenie sa. Uz nevladzem dalej uspavam ju takto denne mozno 20x po kazdom krmeni - je to niekolko hodin denne a mam uzvopred hrozu z dalsieho uspavania. Nekojim tak prosim uspavanie na prsniku prosim neradte, v satke ma kope, na fitlopte grcka. Spi strasne malo len co sa uspi uz sa budi na dalsie krmenie. Mam ist k neurologovi alebo co moze mat za problem?

veronikak55
18. jún 2014

nam na koliky a brusko pomohli kvapky Coliprev..maly mal problem sa popasovat s mlieckom.. pediatricka nam odporucila prave tieto kvapky kvoli enzynu laktaza ktore obsahuju a pomahaju popasovat sa drobcekom s mlieckom a curkom v nom..a musim si zaklopat.. ale kolika ako prisla.. tak aj odisla 🙂

emocia
18. jún 2014

@upam ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Ufff... to je riadna zaberačka... Je mi vás ľúto... Žiaľ, toto sa stáva u detičiek, ktoré nie sú dojčené... Prepáč mi otázku: nedojčíš, lebo...? Bolo by fajn to aspoň prebrať. Totiž, vždy sú možnosti ako vzkriesiť dojčenie... VŽDY. Viem, čo hovorím, mám dlhú a pestrú prax. Verím, že toto nevnímaš ako nátlak. No a z toho, čo píšeš, usudzujem, vnímam chyby, zrejme z únavy temnejšie nastavenie a aj nedobré postupy v "logistike" opatetery či života s bábätkom. Ono nemá možnosť byť prisaté na prsníku, takže ťa nemôže "konzumovať" dostatočne, ako by potrebovalo... Vieš, pri dojčení nejde iba o jedlo, dieťa má mocné pocity súnáležitosti, prijatia a bezpečia, ak môže byť prisaté. Ak to nezažíva, môžu nastať protesty, niečo, čo opisuješ ☹ Pravdpodobne používaš cumlík... neviem... ale aj to môže byť zavše veľmi ambivalentne sa správajúci predmet. Zdanlivo to má pomáhať dieťaťu, ktoré nie je na prsníku. Ale fakticky to môže dieťa dokonca nebadane iritovať. A keďže si s ňou najmä ty, tak dieťatko si akoby vyhodnotí, že si vinník za jej pocit dyskomfortu, a tak ťa trestá sťažnosťami (plač). Nemá iného komu by to adresovalo. Plač je sťažnosť a volanie o pomoc. Hovorí plačom: "Mama, pomôž mi, nie je mi takto dobre!" Je mi veľmi ľúto vás oboch... vnímam tvoju snahu o to, aby si jej pomohla – fitlopta, šatka... a iné uspávačky. Ale je možné, že si už taká unavená a zacyklená v tom, že ona tvoju únavu a zúfalstvo cíti... a tak ste v bludnom kruhu. Nešťastná mama potrebuje z toho von. Potrebuješ pomoc od niekoho, kto ťa zorientuje, dá fungujúce návody a nástroje na riešenie situácie. Potrebuješ podporu najmä v oblasti psychiky, aby si bola silnejšia, ale potrebuješ aj informácie ako na to. V BA je veľa poradkýň, každopádne som tiež poradkyňa aj pre život s bábätkom, tak ak uznáš za vhodné, môžeme sa pokúsiť urobiť váš život krajším a pokojnejším. 🙂 🙂 Dole na mojich weboch nájdeš tel. kotakt. nech sa páči, pozdravujem vás, Alena poradkyňa BA

