Tankovanie s drobcom v aute

24. aug 2022

Poradte mi prosím, idem na dlhšiu jazdu sama s 9m slečnou, plánujem aj tak zastávku na pumpe aby som ju vybrala z vajka a prebalila no ale budem aj tankovať, to ju mam nechať samu v aute kým natankujem a pôjdem dnu vyplatiť, a potom sa presunúť na parkovisko ju vybrať von? Alebo mi rozbiju okno kým vyplatim dnuka tankovanie? Ako to riešite vy?

majlo1234
26. aug 2022

@sundew ja nechavam otvorene. Ako tu uz bolo spomenute, na pumpe su vsade kamery. A ak by niekto mal chut ukradnut prave mije decko zasoplene a uplakane, paci sa😀 pevne verim, ze ma tu teraz nikto nespozna a nevykradne mi auto😀

monika1308
26. aug 2022

Ja vám ženy poviem , mám už tri deti pochodila som s nimi v aute veľa aj ako s babatkami ale takéto otázky ma nikdy nenapadli 🙈🙈🙈 a fakt som nikdy ale nikdy nevidela ženu ktorá tankuje a ma v aute vajco aby dieťa brala z vajca so sebou platiť . Väčšinou bábätka v aute spia. Odpoved je , natankuj, chod zaplatiť , postáv auto na parkovisko pri pumpe zober dieťa a chod na záchod prebaliť . Takto som vždy fungovala a nik mi na aute sklo nerozbil . V lete som vždy nechala otvorené okna . To by som si fakt pozrela ktorá žena chodí platiť s dieťaťom 😂 ako niektoré mamičky sú buď veľmi premotivovane alebo úzkostlivé . Pokiaľ mi dieťa nereve jak túr ……

mimi3008
26. aug 2022

Ved natankuj, kym bude vo vajci a potom na platenie ju vyber a vezmi so sebou

andreatytler
26. aug 2022

@maciatkolulu, @zuzanaete, @sundew Toto by bola praca profika... ten otvori zamknute auto za niekolko sekund a to nemam len z filmov.
Urcite je vela situacii kedy mama s tym dietatom nemoze byt a je tam prilezitost na to aby to dieta ukradli. Ale vela z tych situacii su nevyhnutnost, ze to proste inac nejde v tom momente ale pri tejto pumpe sa to dieta da zobrat so sebou ked platim.

Ano, aj ja myslim ze som prilis uzkostliva... aj moj muz to hovori, lebo on by nechal dieta v aute a ja som mu povedala ze nechcem aby to robil. Nikoho nesudim ak to dieta necha v aute pri plateni. Urcite nikto nie je koli tomu lepsia mama ak to dieta zoberie zo sebou, len ma zaujimalo ako to beriete ze ste s tym v pohode. Ako si to zdovodnite ze je to OK. Mne sa to neda. Aj ked si uvedomujem ze tie sance su tam mizive, ak mam tu moznost dieta zobrat, tak to urobim.

@matkahelka to su skvele informacie. Dakujem. Idem zistit ci aj tu kde zijem je to takto zabezpecene. Ja sa bojim aj tankovat ak je neskoro vecer a som sama. Niezeby som nesla, ale pozeram okolo seba ze ci na mna nejde niekto skocit. Po tom co som si precitala tvoj prispevok sa budem na pumpe citit ovela bezpecnejsia.

sundew
26. aug 2022

@andreatytler snad si nemyslíš ze niekto za bieleho dna na pumpe zacne otvárať auto a kradnúť ti dieta! Neustále pozeram von a auto mam na ociach. To uz by som sa viqc bala kdesi na ihrisku tam je to teda ovela lahsie schmatnut dieta,alebo kdesi ked kráčam po chodníku

majlo1234
26. aug 2022

Ja si to zdvodnim tak, ze neexistuje dovod, preco by som ho brala. Nehrozi mu v aute ziadne nebezpecie. Ak zacne horiet auto, stihnem ho vybrat. A je maximalne neprakticke pre mna ho vyberat

