Štvormesačné bábätko na návštevách plače

18. júl 2021

Nase 4 mesacne dievcatko do teraz bolo usmiate aj ked sa jej prihovarali cudzi ludia. No posledne dni sa boji ludi na ktorych si nepamata. Napr. staci, ze cez tyzden nevidi svojich starkych prideme k nim na navstevu, prihovori sa jej jej starka, a hned place. Posledne navstevy u jej starkych preplakala. Iba ked som ju vzala na ruky a sla dalej od jej starkych prestala plakat. Co sa s tym da robit? Castejsie uz na navstevu chodit nemozeme. A aj ked sa dcerka na chvilu ukludni zase sa jej prihovori jej starka a zase plac. Ako nahle ideme z navstevy prec zase to je nase usmiate dievcatko.

autor
18. júl 2021

A este otazka dali by ste svoje placuce dietatko na ruky tej osobe ktorej sa boji, a place, ked sa jej prihovori?

sssilvuska
18. júl 2021

aj nasa plakala dost dlho na navstevach.. na ruky som dala ale ked sa rozrevala tak som ju brala ku sebe a ukludnila sa... no vacsinou prerevala celu navstevu ... :/ ..asi od roka a mozno trosku skor ( nepamatam presne) je vsetko v pohode.. nechodili sme na navstevy casto, iba ku mojim rodicom a aj to menej kvoli opatreniam ..najviac nam pomohlo castejsie volanie s videom a tak si babku oblubila...odrazu ked sa stretli nebala sa jej vobec ale pamatala si ju z videa.. dedka sa bala dlhsie ale uz su velki kamosi 🙂 .. vsetko bude dobre, treba len cas 🙂

mabenn
18. júl 2021

je to obdobie, prejde to a nie nedala by som placuce dieta do ruk niekomu koho sa boji

nevenka
18. júl 2021

My sme toto tiez mali s druhym dietatom. Syna sme mohli dat z ruk do ruk hocikomu, stale je pohodak. Dcerka, tak ta plakala skoro do 2 rokov. Na zeny si zvykla skor, na chlapov neskor. Teraz je uz velka a starkych by nedala za nic. Bude mat 6 rokov a je velmi spolocenska, uplny opak, nez aka bola ako babatko. Odporucam len mojkat, urcite nedavat nasilu, ked place. Tym sa to len zhorsi.
Mne to bolo treba, pretoze pri synovi som mala pocit, ze u vsetkych mu je dobre a mna ako keby ani nepotreboval 🙃, tak som si pri dcerke mohla uzit to, ze bola vecne nalepena na mne. Teraz mame tretie babatko a to je taky stred, nieco medzi. To obdobie prejde, si myslim.

dollyzv
18. júl 2021

Náš malý sa stále rozplače pri mojej starkej,žiaľ chodíme malo,tak si asi veľmi nepamätá tvár..chvíľu je v pohode aj na rukách ale potom sa rozplače tak ho beriem ja,alebo tato..(má 8mesiacov)..ale pri mojej druhej starkej sa tak nerozplakal 🤔🤔 a tu videl len asi 3x 😁 s mojimi rodičmi je v pohode,zasmeje sa pri nich,ale tiež keď ich dlhšie nevidí tak je taký vseliaky..po nejakej pol hodinke to je už ok..chlapovu mamu videl len raz,aj to keď mal asi dva mesiace(žije v zahraničí,na Slovensku bola naposledy cez Vianoce,toto leto plánuje dôjsť,ak sa podarí,tak sa trochu obávam reakcie malého)ale raz sme boli pozrieť chlapovho kamaráta na chvíľu,a malý len čo ho zbadal sa naňho začal usmievať a skerit..to sa nestalo pri nikom inom 🤷😂a keby silno plakal,nedala by som na ruky osoby ktorej sa boji..veď si to predstav na sebe,že by ťa napr.objimal nejaký chlap ktorý ti je nesympatický,bála by si sa ho a niekto by ťa nútil nech v tom objatí zostanes aj keď ti to je nepríjemné .

maccmacc
18. júl 2021

Urcite nedávaj dieťa keď sa boji... V tebe ma dôveru, ochrancu, tebe dôveruje... Zvykne si ked bude vidieť, že ty s nimi normlane komunikujes.. Sú to len obdobia...
Naša malá sa bála ľudí... K babke, dedkovi a krstnej isla... Nikto viac... Ani k vlastnému otcovi nechcela ísť a ani ku krstnému... Momentálne krstného miluje a krstnej zase dala košom lebo krstna tak temperamentne prejavuje lásku 😁... Nenutili sme ju ale ani nerobili drámu, že niekomu nechce na ruky... A vieš čo? Teraz ide k hoc komu 😁mala 1.5r nedávno a ide na ruky každému kto ju zavolá 😁

andreatytler
19. júl 2021

Ja by som nedala ak dieta zacne plakat este skor ak si ho zoberu na ruky. Ked bol nas syn v tom veku, a niekto iny ho mal na rukach a on zacal plakat, nebrala som ho hned k sebe. Ak ta osoba chcela a mala snahu ho ukludnit, tak som im tu sancu dala. Az ked sa im to nedarilo prilis dlho, tak som ho zobrala.

