Syn prešiel na umelé mlieko. Ako si zastavím laktáciu?

zdenkakelemanova
1. jún 2020

Cavte baby chcem sa spýtať malý mi prešiel na umelé mliečko co mam robiť aby som prišla o to moje

lifeinbalance
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
1. jún 2020

@lifeinbalance neviem kde beries tolko drzosti na tak osobnu otazku.

kittykat22
1. jún 2020

@zdenkakelemanova zalezi kolko si kojila. Ak malo, tak laktacia by sa postupne mala zasatvit sama. Ak vela, potrebujes lieky na zastavenie laktacie. Tie lieky su asi najbezpecnejsie - nebudes mat zapal, bolesti a pomerne rychlo to prejde.

klarissa25
1. jún 2020

@lifeinbalance to je snad jej vec nie? Ja som prestala kojiť po mesiaci a bolo to to najlepšie rozhodnutie....

marikaan
1. jún 2020

@zdenkakelemanova gynekológ mi predpísali lieky

zdenkakelemanova
autor
1. jún 2020

@lifeinbalance neviem ani aký komentar tam bol a ani ma nezaujíma ale podotýkam že mlieko by som nemenila 3 mesiace vkuse malý pil ale keďže som vážne chorá tak som musela malého odstaviť

zdenkakelemanova
autor
1. jún 2020

@kittykat22 kojila som 3 mesiace zatiaľ si len odcvrkavam lebo mam strašne plne

vevinaaa
1. jún 2020

@zdenkakelemanova je to každého vec, nik ťa nemôže súdiť keďže nepozná tvoje dôvody. Aj keď je MM tá najlepšia výživa, treba tu radiť načo sa pýtaš. Z prírodnejších vecí, obviazať prsia šálom, šatkou alebo plienkou, či obväzom, na tesno, a mlieko sa postupne prestane tvoriť. Samozrejme neni to zo dňa na deň, ale potrva pár dní. Najlepšie je ak začneš odsávať alebo bábo ešte vycucá zvyšok a predľžovať intervali odsatia mlieka. Ak si bola zvyknuta kojiť kazdé 3 h. Tak treba interval predľžovať na 6 h. Potom už 9h. Až to bude raz za deň, raz za 2 dni, atď. A nakoniec po tyždni alebo neskôr sa mlieko vytratí. Dôležité je aby sa prsia nezapálili. Viem že aj ak máš lieky treba mať stále prsia obviazané, radil mi to môj gyn. No a móžeš piť šalviový čaj aj 3x denne je nechutný ale pomáha na stratu vraj.ak prestaneš razom kojiť napriek liekom môžeš dostať zápal. Ak ti zvyšne mlieko v prsiach nevadí a nespôsobuje problémy, tak môžeš fungovať normálne bez zásahou. Veľa žien tak po dojčení ostáva že stále sa v prsiach najde trochu mlieka. Hovoril mi to lekár

dzina007
1. jún 2020

Pomozu bud lieky na ukoncenie laktacie.
Ale postupne odsavat aby neboli plne a stale odsavat menej a menej a laktacia by mala postupne prestat.

deti95060810
1. jún 2020

skús v lekárni kúpiť homeopatiká na ukončenie laktácie....Ja som brala homeopatiká na PODPORU laktácie. Mne to odporučil pediater a veľmi mi pomohli....

deti95060810
1. jún 2020

Predpisuje aj gynekolog....tiež som žiadala, ale nepredpísala mi. Vraj je to pre bábo to najlepšie a keď veľmi chudnem mám lepšie jesť...a bola som vybavená....

smejko25
1. jún 2020

@deti95060810 v momente by som si pytala kartu a dovidenja

bl
1. jún 2020

skus si vyprázdnit prsia co najviac a potom si hrudnik previaž obvazom co najtesnejsie a den dva sa pokusaj co naj menej pit,

dzejsik
1. jún 2020

@zdenkakelemanova kamaratka tusim pila salviovy caj kvoli tomu

ovaaa
2. jún 2020

Gynekolog ti predpise tabletky na zastavenie mliecka.

hettinka
2. jún 2020

@zdenkakelemanova na to sú lieky, aj homeopatiká. Homeopatiká t poradia v lekárni, lieky predpíše gynekolog.

hami3
2. jún 2020

Ja som prestala kojiť staršiu dcéru zo dňa na deň. V nemocnici mi zaviazali hrudník plachtou čo som zniesla po troch dňoch sa prestali prsia nalievat a pomaly sa aj mlieko vstrabalo.

lucyluv
2. jún 2020

Ja som pila salviovy caj, hlavne bolo treba v noci prestat kojit, lebo potom sa moc nalievali,par noci som si musela do uvolnenia odsat, bolo to aj 100ml, lebo uz sa mi hrozne hrce tvorili. A po par dnoch uz nebolo treba odsavat. Vytrapila som sa ten tyzden az az

lucyluv
2. jún 2020

A studene obklady stahuju mliekovody, aj to by mohlo pomoct

fishynqa
2. jún 2020

@zdenkakelemanova tiez sa momentalne snazim zastavit laktaciu, pijem salviovy caj, kupila som homeopatika ricinus comunnis 30ch (alebo tak nejak sa volaju), kedze som cely cas iba odsavala ale nekojila tak sa snazim aj odsavat menej casto, len ked su velmi naliate, studene obklady davam tiez. Som zvedava ci to zaberie. Drzim palce aby to tebe zafungovalo 😉

fishynqa
2. jún 2020

@klarissa25 a skusala si tie "babske" recepty alebo lieky od doktora?

klarissa25
2. jún 2020

@fishynqa ja len tie babske. Nastasie nemala som nejako extremne vela mlieka..

bachrana
2. jún 2020

@fishynqa Ricinus cominnis sú na podporu laktacie 😊

fishynqa
2. jún 2020

@bachrana mne povedali v lekarni ze 5ch su na podporu a 30ch na zastavenie

sono2
2. jún 2020

Bože len nič neobväzuj dostaneš neskutočny zapal! Pre pána ako môže toto niekto radiť!
Prsia vždy odstriekaj do uvoľnenia aby nebolelo nebolo tvrdé viac ale nie. Tvorba sa časom zníži. Ešte je relatívne najvyššie takže potrebuje to dosť času.

bl
2. jún 2020

@sono2 2x som to urobila pri oboch detoch a žiadny zápal ani komplikácie sa nekonali, odstrekovaním len podporujes tvorbu mlieka, ale na kazdeho plati niečo iné

sono2
2. jún 2020

@bl no veď. Že záleží. Píšem do uvolnenia.
Ja teda dojčím, a nikdy som toto neriešila, ale viem aké vedia byť prsia naliate. Toto by som určite neodporúčala, už len preto, že u nej to nemusí fungovať a bude mať hrozne problémy.
Záleží aj kedy sa odstavuje

brigi112
3. jún 2020

Vytiahnite mliečko a na 3x cez okno vilejte odíde vám samo bez liekov 🙂