Meno pre bábätko

19. sep 2022

Ahojte... poraďte pekné meno, aj dievčenské aj chlapčenské, nechceme vedieť pohlavie 😀
zvažujeme úplne klasické meno z kalendára...len nás zatiaľ žiadne neoslovilo...
Ako sa volajú vaše detičky? Nejaká inšpirácia;)
Ja som Katarina, manžel Michal, nechceme žiadne zahraničné mená ako napr. Noemi, Marcus atď. ďakujem🙂

autor
19. sep 2022

Pozn. mne sa napríklad páčilo meno Oliver, ale tak sa volá manželov pes. Teda náš pes😀

mimi3008
19. sep 2022

Richard a Juraj su nasi chlapci. Pre dievca sa mi paci Livia, Olivia, Miriam

anjelicek26
19. sep 2022

My mame na zozname klasickych peknych stabilnych nezhovaditelnych (viac-menej) mien - Karolinu, Klaru, Johannu, Ameliu, Hannu, Anabellu... chlapcenske by sme mali problem aj my, paci sa nam len Florian a Bruno... ale tak uvidime, ci to este vobec niekedy budeme riesit.

daniela2202
19. sep 2022

Peter, Petra

autor
19. sep 2022

@daniela2202 Peter je môj otec a brat aj manželov otec, to veľmi nechceme dávať. Aj keď je to pekné meno.

malaadka
19. sep 2022

my mame Radku, Eriku a Janka 🙂

nelca84
19. sep 2022

chlapcenske Andrej, Tomas
dievcenske Daniela, Romana

trendyy
19. sep 2022

Ja mam Julianku a Šimona

kate_cs
19. sep 2022

Naši chlapci sú Peter (po otcovi) a Matúš. V okolí ani v kolektíve som ešte nestretla deti s týmto menom, hoci sú klasické slovenské.
Zvažovali sme ešte Juraj, Ondrej, Michal a Martin.
Dievčenské Klára, Alžbeta, Olívia, Dorota, Hana.

Ja som si spisala na papier tie, ktoré ma v kalendári zaujali a potom postupne vyškrtla až zostali posledné mená.

jarmila2010
19. sep 2022

Matus a Julia...

daniela2202
19. sep 2022

Dominik, Vladko, Danko

petamich
19. sep 2022

my mame chlapca Miska a este som mala vybrateho Daniela a Davida, pre dievca Klara, Adelka a Alzbetka 🙂

reni1512
19. sep 2022

Martinko a Zuzanka (by sa mi hodilo k vasim)

vikusjk
19. sep 2022

Nasa je Simonka, keby to bol chlapec, bol by Simon (bez makcena). Pacia sa mi este mena Alexandra, Alexander, Matus, David, Tomas

snehulak77
19. sep 2022

Mame Mateja. Ešte sa mi páči veľmi Timotej, ale tak sa volá muž a on meno po sebe nechcel, táto tradícia sa mu nepáči. Dievčenské sme mali ale vybraté Timea. Páči sa mi aj Michaela, Alexandra, Izabela. Dievčenských mien je veľa krásnych

autor
19. sep 2022

@vikusjk Ja som chcela Šimona, Olivera alebo Ondreja, ale manželovi sa nepáčia, on stále navrhne nejaké s ktorým nie som stotožnená ja, napr. Rudolf. A dievčenské vôbec netušíme.

malaadka
19. sep 2022

ked sa povie Rudolf to sa ani mne nepaci ale Rudko uz znie inak 🙂

erickatt
19. sep 2022

Andrej, Branko, Jurko, Martin, Miško

staleja
19. sep 2022

Filip, Michal, Grétka a Sára

lucmirka124
19. sep 2022

❤️Miriama❤️,, za tych 5,5r sme nestretli dievcatko co sa tak vola,,, volame ju Mirka, Miriamka, Miruska, Miriama, cudujem sa ze aj daktore deti v skolke ju volaju Miriamka😁 ze to pekne im ide na ten jazycek👍🥰 manzel je Miroslav tak som Si nejak sama vybrala meno dcerke a on ze moze byt☺️

lucinka5051
19. sep 2022

Sára, Lívia, Karolína... Oliver, Lukáš

gladys_07
19. sep 2022

Ondrej je kraaasne 😍 dievcenske mozno veronika

vikusjk
19. sep 2022

Rudolf sa nepaci ani mne, ani v sklonovani Rudo, Rudko. Ale niekomu sa samozrejme pacit moze, je to indi vindi. To uz ak na R, tak este Richard - Riso, Risko

gabriela2952
19. sep 2022

My budeme mat bud Alžbetku alebo Andreja

babababka
19. sep 2022

Moje vnučky sa volajú Eliška a Alžbetka,dcéra je Veronika.Z chlapčenských sa mi páči:Miško,Matej ,Cyprián a Vratko.

lylyjana
19. sep 2022

jedna znama dali meno Marina, je to krasne meno podla mna 🙂 a chlapcenske leti Juraj, Jakub

autor
19. sep 2022

@malaadka ale určite ho všetci nebudu volat Rudko. A Rudolf a Rudo sa mi nepáči... 😑

Manžel navrhol aj Ľudovíta, s tym tiez nie som stotožnená a Michala nechceme po manželovi, aj keď sa často opakuje v komentároch 🙂

@gladys_07 anoo mne sa veľmi páči meno Ondrej snáď manžela presvedčím😀😀

autor
19. sep 2022

@kate_cs vyskúšam spisat mena na papier a snad sa dohodneme

stanislavicenka
19. sep 2022

My mame doma Tatianu, nam to pride velmi pekne meno, a aj zriedkave. Mne sa velmi paci meno Marina, Katarina, Livia, Svetlana. Pre chlapca, krasne mena su Ondrej, Michal, Vladko

stanislavicenka
19. sep 2022

Este ma napadlo Vratko,manzel ho uplne odmietal, ze by ho prezyvali zvratko🤦. Z mojho pohladu, clovek, ktory chce, si vzdy najde nieco,preco by sa druhemu smial, a nie iba kvoli menu🤷