Sused pod nami fajčí - ako to riešiť?

10. mar 2020

Zdravím. Žijeme v paneláku a už dlhšiu dobu neviem ako riešiť to, že sused, ktorý býva pod nami fajci. Majú deti, tak jasné, že nechce fajčiť u seba v byte, no za to ja vždy keď chcem vyvetrať, tak mám zo svojho bytu krčmu. Ak nestihnem dobehnut k balkonu, ked som napriklad v kuchyni, tak je ten smrad v byte este minimalne dalsich 10 minut. Konecne je von teplo, tak som sa rozhodla, ze maleho budem davat cez den spat na balkon. Slniecko tam svieti dlhsie ako do obeda a na vzduchu mu je najlepsie. No kedze sused je nezamestnany,kazdych 20 minut si ide zapalit. :( Uz som z toho zufala. Dusim sa ja, kedze som alergik. Moj pokus dat maleho cez den na balkon vydrzal presne tych 20 minut. :(
Susedia nie su zli, no nemame s nimi ziaden vztah. Nerada by som robila nejake rozbroje. Predsa len je to ich byt a ich balkon. Mozu si robit co chcu.
Viete mi vsak poradit, ako to vyriesit? Myslela som, ze by som dala susedovi cislo, aby mi prezvonil pred tym ako si zapali, alebo mu tam kupim elektricky zvoncek, nech mi zazvoni a ja stihnem zobrat maleho. Ako by ste to riesili vy? Nie som velmi extrovertny a uz duplom nie konfliktny typ.
Dakujem za kazdu radu 🙏🏻

heidi4
11. mar 2020

@lenuliatko84 reakcia hodna fajciara - smradocha s priiiilis nizkym iq 🙂 🙂 🙂

ibrunova
11. mar 2020

Pozri VZN mesta alebo obce, či sa to tam nespomína.

lenuliatko84
11. mar 2020

@heidi4 nie som fajčiar, ale bola som .len treba pochopit aj druhu stranu.a pardon nizke iq teda naozaj nemam

janette321
12. mar 2020

Odlozte si na balkon okakane plienky . Alebo nieco podobne aromaticke . Mozno zacnu chodit fajcit pred ten barak ... 😄

ukulela
15. mar 2020

@lenuliatko84 mozno nemas nizke iq, ale eq teda vysoke ozaj nemas. fajcenie je zdraviu skodlive nie len pre fajciara, ale aj pre jeho kolie. to, ze obtazuje ludi okolo neprijemnym smradom je, uz len nieco navyse. mame v rodine astmatikov, alergikov takyto netolerabtny sused by im teda sposoboval fest problem. ... nemam liezt na balkon? a kde mam susit radlo? ako mam vetrat? diky za radu. fajcenie je z mojho pohladu horsi zlozvyk ako chlast. a je zle, ze to spolocnost tak toleruje.

pracujucazienka
15. mar 2020

Nám susedia tiež fajčia a neriešim keďže mame malého ktorý nonstop vymýšľa tak oni zase musia trpieť jeho výkriky,dupanie a v noci plač..vieš áno je to smrad a to som fajčila ale každý musí niečo prežiť aby sme mohli bývať v jednom paneláku bez toho aby sme sa stále hádali..to je ako keby teba sused žiadal aby maly neplakal,nebehal po byte ..keby mne susedia pred malým že mám chodiť fajčiť niekde mimo paneláku dívala by som sa na nich ako na idotov..ja som si kúpila byt z balkónom aby som si ráno mohla vypiť kávu a zapáliť si tam..naša suseda keď vari tak je smrad na celé sídlisko čo jej mám povedať aby si kúpila plynovú bombu a išla variť inde?Aby nezačali fajčiť v byte to je potom iný smrad a to už tak ľahko nevyvetras..

majoranka24
15. mar 2020

Mam presne tento isty problem. Chodia fajcit na balkony, oni si za sebou zatvoria dvere a ja nemozem mat otvorenu ani vetracku. Fajcia presne tam, kde mam spalnu. V lete je to kazdu chvilu.☹ Vzdy, ked zacitim smrad, musim utekat zatvorit okno. Mozes skusit za nim zajst, ale bojim sa, ze to nepomoze. V tomto su fajciari dost arogantni. Aj mne priserne prekaza, ked idu predo mnou po chodniku a fajcia. Oni nechavaju dym za sebou a my ostatni ho musime bohuzial dychat.☹ Alebo v lete pri mori na plazi... Som astmatik, idem k moru kvoli vzduchu a tam kazdu chvilu cigaretovy dym. Pre nas nefajciarov je to hrozne.

magnetk
23. aug 2021

nepomôže nič. Fajčiari závisláci sú najhorší susedia. Peklom sme si prešli. 6 rokov nás takýto dusili 24 hodín. Nakoniec sme sa odsťahovali.

bosorkabb
25. apr 2023

@adkajur aj si skúšala ako taký zákon funguje v praxi?
Nepotesim ťa nefunguje o dĺžke súdneho konania sa ani baviť neoplatí.
Takže zákon je pekne napísaný a to je všetko.