Synček sa volá Michal. Bude dcérka Michaela?

mr79
9. jan 2012

Ahojte. Odskocil som si tu z Modrej strechy. Potreboval by som pocut nazor viacerych.
Mame 2-rocneho syna s menom Michal. Zaciatkom februara mame prirastok - nechceli sme vediet pohlavie (prekvapko), tak vyberame aj chlapcenske aj dievcenske meno.
Mne sa paci Michaela, ani manzelka nie je proti (aj ked ona je skor za Olivia - ale z toho sa nam nepacia zdrobneniny).

Mne osobne to divne nepride, keby sa surodenci volali Michal a Michaela R...
Aky je Vas nazor? Vopred Vdaka. Marek

elise
9. jan 2012

@mr79 bude sa to trošku pliesť ale myslim že v pohode aj ked olivia je krásne meno môžete jej hovoriť olivka, olivuška 🙂 ale ked chcete mišku tak miško a miška môže deti aj okolie popliesť ale raz v tábore boli dvaja bratia chlapci a volali sa nikola a nikolaj obom hovorili niko

nice202
9. jan 2012

je to trosku divne

sleepyo
9. jan 2012

Ja poznam rodinu, ktora dala detom mena Martinka, Martinko a Misko, tiez dalsiu, ktora dala mena Martin, Matej, Monika. Robieva sa to, neni to nic neobvykle. Ja osobne by som sa snazila mena viac odlisit, aj ked rovnake zaciatocne pismeno je podla mna super napad 🙂 ale ak s tym obaja suhlasite, nevidim ziadny problem.

mishuu
9. jan 2012

podľa mňa na tom nie je absolútne nič divné, tie deti raz budú dospelí ľudia, ktorí budú samostatne žiť, bývať...takže absolútne podľa mňa nevadí, že majú rovnaké krstné meno, je to milé, ja by som sa tomu nebránila, tiež poznám ľudí, ktorí majú Nicolku a Nicolasa 🙂

mr79
autor
9. jan 2012

no praveze Olivka alebo Olivuška, Oli, Lili a pod... mi z toho mena nesedia. Aj ked kamosi maju Kristinku a vsetci ju volaju Kika. Mišáci 🙂 - by bolo fajn, nemusis volat kazdeho zvlast a meniny by mali tiez spolu.

traktor
9. jan 2012

mne sa to paci, Miška + Miško 😉

cikyta
9. jan 2012

@mr79 U nás v rodine máme surodencov Miško a Miška.
Ked sa nad tým zamyslím a niekto nám to takto pripomenie,tak to príde DIVNE. Ale normálne sme si aj my,aj okolie zvykli tak, že to berieme uplne normálne. Nič sa nepletie. Všetko je v poriadku. 🙂

cikyta
9. jan 2012

@traktor 😉

irriss
9. jan 2012

Pro mne je to SUPER (napad)!!! 🙂 🙂 🙂

Tolik propagovane "Exoticke jmena" jste zamenili za krasne mezinarodni a v zajimavem spojeni.
p.s. No ale nevim, jestli Ti Michaela projde, protoze Olivia je momentalne dost POP ..ale ja bych se zkusila za "Michaela" i poprat 😉 😀 😀

Ve skole mych deti jsou sourozenci - jmena:
Luce, Fiammetta, Alba, Perla (Svetlo,Plaminek,Svitani a Perla) 😉

mr79
autor
9. jan 2012

@irriss: No praveze Olivia je "POP" a praveze nechceme meno, ze vonku zalovas Jakub (tych je teraz plno) a pridu k Tebe 3 Jakubovia, ale Tvoj syn nikde, lebo sa vola Miško ;).
Manzelke sa nepacia zdrobneniny a skratky od Olivie - tak uvidime. Mozno to bude opat chlapec 🙂.

irriss
9. jan 2012

@mr79
Tak tam bych uz byla opatrna...mam na mysli narozeni 2. chlapce... 😉
tam bych dala uz jine jmeno nez Michal 😀 😀 😀
Dvakrat "Misko" by bylo moc 😉 😀
Drzim palecky k parecku!🙂

mr79
autor
9. jan 2012

@irriss: myslis Michal a Michael? Nie to urcite nie!. Ani by to uz nebolo na "M". Tam sme sa zhodli na inom mene. Ale dik za pripomenutie ;).

nice202
9. jan 2012

kazdí ma na to svoj nazor. slobodne forum. niekomu to pride divne, niekomu nie. mne ano. co je na tom
@mishuu