andreatytler
26. aug 2022

@sundew A preco by nemali to urobit aj za bieleho dna. Daju si siltovku a masku a na kamere nebude ich tvar a ludia na okolo si nic nevsimnu ved nevedia ci je to otec toho dietata.
Ano, aj na ihrisku sa to moze stat, ale to by muselo to ihrisko byt opodial cesty aby mohli rychlo ujst. Na tej pumpe sa mi to zda velmi jednoduche ze zaparkuju auto na parkovisku a mozu sledovat vsetko co sa deje na pumpach a je odtial rychy unik... ale uz tu vysvetlili ze pumpy su bezpecne lebo su napojeme na policajtov a tak.

majlo1234
26. aug 2022

@andreatytler len tak zo zvedavosti, zijes na slovensku? Lebo tu mi to proste pride nepredstavitelne, aby niekto kradol deti

matkahelka
26. aug 2022

@andreatytler tiez by si mala sledovat menej americkych kriminalok. u nas su full detske domovy ( aj bielych deti), takze deti nie je nutne kradnut. osobne som nezaznamenala za roky rokuce nejaky unos dietata (iba rozvedeni rodicia medzi sebou). toto k nam z usa este nedorazilo, toho by som sa fakt najmenej bala.

fkata
26. aug 2022

Nuž, toľko k tomu, že ja tiež nechávam otvorené auto na čerpačke.
Minule som pred barákom mala otvorené auto týždeň a je v pohode, nič z neho ani nezmizlo.

andreatytler
26. aug 2022

@majlo1234, @matkahelka Nie, zijem v Kanade. Mozno preto sa tak obavam... Urcite je to na Slovenksu bezpecnejsie z tohto hladiska ako v Kanade. ale ked nad tym uvazujem ak sa profi organizacia pusti do trhu s detmi, ist na Slovensko by bol velmi dobry tah. Jednak s tym ludia (a zrejem ani policia) nema skusenosti a tak nie su tak opatrni a asi lepsie kradnut deti daleko od dodavatela, lebo sa tazko vystopuju.
Obchod s detmi je zial obrovsky a je mi z toho zle. Ale asi je to skor problem krajin tretieho sveta.

majlo1234
26. aug 2022

@andreatytler tak tym sa asi vysvetluju nase odlisne natory a konanie. Mas pravdu,tu by sa asi deti kradli lahko, ludia su dovercivi.

andreatytler
27. aug 2022

Akurat sa stalo dnes v meste asi hodinu od Torona.
Chlapik bol obzalovany z pokusu o unos 3 rocneho chlapca, ktoreho sa snazil odlakat od mamy, ktora bola opodial o 12:30 na obed. Svedkovia zasiahli a dieta neutrpelo ziadne zranenie.
https://toronto.ctvnews.ca/man-charged-after-al....

majlo1234
27. aug 2022

@andreatytler a tak si to idealizujem, tw by som chcela zit v kanade. Uz nechcem😀

andreatytler
27. aug 2022

@majlo1234 Presne... odkedy mam dieta mne toto hrozne vadi na zivote v Amerike.
Ale nebolo to take vzdy. Ked bol moj muz dieta, zili v Toronte a mama ich rano vypustila z domu a vratili sa vecer. Chodili autobusom po celom meste, normalne 6 rocne deti. Teraz 50 rokov neskor, nikto nenechava deti hrat sa ani pred domom bez dozoru.
Obavam sa ze nieco podobne pride aj na Slovensko. Budte v strehu slovenske mamicky a uzivajte si zatial relativne bezpecnu krajinu.

queen_el
29. aug 2022

NIKDY by som dieta v aute nenechala. Ano, teoreticky a na 99% sa mu nic nestane, to uz je na kazdej, ci riskuje to 1%.
P.S. Internet je plny pribehov, ked dieta zmizlo za doslova dve minuty z preplnenych miest ako obchod a podobne. Rodic nesaval pozor minutku dve a bolo. A to nie su americke filmy, ale realita. Clovek by nemyslel na to, ved mne sa to urcite nestane a mamicky si vymyslaju, ved ok. Niektorym sa to veruze stane…