autor
19. júl 2021

Lebo ja stale premyslam, ci je normalne tak trapit take male babatko. Proste starka malej vidi, ze len malej nieco povie, a mala rev. A cele 3 hodiny. Ja som uz nevedela co robit. Ukludnila som dcerku, a vkuse len na nu hovorila, a mala uz bola zufala. Potom mi povedala starka malej, nech jej ju dam na ruky. S tym som nesuhlasila, vysvetlila som jej, ze mala place. Tak vkuse na nu hovorila a mala plakala a plakala. Potom si uz mala zacala ocka suchat, chcela spinkat. A jej starka len rozpravala na nu, a mala uz nervozna ze chce spat. Potom som uz malu dala uplne bokom od jej starkej, tak pochopila, ze ma dat malej pokoj. Mala sa konecne ukludnila. Ale toto ak mame trpiet kazdu navstevu 😕, ja v koncoch ze mala place 3 hodiny, co doma ani za tyzden dokopy tolko neplace, mala zufala. Preto rozmyslam ako ulahcit dcerke aby sa nebala starkej, a neplakala.

jaskolka
19. júl 2021

Úprimne? 3 hodiny by som na návšteve s revucim dieťaťom nebola ani omylom. Je to obdobie, to prejde ale nevidím momentálne význam toho mučiť seba, okolie a najmä drobca. Keby ze píšeš, že plače pár minút na začiatku, a potom pohoda, alebo že trochu neisto sleduje okolie, ale takto... Určite by som ani plačuceho syna (môjho) nedávala osobe pri ktorej plače, to by dostal rovno amok,keby vystraseny reve, vidí mňa že ho nechcem "zachrániť" a just ho dám tam, kde sa on boji. Dieťa to nevie pochopiť, ono vníma, že ho nechceš zachrániť, hoci tam si. Sú rôzne deti, spoločenské aj menej spoločenske.Mozno nech starká príde k vám, predsa je to známe prostredie doma, a tam ma dieťa väčšiu istotu, ako na návšteve v úplne cudzom prostredí a s cudzou osobou.keď podrastie bude to lepšie, ale teraz by som to nesilila

fiafia
19. júl 2021

Bože je to malé dieťa. Načo bolo dobré toto niekoľkohodinové "týranie" starká by to mala pochopiť, je to predsa malé bábätko. Nebudem ho vystavovať takýmto stresovým situáciám a nech sa hnevá na mňa kto chce. Treba to dávkovať postupne a skúšať
Raz to prejde

autor
19. júl 2021

@fiafia Nuz starka malej je moja svokra, a pochopit sama to nesla. A manzel ten sa nevie vzit do babatka. A pre dobro doma som mlcala, a cakala kym svokre dojde, ze nech uz nevravi na malu, no nedoslo jej, musela som jej dat malu uplne bokom, az potom jej doslo. A cakala som, kym konecne manzel povie, ze ideme domov. Nechcela som byt neslusna, ze zavelim, podme domov. Cestou domov som vravela manzelovi, ze to bolo priserne, ze som uplne znicena, ze tolko mala este nikdy neplakala. Uznal, ze mam pravdu. Mala hned cestou domov zaspala, a bola spokojna. Len ja ked si predstavim, ze zase tam o par dni pojdeme, a mala bude plakat 3 hodiny je mi tazko. Budem sa snazit manzela prehovorit, ze hodina staci.

althejka
19. júl 2021

Babatka neriesia ze toto je babka a toto dedo teta... proste to nie je mama v tej chvili a basta. Nevedia si ani v hlave vysvetlit ze mama je iba o kuwok dalej oni riesia pritomnost. A v tomto veku je mama totalna kotva. Od troch mesiacov mojho krpca nemohla chytit ani moja mamina. Tak bol proste pri mne a v pohode. Nevadilo mu tak ked sa mu prihovarali a citil sa dobre. Ide skor o to ci ma clovek pri sebe ludi , co to neriesia alebo tych co maju kecy ako moja svokra ktora to nemohla prezit a kvilila z kuchne " ako keby som nemala ani vnucatkooooo" . To bolo pre mna taly stres ze som navstevy kvoli nej skratila a ona sa neukludnila.

fiafia
19. júl 2021

Tak muž musí teraz pozerať na bábätko a jeho potreby a nie nároky jeho mamy. Tu vravíme o pár mesačnom bábätku nepoviem keby to bolo dieťatko čo má vyše roka aspoň ale takto je to trápenie zbytočne. Ja som vždy povedala keď som to povazovala za potrebné. Dieťa je prvoradé a nie niekoho ofuky