6mia6
9. jan 2012

ja som tiež za Miška a Miško

megi1989
9. jan 2012

Neviem, čo by na tom bolo divné. Podľa mňa by to bolo zlaté. Takže určite áno, Miška a Miško 🙂

grettka
9. jan 2012

vobec to nie je divne.. mala som spoluziacku patriciu a jej brat bol patrik a nikomu to divne neprislo 😉

heln
9. jan 2012

v pohode 🙂

adulik23
9. jan 2012

@mr79 mne sa to velmi paci. 🙂
dokonca som to tak tiez chcela, ale holt - druhy je chlapec.
vsak si to predstav:
- mišičky obliekajte sa, ideme von (alebo)
- šup šup mišy do kupelne - umyvame zuby ... 😀 😀 😀

lucire
9. jan 2012

@mr79 manžel je Michal a dcérka sa volá Michaela...z tým sme problém nemali...ale syna sme radšej iné meno zvolili...tak či tak je rozhodnutie len na vás...a dajte radšej na vnutorný pocit

michaela.g
9. jan 2012

@mr79 je to mile 😉 , ja som Michaela a manzel je Michal, dcere sme ale nechceli dat meno Michaela, lebo Miska jej deti nebudu hivorit, bude to Misa (poznam z vlastnej skusenosti)

luciferkax
9. jan 2012

je to fajn

katecameron
9. jan 2012

no mne sa to osobne vobec nepaCI urcite by som volila ine meno ved mien je velmi vela

happy8051
9. jan 2012

mne sa to nezda velmi originhalne, ale je to len noj nazor

adetka
9. jan 2012

mne sa to nepaci... nasa prva dcerka sa vola Mirka... a ked sme zistii, ze cakame druhe dievcatko... chcel manzel dat druhej meno Miska.... to sa mi nepacilo: Mirka, Miska... chcela som dve uuplne odlisne mena... nakoniec sama Mirka rozhodla, ze sa nasa mladsia bude volat Karinka (po kamaratke jednej jej spoluziacky v skolke)... a to sa nam paci... ja som zato, aby deti mali odlisne mena - lebo urcite budu mat odlisnu povahu 😉 .. takze u mna jednoznacne Olivia

anelehka
9. jan 2012

ahoj,ja by som rovnake mena nedala,je plno krasnych mien,ale je to len moj nazor,ja urcite nie,sestranica ma chlapceka,4r.Andrej a mesacne babo,dievca Andrea,neviem,pripada mi to divne,ale milion ludi,milion nazorov 😵

mr79
autor
9. jan 2012

@adetka: Mišák to rozhodnúť ešte nevie. Mali sme este mena Ela, Nela a Aneta ale postupne sme vybrali Michaela a Olivia. Teraz nechcem aby ste mi pisal e ze aj Nela je fajn a pod... Cez to sme si uz presli a diskusia by mala 100 stran, lebo kazdemu sa nieco paci. Chcel som poznat ine nazory - ci uz pozitivne alebo negativne, za co Vam dakujem. Myslim ze uz je zbytocne pisat do tejto temy svoj obraz som si spravil.

Inak priatelia cakaju dievcatko a ked sa spytali 2-rocneho suna Adamka (o tyzden starsi ako nas Misak) ako sa bude volat sestricka? Tak odpoved: braček.

mr79
autor
9. jan 2012

@adetka: Myslel som ze Mirka je od MIroslava a ako pozeram tak od Miriam. Poznam 2 - jedna je Mima a druha Ria, ale nie Mirka. Inak nas Misak sa tiez narodil 1.12. len 2009 (ako aj dalsie 2 decka v nasej velkej rodine)

zzzz128
9. jan 2012

neni to divné,ja sa volám Ivana a môj brat Ivan,a v pohode 🙂 A teraz čakáme chlapčeka,dala by som mu meno Janko,nech je Janka a Janko,ale nepáči sa mi to meno,tak bude Lukáško 🙂

kacsik
9. jan 2012

Podobnú dilemu riešime aj my 🙂 čakáme bábo ale ešte nevieme čo to bude, chlapčeka chceme Miška po ockovi a ja som vždy chcela dievča Mišku 🙂 podľa mňa je to divné aj keď je to netypické 🙂

vefi89
9. jan 2012

@mr79 mne sa to páči 🙂 rozhodne by som sa neohliadala na to, kto si o tom čo myslí 😉 ja mám tiež mišiaka, baba by bola miška a ďalší syn ak by sa podaril, tak po ockovi🙂