Suseda kričí a nadáva 3-ročnej dcére, čo mám robiť ?

klaudiakaja
28. jan 2020

Ahojte maminky..ani netuším prečo sem píšem ale potrebujem radu ako sa zachovať v tejto situácii..bývame v bytovke kde máme "kartónové" steny takže všetko počuť 🙉
A máme susedu ktorá má dve detičky skoro 3 ročnú a malé novorodeniatko a už dlhšie sledujeme ako sa suseda správa a poviem vám pravdu trhá mi srdce za každým keď to počujem, mám podobné detičky v ich veku....
Staršej nadáva do prijebaných píč a kadejakých nadávok, stále len kričí priam až vrieska po nej, keď bola tehotná ešte odchádzala v noci preč za chlapmi a malú nechávala doma samú hocikedy sa zobudila a plakala aj 2h vkuse, domov si ich nosila...ako horor, mne zakaždým naozaj trhá srdce keď počujem maminka nechaj ma nechaj ma alebo ju hocikedy zavrie do kúpeľne a malá plače..
Čo mám robiť, poraďte mi.... či upozorniť ju, alebo sociálku zavolať..naozaj som zúfalá, i keď je pravda že dievča pochádza zo slabšej rodiny a takto sa správali aj ku nej ale aj tak nemá na toto právo...

miskaska
28. jan 2020

Určite by som kontaktovala sociálku.

emma_932
28. jan 2020

policia, socialka. cim skor tym lepsie

petkaaa
28. jan 2020

Nečakaj, okamžite volaj sociálku

babababka
28. jan 2020

Ja by som ten plač,nadávky apod. nahrala a šla na sociálku.

clarke
28. jan 2020

Skus sa s ňou porozprávať lebo ako fakt to není normalne a keď nepomôže sociálku chod a rieš to

cormeum
28. jan 2020

@babababka Áno veľmi dobrý nápad, bez dôkazov len ťažko niečo dokáže. Moje ľúbavé malé 😢 je to týranie...

asfodelka
28. jan 2020

@klaudiakaja ja len tak na okraj - ak ju chces kamkolvek udat tak sa predtym s nou nerozpravaj. Pomsti sa Ti... vie kde byvas😉

petra2342019
28. jan 2020

Nahraj si to, nech máš nejaký dôkaz a chod na sociálku, takto by deti nemali trpieť. Chudata malé 😥 nechápem také matky, druhá by dala aj život keby mohla mať zdravé a krásne detičky 😥.

matkav21
28. jan 2020

urcite to nahlasit na oddelenie kurately na urade prace a socialnych veci lebo s takou matkou ich nic dobre necaka...a keby sa ram nejak situacia vyhrocuje, tak zavolat policiu...vsak aj nechat tam male dieta niekolko hodin same je zanedbavanie

martinals
28. jan 2020

Tiež by som kontaktovala socialku a určite nahrať nech máte nejaký dôkaz. A ak necháva deti aj v noci samé, dala by som si námahu a išla aj v noci zaklopať to dievčatko sa určite prizná, že je doma samo a keď to náhraš, bude to ďalšie plus. Deti by nemali trpieť.

eriksonka1234
28. jan 2020

@klaudiakaja žije sama deťmi? Ja by som sa s ňou skúsila slušne porozprávať

karolinakr
28. jan 2020

Určite zasiahni a anonymne nahlás všade, kde móžeš.Deti su malé, nemóžu sa brániť a tí, kt.o tom vedia, nech si nezatváraju oči.Ked di vodi chlapov do postele, aby nakoniec aj dcera nemusela potom s nimi spavať
Čítala som o znásilňovaných deťoch a nikto nič nevidel, nikto nič nepočul a bolo to strašné. Vtedy som sa zaprisahala, že sk budem počuť o akomkolvek týraní, zasiahnem...!!!!

cormeum
28. jan 2020

@klaudiakaja Chcem ťa upozorniť na dôležitú vec...ak tej žene povieš, čo počuješ a vidíš, začne to robiť viac skryto...teda bude si dávať väčší pozor aby si buď nič nepočula, čo robí deťom alebo si nájde spôsob, aby si nevedela na ňu ukázať dôkazy...žiadne dohováranie...ak chceš pomôcť dieťaťu nahrávaj ju napr.pár dní a potom konaj...

tannja
28. jan 2020

Bez upozornenia zavolat na nu socialku

pribinak
28. jan 2020

https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

Hore je uvedené číslo, volas úplne anonymne

limetka69
28. jan 2020

užm ked bola sama doma a plakala si mala volat policajtov, nech to vidia rovno oni, ze sa tam treba vlamat, samozrejme sa s nou nebav o tom, lebo bude vediet kto ju udal, ak mas mozznost nahrat ten plac, tak nahraj, alebo jej nadavky, ale aj bez toho by som ju udala, alebo volala policajtov pri kazdom cirkuse co robi

gabrielaaaa
28. jan 2020

Sociálku taká sviňa si nezaslúži byť matkou 😭😭😭😭chudiatko maličké čo to urobí z jej psychikou 😭nech sú radšej v decaku ako tam budú sa tam mať lepšie 😭časom si ich možno aj niekto adoptuje chudiatka deti 😒