upam
autor
19. jún 2014

@emocia kojenie sme vzdali s viacerych dovodov, za prve som mala od zaciatku malo mlieka, za druhe mala sa vc nemocnici naucila tak na flasku ze mi postupne odmietala prsnik tak som odsavala a davala jej ale ako skusali doktori co s nou je mi zakazali mlieko a skoro vsetky potraviny + stres + som nevladala vela odsavat a mlieko skoncilo uplne - viem uz dnes o cievke a pod ale to je ina tema. co ale je najdolezitejsie mala ma alergiu na mliecnu bielkovinu ma specialne mlieko a kebyze chcem kojit co uz po roznych trapeniach a skusaniac kdecoho ani nebudem skusat, musela by som mat prisnu dietu bezmliecnu co pri mnozstve mlieka co som mala v najlepsom case nema zmysel si pridavat trapenie radsej energiu investujem do casu s malou. uz prichadzame na rozne finty nejak to zvladneme. ona je placko od zaciatku jedina som v porodnici behala o 2 vnoci po chodbe a vozila ju aby zaspala. vyzaduje si stale pozornost a spat nechce asi ze nema cas lebo chce stale cosi obzerat, chytat objavovat. ale dakujem za reakciu a ochotu poradit 🙂

anaximenes
30. jún 2014

@upam Tento tvoj problem je takmer odrazom toho co mame aj my doma. Nasa mala nevie proste zaspat. vyskusali sme vsetko. skoro davat spat, neskor davat spat, vsetky mozne sposby uspavania atd. a nepriek tomu stale to iste dokola. moja materska je doposial len uspavanie babtka 🙂 tiez som uz napokraji so silami ale stale sme bohuzial na nic neprisli.. snad len dufam, ze sa to jedneho pekneho dna zlepsi.. 😒

kikuleenka
30. jún 2014

@upam necitala som celu diskusiu, my sme zazili cosi podobne a u nas sa potvrdila intolerancia laktozy. Mala proste koliky, nemohla pr bolest bruska spavat, tiez sme len nosili a nosili, aj tak zaspavala s placom. Bola kojena a na prsniku nezaspala nikdy. Po prechode na bezlaktozove UM zo dna na den zmena - zaspavala sama v postielke a hlavne spokojna, bez placu. Mozno zatazovy laktozovy test na gastroenterologii by nebol na skodu.

upam
autor
3. júl 2014

@anaximenes my sme prisli na to ze to co funguje par raz dokonale treba po chvili zmenit na iny sposob lebo ona spat nechce aj ked je unavena a casom nas prekukne. Doteraz byvala s nami pri telke az sa neunavila, teraz zas po jedeni ju kyvkam v spalni na kolenach, pred tyzdnom som behala o 10 vecer s kocikom po ulici... Hned ako sa zacne moc nervovat hoci aj so zavretymi ocami musim nieco zmenit a ako tak to funguje hoci sa mi cadto este par raz po niekolkych minutach spanku prebera. Ale ide to nejak 😉

upam
autor
3. júl 2014

@kikuleenka ano ma alergiu potvrdenu aj je uz dlhsie na specialnom mlieku a bez zmeny spravania, teraz to uz dokrori hadzu na to ze jej pojdu zuby 🙂

lauricita7
31. aug 2014

na koliku jednoznacne kvapky Coliprev

slecnamarplova
2. sep 2014

@upam aj my mame presne take spanie ako vy. Nie je normalne? Ono to vie byt aj inak? 😀 😀

lucyn77
18. júl 2016

@upam Ja mám presne ten istý problem, čo ste riešili. Moja malá sa nakojí okolo pol osmej večer, brhlí si oči, žmolí a evidentne je unavená, ale po nakojení akoby obživne a nie a nie spať. Mrkonce a takto s no u bojujeme až do desiatej, kedy potom od unavy naozaj odkvecne. Používala som prsník na uspávanie, ale ani ten už moc nefunguje, len dudle a nespí... čo vám nakoneic pomohlo? Ak si to ešte pamatáte. Dcérka má teraz 5,5 mesiaca a spí veľmi málo. Cey den nei je problém, spí mi 2x denne po hodine bud v kolíske alebo v kočári, ale v noci je to úplný des

upam
autor
2. aug 2016

@lucyn77 pomohlo ze z toho vyrastla ... casom som prisla na to ze uspavat nasilu nema vyznam.. nechavala som ju hore az kym som nevidela ze odpadava... doteraz je zly spac spi malo casto sa budi ale veko. sa to zlepsuje... niektore hlavne zivsie deti nepotrebuju spat tak ako pisu tabulky ;) pevne nervy

bavi22
17. apr 2021

@upam prosim vas, ako to uspavanie nakoniec dopadlo? My mame tiez ten problem, dcerka 5 mesiacov