Tankovanie na pumpe - tringelt

19. mar 2024

Ked tankujete na pumpe, davate potom nejake peniaze tym pumparim co “ pomahaju” okolo aut pri stojanoch?

riamia91
19. mar 2024

Nie.

leria
19. mar 2024

ja som dlhe roky robila na pumpe a vzdy sme mali vonku jedneho zamestnanca, ktory kazdeho privital s usmevom, poobskakoval, pomohol so vsetkym ....ale my sme boli komplet cely personal taki....a mali vacsinou vzdy spokojnych zakaznikov, ktori sa radi vracali...a ocenili nase sluzby aj tringeltom....nie je to ale povinnost, ak si spokojna, mozes dat- nemusis....aj to, ze nejdes tankovat ku konkurencii je pre danu pumpu uz ocenenie....a tak by sa mal k tomu stavat aj zamestnanec pri stojanoch 😉

janai1
19. mar 2024

Nie, lebo si tankujem sama. Vopchať hadicu a zatlačiť jednu poistku nie je náročné 😀
Vyslovene kvôli nim neznášam chodiť tankovať na shell. Minule som sa ponáhľala a bola to jediná pumpa mimo diaľnice a ešte tam do mňa furt ten chlapík hucal ze mam tankovať iba prémiové palivo

dzejny656
19. mar 2024

Vždy dávam, ja to mám rada keď mi niekto natankuje alebo umyje okno.

riamia91
19. mar 2024

@janai1 to fakt by niekto šiel dobrovoľne popýtať, natankujte mi prosím? To nemyslíš vážne 😅. Ja si chcem natankovať sama a kým vystúpim, už stoji pri nádrži, čaká, kedy môže, spýta sa na palivo 😁, snáď ho nepošlem preč s feministickými slovami... ja si natankujem sama, viem si vopchať hadicu a stlačiť poistku 🙈. Dosť netaktné by to bolo.

buberova
19. mar 2024

Nedávam, beriem že je to jeho práca, za ktorú má zaplatené.. okrem toho som ho o túto výnimočnú službu neprosila a dokážem to aj sama.. ale vlastne za posledné roky som sa s tým stretla presne 1x

janai1
19. mar 2024

@riamia91 nejako nechápem na čo narážaš. Neviem kto ich chodí pýtať aby im natankovali.
Ani si neviem predstaviť kto by im hento vykladal čo si napísala. Väčšina ľudí totiž dokáže povedať - Nie, ďakujem.

kristiii
19. mar 2024

Nie, lezú mi na nervy, vždy sa poďakujem, že netreba a aj tak mi tam ostane brblať za ušami nejaké akcie o nemrznucej zmesi a pod. 🙄.

tiezjedna
19. mar 2024

Dám za umytie okna, ak mám pri sebe drobné. Čo sa týka tankovania, to si obslúžim sama. Poznám situáciu, kedy obsluha do dieslového auta natankovala benzín, takže sa na nikoho nespolieham.

melanta
19. mar 2024

Odjakživa chodím práve kvôli tomuto na Shell. A pánov, čo stoja vonku beriem ako čašníkov v gastre. Že majú základnú nízku mzdu a ich príjem stojí práve na tringeltoch. Takže áno, nechám si natankovať, hoci to viem urobiť aj sama a dávam tringelt. Aktuálne dávam dve 2 eurovky. A že mi niekedy ponúkajú doplnkový tovar? Je to ich práca. Mám v sebe dosť pokoja, takže niečo takéto mi nemôže liezť na nervy a vytočiť ma.

kristiii
19. mar 2024

@melanta vidíš a presne túto teóriu o nízkych mzdách a tringeltoch ja neznášam. Raz je to zamestnanec pumpy, tá ho ma riadne zaplatiť a nie, aby som mu ja, čo som tiež len bežný zamestnanec, dorovnávala nízku výplatu. Ja viem, že je to zaužívané, ale nepáči sa mi to.

melanta
19. mar 2024

@kristiii ale veď to je v poriadku. Páčiť sa to nepáči ani mne. Ale tringelty fungujú všade. Dokonca sú krajiny, kde bežne v rešaurácii ti tringelt (10%) dajú do účtu. Ja dávam tringelty zo svojich peňazí, takže tebe to vadiť nemusí.

kristiii
19. mar 2024

@melanta mne nevadí, že ty dávaš, to sme sa nepochopili, kľudne rozdaj aj polovicu svojho príjmu 🙂, s tým som v pohode, mne sa len nepáči ten systém zo strany zamestnávateľov, že dám nízku mzdu, vystrčím ho medzi ľudí a vy sa mu doskladajte. A keď ho slušne odmietnem, očakávam, že pôjde o dům dál a nie tam bude pri mne prešľapovať.
V reštaurácii sa to dá pochopiť, tam idem so zámerom, že ma bude čašník "obskakovať", ale tankovať s tým nejdem. Beriem, že niekomu to vyhovuje, ale keď vidí, že nemám záujem, tak by to mala druhá strana tiež akceptovať.

zelenooccka
19. mar 2024

@melanta Ste dobry clovek❤

andrejkap123
19. mar 2024

@janai1 boze aj mna raz prehovoril na premiove drahsie!! Palivo. Nechcela som ale bol neodbitny a este dodal: ak vam to neznizi spotrebu ja vam tie 2€ navyse co vas to vyjde vratim 😂😂😂. Som sa zasmiala ze hej jasne. Nakoniec to bolo navyse 7€ a vobec som nemala nizsiu spotrebu. Velmi ma to nahnevalo a tiez sa radsej vyhybam takym pumpam

janai1
19. mar 2024

@andrejkap123 😂 presne, za mnou celý čas stal a hovoril mi o tom palive a že na nádrž je rozdiel len 3€ a to sa mi vyplatí a bla bla ...

tehotna40
19. mar 2024

Vzdy pekne podakujem a natankujem si sama.

@melanta ak si to môžeš dovoliť, je to super ,ze to takto robíš, ja to napríklad beriem tak, že za ten tvoj tringelt mam natankovane 2 litre navyše.

lindus_esterka
19. mar 2024

raz za uhorsky rok ked mam naladu tak si necham natankovat, ja zatial vystojim radu na pokladnu. Zatial len dobra skusenost, pan vzdy ozaj mily, natankoval čo poviem a aj umyl okná, beriem to tak, že mňa tie 2-3€ čo mu dám nezabijú a jemu snad aspon troska pomozu 🙂

leria
19. mar 2024

Nuz, je vela zakaznikov, ktori si radi nechaju natankovat, umyt okna, dofukat gumy alebo poradit...a su zakaznici, ktori o to nemaju zaujem....a ten zamestnanec by to mal vyhodnotit, ku ktoremu zakaznikovi ako pristupovat a nebyt otravny....lenze, zial v mnohych spolocnostiach, nie len na pumpach....aj v bankach, roznych obchodnych retazcoch, poistovniach sa tlaci na zamestnancov aby sa snazili co najviac predat.....ci uz tovar alebo sluzby....aj cez toho zamestnanca, ktory vam prave tankuje....

lasona
19. mar 2024

Ja keď potrebujem tak veru idem ma shell práve kvôli tomu ze tam je niekto, kto mi pomôže. Potrebovala som dofukat gumy...no pánovi som dala 2 eur za ochotu...lebo sama by som si s tým neporadila...a keď náhodou ze mi chce niekto natankovať tak si nechám...ale vždy dám aspoň 1 eur
..ale vravím ja malo chodím na také...