gabrielaaaa
28. jan 2020

@babababka tak tak

klaudiakaja
autor
28. jan 2020

Tiež si myslím maminky že upozorňovať ju bude skôr zlé, bude to robiť menej okato.. keď si len predstavím čo robí malej a nedajbože novorodeniatku tak mi behá mráz po chrbte a ostáva mi zle..no mám ešte jednu možnosť, jej starká jej veľmi pomáha každý deň je u nej ešte s ňou sa porozprávať, no ktovie či aj ona nie je taká...
Na sociálke ju už myslím poznajú, keďže otec jej druhého dieťaťa sa s ňou musel rozísť lebo bila jeho dve deti, tie mali modriny po tele a mal ďalej podnet od kurátorky ak od nej neodíde tak mu ich zoberú..
A ja hlupáňa s priateľom sme ju donedávna ľutovali darovali kopec vecí po dcérke, postieľku dali...len pred pár dňami priateľa zastavil sused či počujeme čo stvára doma s deťmi a ony ju počujú viac ako my majú izbu vedľa seba cez nás je kuchyňa...

Naozaj netuším čo robiť, nahrávať si ju môžem ale či to bude tak rozumieť ako počujeme my... Len dúfam že nebude raz taká hlúpa a nechá aj to druhé dieťatko samé to už volám všetkých svätých

klaudiakaja
autor
28. jan 2020

A ďalej, čo sa bude diať ak dám podnet na sociálku?

pribinak
28. jan 2020

@klaudiakaja ak zavolás na linku a popises slovne čo sa tam deje, oni musia takýto podnet prešetriť do 48 hod
Prídu k nej domov, skontrolujú deti, podmienky v akých deti žujú, či nemajú zranenia. Je dosť možné, že ju zaradia do nejakého programu a budú ju sledovať.
Niekedy sa kontaktuje pediater, či MS.

jankapepe
28. jan 2020

@klaudiakaja akosi nikdy nepochopím že niekto vidí ako je ublizovane dieťaťu dokonca opakovane dlhodobo.....malé dieťa ostáva v noci samé........
A dotyčný si láme hlavu nad tým čo robiť?

Ok prvú noc ako si pozorovala že dieťa je samé a plače chápem s časti rozpaky.....pri druhom raze si mala konať ihneď!! Volať políciu.
No neviem....ja by som si do smrti vyčítala ak by som vedela že dieťa je v nebezpečenstve a ja by som spravila NIČ.

Takže ak si si istá že zo čo hovoríš je pravda a nie je to len tvoj dojem, kontaktuj sociálku a pri prvom incidente kde je dieťa v nebezpečenstve políciu.

janne318
28. jan 2020

S tým zvukovým záznamom to nebude také jednoduché. Pokiaľ viem, ak nemáš súhlas dotknutej osoby, nemôže byť takýto dôkaz použitý pred súdom v civilnom konaní. A o umiestnení dieťaťa do ústavnej starostlivosti rozhoduje súd v civilnom konaní. To nefunguje tak, že dojde pani zo sociálky, vezme deti za ruku a odvedie ich preč. Väčšiu váhu by myslím si mali výpovede susedov, pripadne ak by ste viacerí susedia podali spoločný podnet. Ale nakoľko nie som právnička, je to len môj názor vychádzajúci zo životných skúseností.

asfodelka
28. jan 2020
dasa113113
28. jan 2020

Treba nech ju nejaky chlap poriadne pritlaci ze ked sa nezmeni v chovaní dostane poriadne po papuli ale riadny vyprask nech dostane spina hnusna, nech sa ovlada na taketo zvery jedine toto pomoze, netreba sa jej báť, ked ona sa neboji nech sa uvedomí.

8mi8
29. jan 2020

Môžem ti povedať že sme malý v bytovke podobný prípad tam boli dvojičky chlapci 4 ročný na sociálku som chodila pravidelne nepomohlo to a tak som chodila asi 2 noci po sebe za ich dvere a nahrávala ako deti plaču a matka s otcom vrieskaju po nich ako blázni... Keby si ju upozornila bolo by to iba horšie

8mi8
29. jan 2020

A ešte neposkytla som to ako dôkaz na súd iba ako dôkaz sociálnej pracovníčke neskôr som poprosila všetkých susedov aby potvrdili moju výpoveď a nakoniec im deti odobrali a sú u babky

lintu
29. jan 2020

Otcovia tých detí by nevedeli nejako pomôcť, či aj to sú podobné prípady?

viera
29. jan 2020

@klaudiakaja
Prepac ale ....Ako vies ze odchadzala v noci prec za chlapmi?Ty si ju sledovala,ze to vies presne potvrdit?...Ako vies ze mala tam bola sama??...Co ked tam bola ta starka?A ona plakala iba za mamou?...A ked mas podobne deticky v ich veku a ako uvadzas preco ked napr.ju pocujes vrieskat tam nezaklopes a neopytas sa ci potrebuje pomoct?Lebo ju pocut az o dva bloky dalej..???...Alebo jej pomozu policajti?...Alebo navrhnes aby sa niekedy jej dcera zahrala s tvojimi detmi u Vas doma a tam si uz mozes pretuknut ci ma nejake zranenia a pdobne,ci je to tak ako sa deje...To fakt?Lutujes ze si jej pomohla?....Ak uz bola taka situacia ze tlkla deti partnera(to tiez nechapem odkial mas)...Tak musia o nej vediet aj na SOCIALKE a MUSI byt nejaky zaznam....potom nechapem preco z organov nik nezakrocil ked je to tak ako uvadzas...A ty nemozes nahravat pokial ti ona neda suhlas...