Syn je nočná sova

divokykonik
18. máj 2023

Ahojte! Je tu niekto, koho dieťa chodí spať po 22. hodine? Už od bábätka chodil spať neskoro, skúšala som mu meniť režim, bez úspechu. Má rok a 7 mesiacov a už to tak vyzerá, že postupne aj denný spánok úplne vynechá. Každý sa na mňa pozerá ako na najhoršiu matku, keď mi krpec nechodí spať o ôsmej. Bohužiaľ som bola nočná sova aj ja, aj muž, obaja sme nevedeli zaspať skôr ako o tej desiatej večer. Fakt je to tak pohoršujúce? 😁

andrejs97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuzula
18. máj 2023

Hlásim sa včera mi ešte o 23:20 spieval čerešničky, v júli bude mať 2 roky... A teraz zaspal 10 min dozadu... Nuž čo no... Ale ráno spime do 8:30-9:00 😁

deedol
18. máj 2023

@andrejs97 skopirovala som autorkinu otazku do chatgpt. to iste si urobil aj ty a odpoved si potom skratil, ale preco si nenapisal, ze autorke vlastne neodpovedas ty, ale AI? pripada mi to trocha neeticke.

tu je cela AI odpoved:

Ahojte! Chápem, že situácia so spaním vášho dieťaťa môže byť náročná. Je dôležité si uvedomiť, že každé dieťa je iné a má individuálne potreby, čo sa týka spánku. Niektoré deti majú prirodzenú tendenciu chodiť spať neskôr a je náročné zmeniť ich biorytmus.

Vek jednoho roka a 7 mesiacov je tiež obdobie, keď sa niektoré deti postupne prestávajú potrebovať denný spánok. Je možné, že vášmu dieťaťu postačuje menej spánku alebo sa mu mení rytmus spánku. Je to normálny vývoj a nie je to dôvod na obavy.

V spoločnosti sa často formujú rôzne očakávania a predsudky ohľadom spánku detí. Je dôležité, aby ste si uvedomili, že ste rodičia, ktorí sa snažia robiť to najlepšie pre svoje dieťa. Nemali by ste sa cítiť pohoršujúco kvôli tomu, že váš malý skvelý človek chodí spať neskôr. Každá rodina má svoj vlastný režim a potreby.

Ak sa však cítite neistí alebo chcete skúsiť niektoré stratégie na posunutie spánkového režimu vášho dieťaťa, môžem vám ponúknuť niekoľko tipov:

Udržujte pravidelný rituál pred spaním: Vytvorte si rutinu, ktorá signalizuje vášmu dieťaťu, že je čas na spanie. Môžete sa venovať činnostiam, ako je čítanie kníh, kúpanie alebo poslúchanie upokojujúcej hudby.

Vytvorte pokojné prostredie: Zabezpečte, aby spálňa vášho dieťaťa bolo tiché a tmavé. Prípadne môžete vyskúšať použiť nočné svetlo alebo plyšovú hračku na upokojenie.

Skráťte čas na obrazovke pred spaním: Modré svetlo emitované obrazovkami môže ovplyvňovať spánkové vzorce. Skúste obmedziť používanie televízie, telefónov alebo tabletov pred spaním.

Experimentujte s časom spania: Ak chcete posunúť spánkový režim, môžete postupne skracovať čas, kedy váš malý skvelý človek ide spať. Skúste to postupne posúvať o 15 minút a sledujte, ako sa to prejavuje na jeho spánkovom vzore.

Je dôležité byť trpezlivý, pretože zmeny môžu vyžadovať čas a prispôsobenie sa. Ak máte stále obavy o spánok vášho dieťaťa, odporúčam sa poradiť s pediatrom alebo detským odborníkom. Sú najlepším zdrojom informácií a môžu vám poskytnúť odborné rady a podporu v tejto oblasti.

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu a že sa vám podarí nájsť spánkový režim, ktorý bude vyhovovať vám i vášmu dieťaťu. Nezabudnite, že ste skvelí rodičia, ktorí sa snažia robiť to najlepšie pre svoje dieťa.

hradnapani
18. máj 2023

ano, obe deti v tomto nizkom veku zaspavali okolo 22-23 hod. Bol to pre mna sok, netusila som, ze babatka takto ponocuju 😀 ale potom som si na to zvykla a zobrala na vedomie a uz mi to nepripadalo ako problem. Ale doteraz (skolkar, skolak) zaspavaju neskor nez bola moja vysnena predstava :D

petamich
18. máj 2023

@deedol tiez som ho nahlasila uz adminom, ani som nemusela kopirovat a bolo mi to jasne 🙂
sa musi niekto dobre nudit, ked si zalozi profil na zenskom fore a chce sa mu kopirovat otazky a sem vkladat odpovede 😵‍💫

deedol
18. máj 2023

@petamich aj mne to bolo jasne, len som chcela "dokaz" :D (co len svedci o tom, ze sa mi nechce pracovat a radsej sa hram na detektivku :D)

petamich
18. máj 2023

@deedol 😂😂 presne viem o com hovoris, uz som vsetky socialne siete prelustrovala (aj 3x) len, aby som nemusela laptop otvorit a hram sa hru - o 21:00, o 22:00...no a idem asi spat 😆

zuzuliennka1
18. máj 2023

@divokykonik vobec nie 🙂 v tomto veku vela deti chodi takto spavat 🙂 on sa ten spanok bude este veeeelmi menit, mne syn zacal spavat v takom tom ze “normalnom case” (teda niekedy medzi 20:00/21:00) az 4rocny😁
vobec nic si z toho nerob, pokial to vyhovuje vam ako rodine, nikoho do toho nic, kedy ti chodi dieta spat

zuzuzula
18. máj 2023

@deedol pracovat fúú teraz o 11 tej? 🙉... Ináč baby mne to vôbec nedoplo ze to mohol skopčiť z nejakej AI... Asi som 100 rokov za opicami 😦

deedol
18. máj 2023

@zuzuzula nechci vediet, kedy v poslednom case koncim 🙂 nuz, bola som chora a dobehol ma deadline 🙂

majlo1234
18. máj 2023

@divokykonik aj moj pred chvilou zaspal. A zaspava takto bezne. Pokial ho z nejakeho dovodu budim rano skoro, a teda ide trochu skor spat, hned ten dalsi den si to upravi na 22:00 az polnoc. Avsak denny spanok ma stale kvalitny, panboh zaplat a rano vstava vacsinou najskor o osmej

zuzuzula
18. máj 2023

@deedol tak sa drz nech to máš čím skôr z krku 💪

stannkal
19. máj 2023

@divokykonik dôležité je ci sa dieťa dobre vyspí. Aj moja dcéra takto spavala kým mala ešte denný spánok. Keď ho zrušila tak sama od seba začala zaspávať okolo ôsmej. Určite je lepšie riadiť sa potrebami dieťaťa než okolím 🙂

nataly420
19. máj 2023

Moja detská nočná mora 8 hodín a ísť spat bola smrt :D hodiny a hodiny som sa prehadzovala v posteli doteraz nerada zaspavam… v Taliansku je úplne Normálne že decka sú aj o 11 vonku s rodičmi